ورزش > فوتبال جهان - روز دوشنبه سابه‌یا و شاگردانش وارد سرزمین مادری شدند و هزاران آرژانتینی به استقبال از بازیکنان‌شان رفته و با تشویق و به حرکت درآوردن پرچم‌ها از آنها تشکر ‌کردند.

بازیکنان آرژانتین به جشن نایب قهرمانی شان نرفتند/مسی: نمی‌خواستیم جان کسی به خطر بیفتد - تصویر 1

بازیکنان آرژانتین به جشن نایب قهرمانی شان نرفتند/مسی: نمی‌خواستیم جان کسی به خطر بیفتد

ورزش > فوتبال جهان - روز دوشنبه سابه‌یا و شاگردانش وارد سرزمین مادری شدند و هزاران آرژانتینی به استقبال از بازیکنان‌شان رفته و با تشویق و به حرکت درآوردن پرچم‌ها از آنها تشکر ‌کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛کاروان تیم ‌ملی آرژانتین از طریق فرودگاه اسیه سا در حومه بوینس‌آیرس وارد این شهر شد و با استقبال خوبی از سوی هواداران روبه‌رو شد. در همین روز قرار بود به مناسبت نایب ‌قهرمان شدن آلبی‌سلسته با حضور بازیکنان این تیم جشنی در میدان رپوبلیکای بوینس آیرس برگزار شود اما شاگردان سابه یا به این مراسم نرفتند. لیونل مسی در صفحه «اینستاگرامش» دلیل شرکت نکردن خود و هم‌تیمی‌هایش در این جشن را توضیح داده: «می‌خواهم به همه حرف‌هایی که در رابطه با نرفتن تیم ‌ملی به اوبلیسکو (‌میدان رپوبلیکا) برای جشن گرفتن با مردم زده می‌شود، پاسخ بدهم. 

ما از همه مردمی که برای استقبال از ما تا فرودگاه اسیه سا آمدند، تشکر می‌کنیم و همه‌شان را درست همان طوری که فقط از یک آرژانتینی برمی‌‌آید، دوست داریم. علاوه بر این می‌خواهم بگویم که ما به اوبلیسکو نرفتیم چون با توجه به اتفاقات یک‌شنبه شب، هیچ تضمینی برای امنیت ما و مردمی که می‌خواستند به آنجا بیایند، وجود نداشت. ما نمی‌خواستیم جان کسی به خطر بیفتد. بعضی از ما در فدراسیون فوتبال ماندیم و برخلاف آنچه بعضی‌ها می‌گویند از در‌های خروج اضطراری خارج نشدیم. به خاطر سوء تفاهم پیش آمده عذر می‌خواهم و از همه شما کمال تشکر را دارم.»

قضیه از چه قرار بود؟


بعد از باخت آرژانتین مقابل آلمان در بازی فینال، هزاران هوادار این تیم در میدان رپوبلیکا گرد هم آمدند تا نایب ‌قهرمانی تیم‌شان در جام ‌جهانی‌ و پیشی گرفتن از برزیل را جشن بگیرند اما گروهی از جوانان به صورت کنترل نشده با نیروهای پلیس درگیر شدند و همین باعث شد تا این جشن به جنگ تبدیل شود. 3 ساعت بعد از اتمام بازی فینال بود که این نبردها ادامه داشت و گروهی از هواداران افراطی شروع به پرتاب کردن سنگ و بطری‌های شیشه‌ای به سوی نیروهای پلیس نمودند. با آغاز این درگیری‌ها هوادارانی که برای شادی آمده بودند، از طریق خیابان‌های اطراف متفرق شدند و به خانه‌های خود بازگشتند. 

البته در این جریان تعدادی از این هواداران صلح‌طلب با هواداران افراطی درگیر شدند و در این میان نیروهای پلیس آرژانتین مجبور شدند برای متفرق کردن آنها با فشار آب بر سر آنها ریخته و دست به دامن باتوم و گازهای اشک‌آور شوند. طبق اعلام پلیس آرژانتین آنها طی یک ساعت، کنترل اوضاع را در دست گرفته و 120 نفر را دستگیر کردند و در این راستا 70 نفر هم مجروح شدند. در اکثر شهرهای آرژانتین بساط شادی و جشن به راه بود ولی این برخوردها در بوینس آیرس اتفاق افتاد که البته اکثر این معترضان دستگیر شدند. 

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه