ورزش > لیگ برتر - هر چه بیشتر به زمان تعطیلی بین دو نیم فصل و زمان نقل و انتقالات نزدیک می شویم، شایعات نیز افزایش می یابد.

اخبار درگوشی از نقل و انتقالات پرسپولیس و استقلال/ بازگشت مسلمان و معاوضه فروزان با رحمان - تصویر 1

اخبار درگوشی از نقل و انتقالات پرسپولیس و استقلال/ بازگشت مسلمان و معاوضه فروزان با رحمان

ورزش > لیگ برتر - هر چه بیشتر به زمان تعطیلی بین دو نیم فصل و زمان نقل و انتقالات نزدیک می شویم، شایعات نیز افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیسی‌ها درصدد ترمیم تیم خود برآمده‌اند؛ تیمی که 16 بازیکن بزرگسال در لیستش داشت و خیلی زود 3 نفر آنها را از دست داد. پولادی بازیکن آزاد شناخته شد، ماهینی باید پوتین سربازی را جانشین استوک کند و رضا نوروزی هم حالا حالاها در دسترس نیست. البته بماند که دغاغله هم تا الان هنوز نتوانسته برای پرسپولیس بازی کند. 

اگر این 4 نفر را رفتنی حساب کنیم، با احتساب دو جای خالی، لیست پرسپولیس 6 جای خالی دارد و هر تیم در نقل و انتقالات نیم‌فصل هم حداکثر 6 بازیکن می‌تواند به خدمت بگیرد. برای پرسپولیس جذب مدافع چپ از نان شب واجب‌تر است. پولادی حتی اگر بخواهد برگردد، ابتدا باید پاسخگوی وضعیت پایان خدمتش باشد. پس روی او حساب نکنید. نقشه درخشان برای این پست چیست؟ راه‌آهن که حالا شعبه دوم پرسپولیس است، یک مدافع چپ دارد که اتفاقاً در شاهین شاگرد درخشان بود؛ مدافعی که راه‌آهنی‌ها از زور نداشتن مدافع میانی، او را به قلب دفاع برده‌اند. محسن ایران‌نژاد احتمالاً لباس سرخ بر تن می‌کند و رضا نورمحمدی روانه راه‌آهن می‌شود تا قلب دفاع تیم استیلی را سر و سامان بدهد. معامله خوبی است ظاهراً!
این ‌گونه اما قلب خط دفاعی پرسپولیس خلوت می‌شود. اومانا، بنگر و خانزاده. برای حضور در 3 جام اینها کافی هستند؟ نه! آنها یک مدافع میانی می‌خواهند. نام فرشید طالبی این روزها به دفعات در اردوگاه پرسپولیس به گوش می‌رسد. شاید بگویید بهتر نیست راه‌آهن مستقیم طالبی را به جای نورمحمدی جذب کند و مدافع چپش را هم از دست ندهد؟ چرا! اما طالبی به پیشنهاد راه‌آهن جواب رد داده است.
ماهینی که برود، سمت راست دفاع پرسپولیس تقریبا هیچ مهره متخصصی ندارد. می‌گویند حرف از حسین کعبی و جواد کاظمیان است. بله، این دو تا پرسپولیسی قدیمی یعنی آماده هستند؟ آخرین زمان آماده بودن آنها را چه کسی به یاد می‌آورد؟
محسن مسلمان هم ممکن است دوباره در نیم‌فصل به پرسپولیس برگردد. ذوبی‌ها به جای سینا عشوری که معافیتش باطل شده، دنبال هافبک دفاعی هستند و یحیی نام احمد نوراللهی را یادداشت کرده است. نوراللهی با آمدن درخشان نیمکت‌نشین شده و احتمالاً او هم بدش نمی‌‌آید به اصفهان برود. آن وقت معاوضه نوراللهی و مسلمان کلید می‌خورد.
یک شایعه دیگر هم در اطراف باشگاه به گوش می‌رسد؛ یک چهره سابق فوتبال ایران که می‌گویند مقدمات حضور جهانبخش در هلند را فراهم کرده، حالا در پی انتقال مهدی طارمی به سرزمین لاله‌هاست. پرسپولیس اما بعید است پدیده این فصلش را به راحتی از دست بدهد.
برای خط حمله و جانشینی رضا نوروزی، به احتمال فراوان یک مهاجم خارجی به خدمت گرفته می‌شود. اگر لیست جا داشت، شاید بخت و اقبال به محسن خلیلی هم رو کند. نام سوکای هم همچنان در این میان برده می‌شود. راست یا دروغ، ما نمی‌دانیم.
اما در سمت دیگر، استقلالی ها هم به فکر افتاده اند کار نقل و انتقالات را در فاز تقویت تیم شان دنبال کنند. استقلال امسال درون دروازه دغدغه‌های خاص خود را دارد. وقتی در اصفهان، فروزان یک حرکت نمایشی انجام داد دوربین‌های تلویزیونی بلافاصله سرمربی تیم را به تصویر کشیدند و نشان دادند که او چه حرص و جوشی می‌خورد.
البته در 4 باخت استقلالی‌ها در این فصل فقط دروازه‌بان مقصر نبوده بلکه خیلی‌ها نقش داشتند اما آبی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که در نیم‌فصل با یک جابه‌جایی قفس توری تیم‌شان را تقویت کنند. از اصفهان خبر می‌رسد شاید استقلال و سپاهان درون دروازه معاوضه‌ای انجام بدهند بدین ترتیب که رحمان احمدی سنگربان شماره یک تیم‌ملی در مقدماتی جام‌جهانی 2014 استقلالی شود و فروزان به سپاهان برود.
طبعا در آن صورت شهاب گردان گلر اصلی سپاهانی‌ها خواهد بود اما مهم آن است که دروازه استقلال تا حدی مطمئن می‌شود و مدافعان هم با خیالی آسوده‌تر بازی می‌کنند.
رحمان هرچند که فراز و نشیب‌‌هایی داشته اما گلر با‌تجربه‌ای است و در تیم‌ملی هم امتحان خوبی پس داد. به نظر می‌رسد کادرفنی استقلال راضی به این جابه‌جایی باشد و البته به خاطر آن آبی‌ها باید کمی سر کیسه را شل کنند و ما‌به‌التفاوتی را به اصفهانی‌ها‌ بپردازند. آنها قصد دارند در نیم‌فصل دوم تیم‌شان را تقویت کنند و به طور طبیعی این قضیه باید از درون دروازه آغاز شود.
البته شایعاتی هم وجود دارد مبنی بر اینکه شاید فروزان با شهاب گردان معاوضه شود، گلری که قلعه‌نویی چند سال قبل دنبالش بود.استقلال پارسال با‌ وجود سنگربانی چون رحمتی در لیگ، پنجم شد البته رحمتی از تیم‌ملی دور مانده بود و روحیه نداشت و از طرفی استقلال هم خوب بازی نمی‌کرد. امسال اما نمایش آبی‌ها کمی بهتر شده هرچند که 4 شکست در 10 بازی هواداران را دچار شوک کرده است. حالا آبی‌ها تصور می‌کنند اگر مشکل دروازه و خط دفاعی خود را حل کنند، با آماده‌تر شدن ملی‌پوشان کم‌کم به شرایط ایده‌آل می‌رسند و می‌توانند در نیم‌فصل دوم این 4 باخت را هم جبران کنند و به فکر قهرمانی باشند. آیا استقلال که با کوه انتظارات هوادارانش مواجه است می‌تواند پس از برطرف کردن ضعف‌هایش دوباره اوج بگیرد؟!

252 41

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه