تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 خرداد 1396 09:34. سران فدراسیون فوتبال استرالیا تصمیم دارند تا علاوه بر برگزاری یک بازی دوستانه با ایران کارلوس کی‌روش را نیز به خدمت بگیرند. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از پایگاه اینترنتی theage استرالیا، تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا قصد دارد با رقیب پیشین خود یعنی ایران قبل از جام جهانی به میدان برود. این دو تیم‌ ‌در 20 سال گذشته با هم دیداری نداشته‌اند و اکنون مکاتبه‌ فدراسیون فوتبال استرالیا با فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری این بازی دوستانه قبل از جام جهانی ...

بازی دوستانه ایران - استرالیا/ کانگوروها به دنبال جذب کی‌روش

تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 خرداد 1396 09:34


 اخبارورزشی,خبرهای ورزشی ,کی‌روش

سران فدراسیون فوتبال استرالیا تصمیم دارند تا علاوه بر برگزاری یک بازی دوستانه با ایران کارلوس کی‌روش را نیز به خدمت بگیرند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از پایگاه اینترنتی theage استرالیا، تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا  قصد دارد با رقیب پیشین خود یعنی ایران قبل از جام جهانی به میدان برود. این دو تیم‌ ‌در 20 سال گذشته با هم دیداری نداشته‌اند و اکنون مکاتبه‌ فدراسیون فوتبال استرالیا با فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری این بازی دوستانه قبل از جام جهانی انجام شده است.

 

این دو تیم‌ ‌در جدالی معروف قبل از جام جهانی 1998 فرانسه برابر هم به میدان رفتند.

 

هنوز توافق برای برگزاری بازی دوستانه بین دو کشور قطعی نشده است. با این حال به نوشته پایگاه خبری استرالیا پیشرفت‌های خوبی در این باره حاصل شده است. در صورتی که ایران قبول کند بازی دوستانه دو کشور در استرالیا برگزار خواهد شد.

 

دیلی گالوپ، مدیر اجرایی فیفا درباره برگزاری بازی دوستانه ایران و استرالیا در کشور کانگوروها، گفت‌: ما با فدراسیون‌های معتبر فوتبال در آسیا در حال‌ مذاکره هستیم و ایران یکی از آنهاست. ما هنوز خاطره آن شب تلخ برابر ایران در انتخابی جام جهانی 98 را فراموش نکرده‌ایم و خود من به شخصه آن بازی را یکی از تلخ‌ترین خاطرات زندگی خودم می‌دانم و به همین خاطر خیلی خوشحال می‌شوم اگر استرالیا و ایران در دیداری دوستانه برابر هم به میدان بروند، چون برای هر دو کشور این بازی دوستانه می‌تواند محک خوبی قبل از شروع جام جهانی باشد.

 

از زمانی که استرالیا در سال 2006 به قاره آسیا پیوست، هنوز دیداری را با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برگزار نکرده است.

 

کی‌روش گزینه نخست استرالیایی‌ها

پایگاه اینترنتی theage استرالیا در ادامه‌ نوشته است: صحبت‌ها حاکی از آن است که کارلوس کی‌روش بعد از جام جهانی 2018 علاقمند است تا هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا را بر عهده بگیرد. آن هم در شرایطی که تایید شده سرمربی فعلی تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا یعنی آنژه پوستچ اوغلو، بعد از جام جهانی  روسیه کنار خواهد رفت.

 

در همین بین قرارداد کارلوس کی‌روش نیز با فدراسیون فوتبال ایران سال آینده به پایان می‌رسد و به نظر می‌رسد که او قصد دارد تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را ترک کند. هر چند که او عملکرد خوبی با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در مستطیل سبز داشته است، ولی مشکلات متعدد با مسائل غیر فوتبالی باعث نارضایتی سرمربی 64 ساله شده است.

 

این مربی با وجود تمام مشکلات توانست تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را از رده 66 فیفا به رده 30 بیاورد و تیم‌ ‌ملی ایران را یکی از تیم‌های خوب آسیا کند و اکنون هم همراه با تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2018 روسیه صعود کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه