اصول اولیه‌ی طناب زدن

مزایای طناب بازی

 

برای طناب دن چندین تکنیک وجود دارد، یکی از آنها پرش اولیه (یعنی، پرشی که دو پا در یک زمان در هوا باشد) و پرش یک در میان یا جایگزین (یعنی استفاده یک در میان از پا برای پرش) بوده و دیگری دوبل در زیر (بالاتر پریدن و دوبار تاب دادن طناب) و طناب بازی دوتایی است (استفاده از دو طناب که هر کدام به طور همزمان به جهت‌های متفاوتی می‌روند). بسیاری از این تکنیک‌ها بر شروع آرام حرکت و افزایش تدریجی سرعت تا حداکثر تأکید دارند. در حالت ایده آل، می‌توانید با یک جلسه 10 دقیقه‌ای شروع کرده و آن را در طی زمان به مدت نیم ساعت یا بیشتر افزایش دهید. حتی می‌توانید آن را با تمرینات استقامتی با اختصاص 5 دقیقه برای هر تمرین جایگزین نمایید.
همانگونه که پیش از این گفته شد، انجام دادن درست آن حائز اهمیت است. لازم است که جهت ایجاد چرخشهای دایره‌ای مچ دستان خود و نه بازوان را بچرخانید. بازوان شما بایستی نزدیک به طرفین بدن نگه داشته شوند به طوری که آرنج با زاویه‌ 90 درجه خم شده باشد. ضرورت دارد اطمینان حاصل گردد که طول طنابتان درست انتخاب شده باشد. پای خود را در مرکز طناب نگه دارید و دسته‌های طناب را در مقابل قفسه‌ی سینه بالا بیاورید. این حالت طول ایده‌آل شما خواهد بود. همچنین باید مطمئن شوید برای ساق پاهای خود ضربه‌گیرهایی قرار داده‌اید؛ یک جفت کفش مناسب و یا تشک ورزشی این کار را انجام خواهند داد. هنگامی که این ورزش را به درستی انجام دهید، مزیتهای آن نصیب شما خواهد شد.
در چند روز اولیه، تمرینات قلبی با استفاده از طناب زدن، کمی خسته کننده خواهد بود؛ خصوصاً اگر بعد از یک وقفه‌ی طولانی مدت به فعالیت جسمانی بپردازید. با این حال با گذشت زمان، به آن عادت خواهید کرد. اخیراً افراد بسیاری مزایای این فعالیت ایروبیک (هوازی) را تصدیق کرده و آن را در کارهای روزانه‌ی خود وارد کرده‌اند. اگر شما یکی از آنها نیستید، اکنون زمان آن فرا رسیده است.


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه