ورزش > لیگ برتر - نسیم آنلاین نوشت:اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در طول فصل باعث شدند آنها قهرمانی را از دست بدهند.

اشتباهاتی که جام قهرمانی را از پرسپولیس گرفت - تصویر 1

اشتباهاتی که جام قهرمانی را از پرسپولیس گرفت

ورزش > لیگ برتر - نسیم آنلاین نوشت:اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در طول فصل باعث شدند آنها قهرمانی را از دست بدهند.

روز جمعه برای پرسپولیس می‌توانست پایانی متفاوت داشته باشد اما عملکرد این تیم در 29 بازی گذشته سبب شده بود تا آنها برای رسیدن به قهرمانی نیاز به حداقل 3 گل داشته باشند. البته با دو گلی که شاگردان ویسی در اهواز به ثمر رساندند آنها باید 4 گل می‌زدند که اگر چه دشوار بود اما غیر ممکن نبود. قرمزها اگر چه در پایان فصل با 50 گل عنوان بهترین خط حمله را کسب کردند اما اتفاقی که باعث کم شدن تفاضل گل آنها و در نهایت از دست رفتن جام شد، عملکرد ضعیف در خط دفاعی بود. دریافت 34 گل در طول فصل باعث شد بدترین عملکرد 9 تیم بالای جدول را داشته باشند و تنها 5 تیم پدیده، ملوان، راه‌آهن، فولاد و استقلال اهواز در این فصل گل‌های بیشتری نسبت به شاگردان برانکو دریافت کردند.

اگر چه مدافعان و دروازه‌بان‌های پرسپولیس یکی از دلایل نایب قهرمانی این تیم بودند اما 6 پنالتی از دست رفته سرخپوشان توسط مهدی طارمی(3 بار)، رامین رضائیان، کمال کامیابی‌نیا و امیدعالیشاه می‌توانست سرنوشت این فصل را تغییر دهد. در ادامه نگاهی به اشتباهات تاثیرگذار شاگردان برانکو در طول لیگ پانزدهم خواهیم داشت.

هفته نخست/ پرسپولیس 2 - پدیده 2
گل نخست پدیده روی دو اشتباه پیاپی محسن بنگر به ثمر رسید. توپ ابتدا از میان پاهای او عبور کرد و در ادامه نیز نتوانست توپ را دفع کند تا حریف به گل برسد. گل دوم نیز روی اشتباه مدافعان در آفساید‌گیری و ضربه سر بادامکی به ثمر رسید.

هفته دوم/ استقلال خوزستان 2- پرسپولیس یک
این دیدار رودررو با قهرمان این فصل می‌توانست پایان فصل متفاوتی را برای قرمزها رقم بزند. اشتباه عجیب ایمان صادقی در دفع توپ، گل نخست را به میزبان تقدیم کرد. او روی گل دوم نیز عکس‌العمل چندان خوبی نداشت.

هفته سوم/ سپاهان 4 - پرسپولیس 2
برانکو در ابتدای فصل ترکیب‌های مختلفی را در دفاع میانی آزمایش می‌کرد و در این مسابقه قرعه به نام اومانیا و ماریچ افتاد. اومانیا در نخستین بازی خود در این فصل گل به خودی زد تا زردپوشان اصفهانی به گل دوم خود برسند. در ادامه کاپیتان کفشگری با یک پاس اشتباه توپ را به حاج‌صفی تقدیم کرد و در ادامه هم روی این بازیکن خطای پنالتی مرتکب شد.
گل چهارم سپاهانی‌ها هم با پاس به عقب عجیب کمال کامیابی‌نیا به خلعتبری و ضربه تمام کننده مهاجم سپاهان به ثمر رسید.

هفته چهارم/ پرسپولیس یک - ذوب‌آهن 2
نخستین پنالتی از دست رفته پرسپولیس در این دیدار اتفاق افتاد که امید عالیشاه آنرا از دست داد. در ادامه او یک گل زد اما در اواخر مسابقه خروج اشتباه سوشا مکانی گل تساوی را به شاگردان گل محمدی تقدیم کرد و اشتباه علیرضا فغانی در اعلام پنالتی به سود ذوب‌آهن، نخستین شکست خانگی پرسپولیس را رقم زد.

هفته پنجم/ فولاد صفر - پرسپولیس 2
پرسپولیس در این دیدار هم یک پنالتی از دست داد و رامین رضائیان زننده این ضربه بود.

هفته ششم/ پرسپولیس یک - سایپا 2
در این دیدار طارمی پشت ضربه پنالتی رفت و در حالیکه این دیدار بدون گل مساوی بود، ضربه او توسط حامد فلاح‌زاده مهار شد. یک پنالتی اشتباه دیگر به ضرر پرسپولیس در نهایت شکست این تیم را بدنبال داشت.

هفته سیزدهم/ نفت تهران یک - پرسپولیس یک
یک پنالتی دیگر برای قرمزها و باز هم آقای گل لیگ که نتوانست این ضربه را به گل تبدیل کند.

هفته شانزدهم/ پدیده 2 - پرسپولیس 2
نتیجه دیدار رفت تکرار شد. این بار سوشا مکانی درون دروازه بود و خروج اشتباه او باعث شد تیم مشهدی به گل اول خود برسد. بنگر در این دیدار هم به پدیده لطف داشت و یک گل به خودی زد.

هفته نوزدهم/ ذوب‌آهن 2 - پرسپولیس 2
مرد شماره یک این مسابقه کمال کامیابی‌نیا بود. این بار نوبت هافبک سرخپوشان بود که پنالتی خود را از دست بدهد و چند دققه بعد هم یک پنالتی داد تا بجای برتری 2 بر صفر پرسپولیس، تساوی یک - یک رقم بخورد.

هفته بیست و یکم/ پرسپولیس یک - سایپا یک
پرسپولیس در نیم فصل دوم تصمیم گرفت دروازه‌بان دوم خود را تغییر داده و بجای ایمان صادقی، گلر دیگری را جذب کند. با توجه به اتفاقاتی که برای مکانی افتاد و همچنین عدم توافق با نفت تهران برای خرید بیرانوند، در نهایت لوبانف ازبک به این تیم پیوست و در دیدار برابر سایپا روی اشتباه او در ثانیه‌های پایانی، پرسپولیس گل تساوی را دریافت کرد و دو امتیاز حساس را از دست داد.

هفته بیست و دوم/ پرسپولیس یک - تراکتورسازی یک
سوشا دوباره به درون دروازه قرمزها برگشت اما او هم در کسب یک تساوی دیگر بی تاثیر نبود. پرسپولیس در نیمه نخست به گل رسید اما ضربه ایستگاهی بختیار رحمانی با دفع ناقص مکانی همراه بود تا ایرانپوریان در ریباند بازی را تساوی بکشاند.

هفته بیست و ششم/ پرسپولیس 4 - استقلال 2
برانکو و شاگردانش اگر چه در این دیدار یکی از بهترین پیروزی‌های خود را برابر رقیب دیرینه رقم زدند اما این نتیجه می‌توانست بهتر از این باشد. در اواخر نیمه نخست، طارمی برای زدن ضربه پنالتی اصرار داشت و در نهایت او بجای رضائیان این ضربه را زد تا هت تریک از دست دادن پنالتی‌های خود در این فصل  را کامل کند. در ادامه نیز اشتباه عجیب سوشا مکانی گل نخست آبی‌ها را رقم زد.

هفته بیست و هشتم/ پرسپولیس صفر - نفت تهران 2
پرسپولیس حالا به صدر جدول رسیده بود و نمی‌خواست به راحتی جایگاه خود را از دست بدهد اما بازی ضعیف شاگردان برانکو در این مسابقه با دو اشتباه مرگبار تکمیل شد. ابتدا وحید امیری، مهاجم نفت در موقعیتی آفساید صاحب توپ شد و با استفاده از اشتباه علیرضا نورمحمدی توپ را از میان پاهای سوشا مکانی به گل نخست تیمش تبدیل کرد. چند دقیقه بعد نیز بابک حاتمی که در این دیدار جانشین رضائیان محروم شده بود پس از اشتباه در دفع توپ مهاجم حریف را از میانه میدان با دروازه خود تک به تک کرد و در حالیکه می‌توانست با یک خطا در میانه میدان و حتی گرفتن کارت قرمز مانع از گل دوم نفت شود، مجتبی حقدوست را تا درون محوطه جریمه اسکورت کرد تا گل دوم حریف آنها را از صدر جدول پایین کشیده و تفاضل گل تیم را نسبت به استقلال خوزستان و استقلال تهران کمتر کند.

هفته بیست و نهم/ گسترش فولاد 2 - پرسپولیس 4
پرسپولیس در این دیدار برای جبران عقب ماندگی خود در تفاضل گل دست به کار بزرگی زد و توانست در تبریز 4 بار دروازه گسترش فولاد را باز کند اما اشتباه لوبانف در تخمین محل فرود توپ، گل دوم را به میزبان تقدیم کرد.

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه