بازی تنیس را بیاموزید

بازی تنیس را بیاموزید

 

 
تنیس به عنوان یکی از جذاب ترین ورزش های دنیا، از بدو شروع تکخال های زیادی را دیده است. از بوریس بکر تا پیت سامپراس، از آغاسی تا نادال، و از مارتینا ناوراتیلوا تا استفی گراف تا خواهران ویلیامز و ماریا شاراپوا، تاریخ تنیس شاهد بازی بازیکنان حیرت انگیزی بوده است. نیاز به گفتن نیست که بسیاری از بازیکنان دیگر در آینده خود را نشان خواهند داد. از آنجا که این ورزش بسیار محبوب است، تعجبی ندارد که بسیاری از جوانان مشتاقند که استاد تنیس باشند و می خواهند این ورزش را بیاموزند. آیا شما یکی از آنها هستید؟ پس نباید خواندن این متن را از دست بدهید.

چگونه تنیس بازی کنیم؟

بازیکن مشتاق تنیس یک شبه نمی تواند تنیس بازی کردن بیاموزد بلکه به سال ها تمرین و زحمت فراوان نیاز دارد. تنیس باید با پوست و خون حس شود. برای اینکه یک بازیکن تنیس تکخال بشوید باید بسیاری از اصول اولیه را به خوبی بیاموزید. ما نکات محوری و مهم بازی تنیس برای مبتدیان را در اختیار شما می گذاریم.

لاو ۱

کارشناسان معتقدند اولین چیزی که در تنیس باید بیاموزید فورهند شرقی ابتدایی است. وقتی می خواهید فورهند بازی تنیس را یاد بگیرید، دست چپ باید در بخش بالایی دسته قرار بگیرد و پاها به سمت تور باشند. دست راست باید زیر دست چپ باشد. وقتی نفر به نفر تمرین می کنید، یاد گرفتن فورهند آسان و راحت و ساده می باشد. شما مجبورید با بازیکنی بهتر از خودتان تمرین کنید تا ضربات والی را به درستی دریافت کنید.

لاو ۲

گریپ بک هند یک دست برای رد کردن چرخش ملایم ضربه، مناسب است. برای این نوع از گرفتن راکت، باید دست چپ را روی گلوی راکت گذاشته و هر دو پا هم به سوی تور قرار بگیرند.
بازی تنیس را بیاموزید

لاو ۳

یکی از اصلی ترین گریپ ها ، گریپ بک هند دو دست است. وقتی می خواهید تنیس را به روش آسان یاد بگیرید این گریپ کمک کننده است. یادگرفتن این ضربه آسان تر است و بازیکنان برای رد کردن چرخش اندکی که ضربات خواهند داشت از آن استفاده می کنند. دست چپ روی گلوی راکت و دست راست ��یر دست چپ و پاها در جهت تور قرار می گیرند. این یکی از نکات مقدماتی تنیس می باشد – پاها در جهت تور.

لاو ۴

یکی از ضربات تنیس که شما را به چالشی واقعی می کشاند، سرو زدن تنیس است. باید مراقب باشید که –
پای چپ کم و بیش در جهت تیرک راست تور باشد.
پای راستتان موازی با خط انتهای زمین باشد.
توپ مابین انگشتان نگه داشته شود.
سرو زدن به هماهنگی زیادی نیاز دارد پس باید عزم خود را جزم کنید. به علاوه، موضوع فقط ضربه زدن به توپ نیست، بازیکن باید به عوامل زیادی توجه کند. از آنجا که شما برای تمرین به بازیکن نیازی ندارید و می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید، تمرین سرو زدن از همه چیز آسان تر است.
به علاوه، برای یادگیری تنیس، شما نیاز خواهید داشت که آبشار مقدماتی، والی فورهند مقدماتی، و والی بک هند مقدماتی را بیاموزید. وقتی در این ها پیشرفت کردید، نیاز به دانستن مقررات امتیازدهی خواهید داشت. چهارپوینت برای برنده شدن بازیکن لازم است و امتیاز دهی شبیه به این است – ۱۵ مساوی، ۳۰ – ۱۵، سپس ۳۰ مساوی و بعد ۴۰ – ۳۰. در این پوینت، بازیکنی که پوینت ۴۰ را دارد در صورتی که یک پوینت دیگر بگیرد، برنده است. ممکن است بازیکنی که پوینت ۳۰ دارد، یک پوینت دیگر کسب کند که به این حالت دیوس گفته می شود. به همین شکل، مقررات مقدماتی بیشتری برای بازی تنیس وجود دارند که باید آنها را مطالعه کنید.
اگر مایل هستید بازی تنیس را به صورت آن لاین بیاموزید، صدها وب سایت در دسترس شما خواهد بود. می توانید کتاب های الکترونیکی بی شماری در بارۀ یادگرفتن بازی تنیس بخوانید یا این که از ویدئوهایی که به آموزش تنیس می پردازند، استفاده کنید. با این حال، مطمئنا این همان مسابقه ای نیست که شما به طور واقعی انجام داده و در آن از یک مربی می آموزید. اما وقتی این منابع با یادگرفتن به کمک یک مربی ترکیب می شوند قطعا بسیار مفید خواهند بود.
افزون بر این، مربی می تواند عملاً مطالب زیادی دربارۀ تأثیرات زمین خاکی و چمن به شما بیاموزد و بلافاصله ایرادات شما را رفع کرده و قوانین و مقررات ظریف تنیس را توضیح دهد که وقتی به صورت آن لاین بازی تنیس را یاد می گیرید امکان پذیر نیست.
حالا پس از همۀ این چیزها، فکر می کنید بخواهید بازی تنیس را بیاموزید؟ اگر پاسختان مثبت است پس این یک دیوس است برای هر دوی ما! خیر پیش! من همینجا نوشته ام را تمام می کنم!

مِدا گادبُل

۱) Love = امتیاز صفر
۲) Forehand = ضربه با روی راکت
Volley (۳ = رفت و برگشت توپ بدون برخورد به زمین
۴) Grip = شکل خاص گرفتن دستۀ راکت
۵) One handed backhand = بک هند یک دست
۶) Throat = قسمت اتصال دسته به سر راکت
۷) Baseline = خط انتهای زمین
۸) Overhead = آبشار
۹) forehand
۱۰) Point = کوچکترین واحد شمارش بازی
۱۱) Deuce= برابر در امتیاز ۴۰
منبع: www.buzzle.com 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه