ورزش > کشتی - فدراسیون کشتی در بیانیه ای با تاکید بر لزوم نامگذاری روز پنجم شهریور (زادروز جهان پهلوان غلامزضا تختی) به عنوان "روز کشتی ورزش ملی ایران" اعلام کرد که امسال نیز روز ملی کشتی را مجدداً پیگیری خواهد کرد.

بیانیه فدراسیون در مورد نامگذاری روز کشتی - تصویر 1

بیانیه فدراسیون در مورد نامگذاری روز کشتی

ورزش > کشتی - فدراسیون کشتی در بیانیه ای با تاکید بر لزوم نامگذاری روز پنجم شهریور (زادروز جهان پهلوان غلامزضا تختی) به عنوان "روز کشتی ورزش ملی ایران" اعلام کرد که امسال نیز روز ملی کشتی را مجدداً پیگیری خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در متن بیانیه فدراسیون کشتی آمده است: "نامگذاری روز پنجم شهریور به عنوان "روز کشتی ورزش ملی ایران"، نه تنها مطالبه و خواسته به حق جامعه بزرگ کشتی کشور بوده و هست، بلکه خواست عموم مردم شریف و پهلوان دوست ایران بپاس جایگاه فرهنگی و تاریخی این ورزش کهن و پهلوانان بزرگ این رشته ورزشی است.
انتخاب زادروز غلامرضا تختی، جهان پهلوان تاریخ معاصر ایران از جمع پهلوانان بزرگ تاری�� ایران زمین، انتخابی نمادین از شخصیتی است که مردم ایران با جان و دل او را دوست دارند. فدراسیون کشتی در سال گذشته تلاش نمود این موضوع را از مراجع ذیصلاح و با طی مراحل قانونی محقق نماید، اما به هر دلیل این موضوع تاکنون محقق نگردیده است.
این روزها که در آستانه بازی های المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی سال قرار داریم، فدراسیون کشتی ضمن قدردانی از تمامی مردم عزیزی که دلسوزانه و با اعتقاد سازمان مدیریت کشتی کشور را در تحقق این امر حمایت می نمایند، اعلام می نماید در زمان محدود باقی مانده تا المپیک، برای موفقیت فرزندان ایران زمین در این رویداد بزرگ بیش از هر چیز به فضایی آرام و منسجم در جامعه ورزش نیاز داریم.
لذا فدراسیون کشتی ضمن این که اطمینان دارد با حمایت مراجع ذیصلاح و مسوول، از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، و تمامی اعضای محترم شورای انقلاب فرهنگی، به ویژه رییس جمهور محترم، بزودی روز پنجم شهریور به عنوان روز کشتی ورزش ملی ایران نامگذاری خواهد شد، اقدامات اجرایی لازم را، جهت ثبت رسمی این روز، پس از المپیک مجددا پیگیری می‌نماید. هم چنین اعلام می‌دارد، امسال نیز همچون دو سال گذشته جشن روز پنجم شهریور سال روز تولد جهان پهلوان تختی را مصادف با ایام مذکور، به نام روز ملی کشتی برگزار خواهد کرد".
43 43

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه