تاریخ انتشار : پنج شنبه, 01 بهمن 1394 16:10. احتمال پیوستن دروازه بان شماره یک تیم ملی به پرسپولیس طی دو روز آتی وجود داشته و رایزنی ها درباره این اتفاق مهم آغاز شده است. علیرضا حقیقی که از سال 2011 میلادی به عضویت روبین کازان روسیه درآمد و پای ستاره های فوتبال ایران را به لیگ برتر روس‌ها باز کرد، سرانجام شب گذشته از این تیم روسی جدا شد. حقیقی در کازان هیچ وقت شرایط خوبی نداشت و درست به همین دلیل سه بار به صورت قرضی به تیم های پرسپولیس تهران، کوبیلیای پرتغال و پنافیل پرتغال پیوست تا از سکونش ...

بمب نقل و انتقالات پرسپولیس در آستانه انفجار

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 01 بهمن 1394 16:10


اخبار,اخبار ورزشی,علیرضا حقیقی

احتمال پیوستن دروازه بان شماره یک تیم ملی به پرسپولیس طی دو روز آتی وجود داشته و رایزنی ها درباره این اتفاق مهم آغاز شده است.

علیرضا حقیقی که از سال 2011 میلادی به عضویت روبین کازان روسیه درآمد و پای ستاره های فوتبال ایران را به لیگ برتر روس‌ها باز کرد، سرانجام شب گذشته از این تیم روسی جدا شد.

حقیقی در کازان هیچ وقت شرایط خوبی نداشت و درست به همین دلیل سه بار به صورت قرضی به تیم های پرسپولیس تهران، کوبیلیای پرتغال و پنافیل پرتغال پیوست تا از سکونشینی در روسیه رها شود اما هر 3 باز وقتی دوباره به روبین برگشت، سکونشین و یا با ارفاق نیمکت نشین شد.

حقیقی بالاخره دیشب قراردادش را با کازان فسخ کرد. هنوز مقصد بعدی او معلوم نیست. نزدیکان حقیقی از حضور احتمالی او در لیگ دسته اول انگلیس، لیگ برتر یکی از کشورهای شرق آسیا یا لیگ دو فرانسه خبر می دهند اما دیشب یک منبع موثق گفت: «حقیقی پرسپولیس را هم در آب نمک خوابانده است.»

از سوی دیگر مسئولان باشگاه پرسپولیس به خاطر خاص بودن مورد سوشا مکانی همچنان به دنبال گلری هستند که بعد از مهلت نقل و انتقالات نیز بتواند رضایت نامه اش را دریافت کند.

گزینه های مدنظر پرسپولیس علیرضا حقیقی و حتی علیرضا بیرانوند هستند. دیروز یک مقام مسئول پرسپولیس اعلام کرده بود اگر بیرانوند نشد تلاش می کنیم گلر ایرانی دیگری را جذب کنیم.

باشگاه پرسپولیس هفته گذشته به دنبال آگاهی از نظر حقیقی درباره بازگشت او به پرسپولیس بوده و او که ظاهرا مذاکرات و تلاش هایش با تیم های اروپایی نتیجه بخش نبوده به پرسپولیس چراغ سبز نشان داده است.

حقیقی از طریق یک دوست مشترک به برانکو ایوانکوویچ پیغام داده اگر تا پایان ژانویه با تیمی به توافق نرسد، حاضر است با قراردادی کوتاه مدت برای پرسپولیس بازی کند. انگار برانکو هم از پیشنهاد واسطه حقیقی استقبال کرده است.

برانکو به این واسطه گفته ما لوبانف را جذب کرده ایم و اصراری به جذب حقیقی نداریم اما اگر خودش بخواهد بیاید، استقبال می کنیم.

البته دلیل اصلی جدایی حقیقی از روبین کازان توصیه کارلوس کی روش بود که به دروازه بان شماره یک تیم ملی گفت بهتر است از روبین جدا شوی و به جای نیمکت نشینی و سکونشینی در کازان، به تیمی بروی که بازی کنی و آماده دفاع از دروازه تیم ملی باشی.

حقیقی تنها چند روز دیگر فرصت دارد تا خارج از ایران فوتبال خود را دنبال کند وگرنه چاره ای جز حضور چند ماهه در پرسپولیس نخواهد داشت.

بدین ترتیب احتمال عقد قرارداد حقیقی با پرسپولیس زیاد است. البته باید دید سازمان لیگ اجازه می دهد پرسپولیس با گلری قراداد ببندد که در پایان مهلت نقل و انتقالات زمستانی ایران تحت قرارداد باشگاه دیگری بوده و چهارشنبه شب بازیکن آزاد شده است.

شهبازی و شیرازی دو مقام مسئول سازمان لیگ طی دو روز گذشته ابتدا عنوان کرده بودند پرسپولیس به خاطر مورد خاص مکانی می تواند با گلری که پس از مهلت نقل و انتقالات آزاد می شود قرارداد ببندد اما همین دو مقام مسئول در اظهارنظری متفاوت اعلام داشتند چنین مجوزی به پرسپولیس داده نمی شود.

برخی بر این باور هستند آنها به خاطر اعتراض منصور قنبرزاده عضو هیات رییسه سازمان لیگ و مدیر عامل نفت و منتفی شدن انتقال بیرانوند به پرسپولیس چنین تغییر موضعی داشته اند.

از سوی دیگر اگر پرسپولیس به خاطر مورد خاص مکانی چنین مجوزی داشته باشد باید دید قوانین فیفا چه می گوید چرا که برای انتقال حقیقی به پرسپولیس نیاز به دریافت "آی تی سی" و ثبت قرارداد در سیستم "تی ام اس" فیفا و دریافت مجوز از سوی فیفا است.

با این وجود اگر توافق بین حقیقی و پرسپولیس برقرار شده باشد قطعا مدیران باشگاه پرسپولیس در رایزنی های خود این موارد را نیز بررسی کرده و از این نظرها مانعی بر سر راه چنین انتقالی نمی بینند.

حقیقی اگر به پرسپولیس بپیوندد، تعداد گلرهای تیم به پنج نفر می رسد چرا که علاوه بر لوبانوف، علی محسن زاده و مرتضی قدیمی پور نام مکانی هم از لیست خارج نشده و چه بسا که قبل از ثبت قرارداد حقیقی جدایی مکانی هم قطعی شود.

اخبار ورزشی- جام نیوز

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه