بیانیه‌ شدید‌اللحن سرخابی‌ها علیه صداوسیما

اخبار,باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس


اخبار ورزشی - بیانیه‌ شدید‌اللحن سرخابی‌ها علیه صداوسیما

انصاف‌تان کجا رفته چرا خیلی راحت این دو باشگاه را با ارقام غیرواقعی زیر سؤال برده و مسخره هم می‌کنید و به نوعی مثل دستمال کاغذی با این دو باشگاه ریشه‌دار و پرطرفدار که میراث فرهنگی مملکت هستند برخورد می‌کنید؟

باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای مشترک به صداوسیما اعتراض کردند.

در این بیانیه مشترک آمده است:

با تأکید بر این واقعیت که ما خود از علاقه‌مندان و حامیان صدا‌و‌سیما هستیم سؤال این است:

چگونه به بهانه کیفیت داربی به دو باشگاهی که این همه طرفدار دارند اهانت می‌کنید؟ چرا به هر بهانه‌ای دم از هزینه‌ کردن از بیت‌المال می‌زنید و به خود اجازه می‌دهید که بگویید دولت نباید به دو باشگاه مردمی پرسپولیس و استقلال که ریشه در قلب و روح و احساسات مردم دارند کمک کند. آیا زمانی که این دو تیم بهترین بازی‌ها را به نمایش می‌گذارند می‌گویید «دولت باید به اینها کمک کند؟» در حالی که استقلال و پرسپولیس در فصل جاری مجموعاً 5/2 میلیارد از بودجه دولتی و بیت‌المال استفاده کرده‌اند چرا دم از هزینه‌های 50 میلیارد تومانی آن هم از بیت‌المال می‌زنید؟

برادران عزیز شما بیست شبکه دارید اما شاید برخی از شبکه‌های شما به رغم‌هزینه‌های میلیاردی و نجومی صدهزار بیننده هم نداشته باشند آیا آنها را تعطیل می‌کنید! شما اختتامیه جشنواره جام‌جم را ساعت ها زنده و مستقیم از تلویزیون پخش می‌کنید و جواب هم نمی‌دهید که چند میلیارد هزینه برگزاری مراسم و پخش زنده آن شده است. این داربی اما بالغ بر 40 میلیون بیننده داشت و شما از روزهای قبل از بازی در بخش‌های مختلف و در برنامه‌های ترکیبی و ورزشی به آن پرداخته و یک هفته قبل از داربی و چند روز پس از آن خوراک بسیاری از برنامه‌های شما با همین داربی تأمین شده است و در کنار آن کلی هم درآمد داشته‌اید حال چطور به خود اجازه می‌دهید به بهانه کیفیت داربی از ریشه به این دو باشگاه حمله کرده و کار را به جایی برسانید که بگویید دولت نباید به این تیم‌ها پول بدهد.

آیا شما می‌گویید چرا برخی باشگاه‌های طرفدار یا بدون طرفدار سالیانه 5، 10 یا15 میلیارد تومان و حتی بیشتر از آن از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کنند اما پرسپولیس و استقلال با ده‌ها میلیون از هواداران خود مجموعاً 5/2 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وقتی ما دولتی هستیم و باشگاه دست بخش خصوصی نیست و بسیاری از راه‌های درآمدزایی ما به ناحق توسط صداوسیما بسته شده چرا دولت نباید به این تیم‌ها کمک کند؟ یا استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنید و آنگاه بودجه دولتی‌شان را قطع کنید یا اینکه منصفانه و عادلانه مثل سایر باشگاه‌ها با این دو هم برخورد کنید.

برای این بازی اخیر در ازای پول بلیت که هواداران پرداخت کردند ، هزینه 41 میلیون‌ تومان اجاره استادیوم آزادی توسط باشگاه میزبان پرداخت شد. آیا شما هم برای برنامه‌های خود یک ریال هزینه کرده‌اید یا میلیاردها تومان با پخش آگهی‌های قبل از بازی بین دو نیمه و بعد از بازی‌ بیش از 50 دقیقه زیرنویس و ... سود برده‌اید؟

مگر غیر از این است که حتی در سایر برنامه‌های ورزشی خود در یک هفته اخیر به لطف داربی میلیاردها تومان درآمد تبلیغاتی و بازرگانی داشته‌اید؟

انصاف‌تان کجا رفته چرا خیلی راحت این دو باشگاه را با ارقام غیرواقعی زیر سؤال برده و مسخره هم می‌کنید و به نوعی مثل دستمال کاغذی با این دو باشگاه ریشه‌دار و پرطرفدار که میراث فرهنگی مملکت هستند برخورد می‌کنید؟

آیا پرطرفدار و مردمی بودن گناه و جرم این دو باشگاه است؟

آیا شأن این دو باشگاه این برخوردها و این بی‌انصافی‌ها است؟

بیایید و لطف کنید یک بار هم که شده بگویید همین داربی برای شما چند میلیارد تومان درآمد در بر داشته است.

اینقدر دم از بیت‌المال نزنید، کدام بیت‌المال؟

پرسپولیس و استقلال مگر چقدر بودجه از دولت دریافت کرده‌اند که این همه باید پاسخگو باشند؟ مگر این دو باشگاه متعلق به مردم، دولت و بیت‌المال نیستند؟

ما از شما جز انصاف و عدالت چیزی نمی‌خواهیم لطفاً منصف باشید نه اینکه به هر بهانه‌ای بیایید و به دو باشگاهی که مورد توجه و مورد علاقه مردم ستند حمله کنید.

مخلص کدام اینکه، صدا و سیما اگر حرفه‌ای تر و صحیح‌تر را‌ه‌های درآمدزایی باشگاه‌ها در سراسر جهان را ردیابی کرده و مورد تفحص قرار دهد متوجه می‌شود که باشگاه‌هایی با طرفداران و هواداران بسیار کمتر از این دو تیم، فقط با حق‌پخش تلویزیونی استخوان‌بندی خود را می‌سازند و بخش پایانی شِکوه اما اینجاست که صدا و سیما نه تنها حق این دو باشگاه را به طور واقعی پرداخت نمی‌کند بلکه معترض است که چرا وزارت ورزش به دو تیم زیرمجموعه قانونی خود کمک می‌کند.

راستی آیا به این فکر کرده‌اید که اگر فوتبال و اگر این دو تیم نبودند چگونه برنامه‌های صدا و سیما را پر می‌کردید و مردم را جلوی جعبه جادویی می‌نشاندید؟

حق پخش تلویزیونی برای هر یک از این دو باشگاه حداقل 40 میلیارد تومان است. صدا‌و‌سیما این پول را که نمی‌دهد حداقل نمک روی زخم این دو باشگاه نپاشد.

 

 ---------------------------

 

فتح‌الله‌زاده: آقای ضرغامی سر پل صراط جلویت را می‌گیرم

فتح الله زاده در خصوص اینکه با همه این حرف ها هواداران از دربی گل می می خواهند، گفت: پس با این حساب ما دو گل به هواداران خود بدهکاریم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در انتقادی بی‌سابقه از صدا و سیما گلایه کرد.
 
علی فتح الله زاده در گفت و گو با فارس در مورد دربی که به نظر خیلی ها بازی نبود و حتی به تعبیر خیلی ها مساوی کشکی بود، اظهار داشت: خدا وکیلی تیمی هست که بتواند مقابل همین پرسپولیس کشکی ببرد؟ از قدیم گفته اند نابرده رنج گنج میسر نشود. هوادار ما حاضر است این رنج ها را تحمل کند در عوض تیمش در صدر باشد و در نهایت بتواند قهرمان شود.
 
وی افزود: البته باید بگویم که شان هوادار برای ما خیلی بالاست و خود آنها می دانند که ما اگر نیاز به برد داشتیم قطعا این مسابقه را می بردیم. ولی اکنون با یک بازی هوشمندانه هم یک امتیاز گرفتیم و هم در صدر ماندیم. فاصله مان با خود پرسپولیس هم 4 امتیاز شد. این پرسپولیس بود که نیاز به برد داشت و باید خود را به آب و آتش می زد. دفاع کردن هم یک تاکتیک است. ضمن اینکه نیت گل زدن هم داشتیم ولی نشد. کادرفنی ما کاملا به این بازی مسلط بود و از نظر فنی تیم را خوب توجیه کرده بود. از سویی از بچه ها خواسته بودند که محوطه جریمه شلوغ نشود تا دروازه بان به زحمت نیفتد.
 
فتح الله زاده در خصوص اینکه با همه این حرف ها هواداران از دربی گل می می خواهند، گفت: پس با این حساب ما دو گل به هواداران خود بدهکاریم.
 
مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه این گفت و گو در مورد ناراحتی رویانیان از برنامه خارج از گود 20:30 اظهار داشت: ما این قدر بزرگوارانه عمل می کنیم اما کار این برنامه خیلی زشت بود. من سوالم از مجری این برنامه این است که اگر سوالی داری و حرفی داری چرا از خود ما نمی پرسی و می روی از بزرگترهای خودت که می خواهند استقلال و پرسپولیس را بزنند سوال می پرسی؟
 
وی ادامه داد: برادر من حداقل به خودت احترام بگذار. شان تلویزیون این نیست که خبرنگارش خبربیاری کند. من می خواهم بدانم که مجری این برنامه 50 میلیارد را از کجا آورده است. کل سهمی که استقلال از وزارت گرفته دو میلیارد تومان است که آن را هم به بازیکنان داده ایم. بقیه پولی که او می گوید به کی رسیده است؟ این شما و بزرگان شما هستند که 30 میلیارد تومان از پرسپولیس و استقلال می گیرند و حق این دو باشگاه را نمی دهند. البته آقای 20:30 قدرت دست شما و تلویزیون است چون کسی که دو روز نیست در کار خبر آمده هر طور که دلش می خواهد مدیران پرسپولیس و استقلال را آزار می دهد و توهین می کند.
 
فتح الله زاده تاکید کرد: من می دانم که مجری این بخش خبری دستور از مدیران بالای خود گرفته تا ما را خراب کند. من از طریق خبرگزاری فارس به آقای ضرغامی این پیغام را می دهم که برادر عزیز من اگر برخی خدا و روز قیامت را قبول ندارند شما که داری چرا می گذاری در مجموعه ات این طور دیگران را اذیت کنند؟ یادت می آید روزی که از مقام معظم رهبری حکم می گرفتی ایشان گفتند این حکم را به شما داده اند چون حزب اللهی هستی. آیا یک فرد حزب‌اللهی باید چنین برنامه هایی را تایید کند؟ آقای ضرغامی به الله، به تالله و به والله قسم که روز قیامت سر پل صراط نمی گذارم که رد شوی و باید جوابگوی این توهین‌ها به ما باشی. یک نفر از صدا و سیما نیست که صدای ما را بشنود و فقط یک طرفه می زنند.
 
علی فتح الله زاده در ادامه همچنین در مورد اعتراض پرسپولیسی ها به تیموریان بابت اعتراض هایی که در دربی انجام می داد و اینکه می گویند او باید قاضی شود، گفت: من به همه بازیکنان پرسپولیس احترام می گذارم ولی این هم پیشنهاد بدی نیست. شاید در آینده برای تیموریان حکم ریاست کمیته انضباطی باشگاه استقلال  را بزنم.
 
مدیرعامل استقلال در مورد اینکه چرا باید سه بازیکن این تیم در آستانه دربی ساز جدایی کوک کنند، عنوان کرد: ما هر روز در استقلال شاهد یک توطئه هستیم. آنهایی که می گویند فوتبال بد است در دولت رفیق پیدا کرده اند و می خواهند به عنوان نماینده دولت استقلال را بگیرند همین افراد این توطئه ها را برای استقلال ایجاد می کنند. اگر به هر کسی در هر جای دنیا بگویی استقلال چه شرایطی دارد و پول هم ندارد اما در صدر جدول است باور نمی کند. اما خدا آن بالا ما را دوست دارد و باید بگویم که تا پایان فصل کسی از استقلال جدا نخواهد شد. این افراد را هم مردم می شناسند و دیگر نیاز نیست من بیشتر از این توضیح دهم. ما تا پایان فصل با غیرت بازیکنان و هوشمندی کادرفنی به سمت قهرمانی پیش می رویم.
 
وی در پاسخ به این سوال که در آخرین پرداختی ها به کادرفنی چیزی داده نشده، گفت: چکی که به من داده شده بود برای پرداختی مشکل داشت و من پس فردا پول کادرفنی را خواهم داد. هواداران استقلال بدانند که اعضای کادرفنی یک ریال هم نگرفته اند و تا کنون با جانفشانی کار کرده اند.
 
مدیرعامل استقلال در مورد اینکه آیا این باشگاه قصد دارد برای لیگ قهرمانان آسیا یار کمکی بگیرند، گفت: بله می خواهیم یار کمکی بگیریم اما فعلا تمرکزمان روی بازی های لیگ است.
اخیار  ورزشی - ایسنا

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه