احتمال ممانعت از حضور پرسپولیس در لیگ‌قهرمانان

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

اخبار,اخبارورزشی,باشگاه پرسپولیس

به علت شکایت بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی احتمال کسر امتیاز و یا حتی عدم حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد.

سعید طرزی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص شکایت اشپیتیم آرفی اظهار داشت: آرفی در سال 90 زمانی که سردار رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بود با این تیم قراردادی به مبلغ 6 هزار یورو بست که از آن موقع 210 هزار یورو طلب دارد. چندین بار در آن زمان جلساتی را با مسئولان باشگاه پرسپولیس برگزار کردیم با زارع قائم‌مقام وقت باشگاه پرسپولیس نیز جلساتی را داشتیم. در آن زمان بازیکنانی چون زارع، جلال اکبری و مهدی شیری جزو بازیکنانی بودند که شکایت کردند.

وی ادامه داد: در آن زمان جلسات 6 ماه به طول انجامید و ما لوایحی را در مقابل ادعاهای باشگاه پرسپولیس ارائه دادیم تا اینکه در پایان رای به نفع اشپیتیم صادر شد و اعلام کردند مبلغ 169 هزار یورو باید از طرف باشگاه پرسپولیس به آرفی پرداخت شود زیرا 10 درصد به خاطر نتایج ضعیفی که در آن زمان باشگاه گرفته بود، کسر کردند.

وکیل آرفی تاکید کرد: در آن زمان این حکم یک سال به طول انجامید و رفت و آمدهای زیادی در باشگاه داشتیم که در پایان هم مثمر ثمر نبود و کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا رای به پرداخت مبلغ از سوی باشگاه پرسپولیس شد. در فروردین ماه 91 هم زمانی که این تیم در رده یازدهم یا دوازدهم قرار داشت نامه کسر 6 امتیاز ��ا آوردیم که اعلام کردند در صورت عدم پرداخت پول از باشگاه پرسپولیس این امتیاز کسر خواهد شد.

طرزی یادآور شد: آرفی در آن زمان به من تاکید داشت که هیچ رأفتی نشان ندهید و باید پول پرداخت شود. با وکیل آلمانی آرفی هم که صحبت می‌کردم تاکید داشت که این پول پرداخت شود در غیر این صورت کسر امتیاز انجام شود. در آن زمان یورو 2-3 هزار تومان بود که در مجمع طلب آرفی حدود 300-350 میلیون می‌شد.در هر صورت جلساتی با سردار رویانیان برگزار کردیم و به این توافق رسیدیم 93 هزار یورو پرداخت شود من هم به دلیل اینکه سردار مملکت چنین قولی را داده است، روی آن حساب کردم و نامه زدیم که این طلب پرداخت خواهد شد اما پس از گذشت یک ماه این توافقنامه باطل شد و به نتیجه‌ای هم نرسیدیم.

وی تاکید کرد: حالا پس از گذشت این مدت دوباره او می‌خواهد شکایت کند. آرفی طلب 150 میلیون تومان از تراکتورسازی دارد و طلبش از پرسپولیس هم است. او از این دو باشگاه شکایت کرده و فیفا هم حکم بر پرداخت این طلب داده است که اگر چنین کاری صورت نگیرد از دو تیم 6 امتیاز کسر خواهد شد. در قانون ابتدا کسر امتیاز وجود دارد و سپس تعلیق فدراسیون در صورتی است که کسر امتیاز انجام نشود. زمانی که این اتفاق رخ دهد دو باشگاه تراکتورسازی و پرسپولیس هم در لیگ قهرمانان آسیا هم نمی‌توانند شرکت کنند.

وکیل آرفی در مورد اینکه تا چه زمانی این دو باشگاه مهلت دارند تا این مبالغ را پرداخت کنند، گفت:‌از زمانی که رای فیفا به باشگاه‌ها ابلاغ می‌شود حدود یک ماه فرصت دارند تا مبالغ پرداخت شود. ما حدود 10 روز دیگر حکم را ابلاغ خواهیم کرد و از آن زمان یک ماه فرصت دارند تا این مبالغ را پرداخت کنند که اگر انجام نشود سایر تبعات در انتظار آنها خواهد بود.


  اخبار ورزشی  -  فارس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه