اتهام سنگین به نقل از «منبع آگاه»؟

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

اخبار,اخبارورزشی, فدراسیون فوتبال

اتهام سنگین به نقل از «منبع آگاه»؟

سه‌وسال‌ونیم پیش زمانی که «کی‌روش» به ایران آمد، کمتر کسی تصور می‌کرد فدراسیون فوتبال در اوج بحران بین‌المللی که همه‌چیز ایران از جمله ورزشش را تحت‌تاثیر قرار داده بود،  توانسته با مربی «طراز اولی» به توافق برسد. مرد پرتغالی که در کارنامه‌اش افتخار همکاری با «سر آلکس» بزرگ را داشت به‌عنوان ناجی فوتبال ایران که دیگر راه رسیدن به جام‌جهانی را گم کرده بود وارد ایران شد.

شاید در آن زمان کمتر کسی فکر می‌کرد همین پرتغالی با گذر سه‌سال از حضورش در ایران «مستشار»، «زیاده‌خواه» یا با هر صفت این‌چنینی مورد خطاب قرار بگیرد. نام «کی‌روش» این روزها برای عده‌ای تبدیل به «تابو» شده که شکستن آن درست مصداق مخالفت با «منافع ملی» شده و جوی به راه افتاده است که صحبت از او عین دفاع از «استثمار جهانی» به‌نظر می‌آید.

 

در این بین بسیاری از رسانه‌ها هم مواضع متفاوتی گرفته‌اند که در نوع خود جالب‌توجه است؛ موافقان «کی‌روش»، وزیر ورزش را با استناد به کدهایی که او در کنفرانس خبری‌اش داد مقصر رفتن این مربی قلمداد می‌کنند و مخالفان «کی‌روش» هم با حمله به بندهای قرارداد «کی‌روش» با وزارت ورزش یکصدا شده که این قرارداد «تحمیلی» است. با این حال موضعی که خبرگزاری دولت در قبال قرارداد «کی‌روش» گرفته از همه جالب‌تر است؛ این خبرگزاری با استناد به بندهای قرارداد «کی‌روش» نکاتی را در مطالب انتقادی‌اش مطرح کرده که قابل‌تامل است.

در واقع چندکدی که این خبرگزاری در این مطالب گنجانده توسط «منبعی آگاه» که ظاهرا دلسوز «منافع ملی» است برای آنها فراهم شده است؛ «منبع آگاهی» که نخواسته نامش فاش شود!


در یکی از این مطالب با عنوان «مربی موج‌سوار رفت» همین منبع آگاه بحثی را مطرح کرده که می‌توان از دوجهت به آن اشاره کرد. در واقع در این مطلب آمده است «منابع موثق خبر می‌دهند، «کی‌روش» مُبَلِغی را توزیع کرده است تا در میان مسوولان و کارکنان فدراسیون و رسانه‌ها طرفدارانی برای خود پیدا کند.»

در این میان «ادعایی» مطرح شده که ظاهرا بیش از بیان واقعیت، «موج‌ سواری خبرگزاری دولت» را نشان می‌دهد تا وارد جنگی روانی برای پایان‌دادن به حضور «کی‌روش» در ایران شود.


اگر چنین فرضیه‌ای درست باشد باید از «غیرحرفه‌ای‌بودن» این خبرگزاری و «جهت‌دار» بودن آن گلایه کرد؛ «اعتمادکردن» به خبرگزاری دولتی‌ای که قرار است با به‌راه‌انداختن «جنگ روانی» اتفاقات را به سمت منافع جریان یا فردی تغییر جهت دهد، بسیار دشوار است.

اما فرض دوم این است که «منبع موثق» خبر را به درستی داده باشد. حالا سوال اینجاست که اگر «کی‌روش» به رسانه‌ها و اهالی فدراسیون «رشوه» داده، چرا این اقدام غیرقانونی پیش از این، افشا نشده است و درست الان که وزیر علیه «کی‌روش» موضع گرفته، این اتهام سنگین علیه «کی‌روش»، رسانه‌ها و فدراسیونی‌ها منتشر شده است؛ آن هم بدون ارایه مستندات و به نقل از «یک‌منبع آگاه»؟ نکته بعدی این است که «منبع آگاه» مورد اشاره خبرگزاری دولت، چرا تخلف ادعایی را به مراجع قضایی و نهادهای ذیربط ارایه نداده تا پرونده‌ای برای پیگیری حقوقی تشکیل شود؟ اینها مواردی است که تردید در صحت و بی‌غرض‌بودن متن خبر را جدی می‌کند.

اخبار ورزشی  - شرق 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه