ورزش > بسکتبال - سه مربی از کشورهای آمریکا، صربستان و یونان گزینه‌های هدایت تیم‌ملی بسکتبال ایران شدند.

تاثیر توافقات 1+5 روی ورزش ایران /پای آمریکایی ها به تیم ملی بسکتبال باز می شود؟ - تصویر 1

تاثیر توافقات 1+5 روی ورزش ایران /پای آمریکایی ها به تیم ملی بسکتبال باز می شود؟

ورزش > بسکتبال - سه مربی از کشورهای آمریکا، صربستان و یونان گزینه‌های هدایت تیم‌ملی بسکتبال ایران شدند.

پریسا غفاری - خبرگزاری خبرآنلاین؛کمیته فنی فدراسیون دیروز با حضور علی دولو سرپرست فدراسیون، مسعود عماری، مسعود قاسمی دبیر و رئیس کمیته مربیان فدراسیون، عنایت آتشی و فتانه هادوی تشکیل شد. مأموریت جدید انتخاب سرمربی تیم‌ملی از بین 6 کاندیدا بود که در نهایت روی سه گزینه ‌برتر زوم کرد. در این لیست حتی نام اسکاریولو، مربی ایتالیایی که اسپانیا را قهرمان جهان کرد هم دیده می‌شود. 

البته پیش از جلسه قرار بود درباره اینکه هدایت تیم را مربی ایرانی یا خارجی بر‌ عهده داشته باشد، بحث و گفت‌وگو شود که بعد از جلسه دو ساعته و در غیاب بیژن قهرمانلو سرمربی خارجی قطعی شد. مسعود عماری، دبیر فدراسیون نیز با تأکید بر این مطلب می‌گوید: «همه اعضا بدون استثنا با تأکید بر حضور مربی خارجی به توافق رسیدند. در نشست، پیشنهادات ارائه شده و رزومه مربیان را مورد بررسی قرار دادیم و درباره سه گزینه به نتایج نزدیکی رسیدیم.»

او به نام ملیت مربیان مورد نظر هم اشاره می‌کند: «گزینه‌ها از کشورهای ایتالیا، آمریکا، صربستان، یونان، کرواسی و بوسنی بودند که سه اولویت اول آن انتخاب می‌شود و با معرفی نفر نهایی به کمیته مربوطه در وزارت ورزش اقدامات مربوطه برای حضور این مربی انجام می‌گیرد.»
دبیر فدراسیون حرفی از گزینه‌های ایرانی مد‌نظر برای دستیاری نمی‌زند: «برای انتخاب کمک‌مربی صحبتی نشد. منتظریم اول سرمربی مشخص شود، بعد کمک‌های او را انتخاب کنیم. راه دشواری در جام ملت‌ها داریم و مسلماً کادری را انتخاب می‌کنیم تا بتواند بهترین نتیجه را در چین به ‌دست بگیرد. این کار باید هرچه سریع‌تر انجام شود تا سرمربی به تهران آمده و لیگ را زیر نظر بگیرد و بازیکنان مورد نظرش را انتخاب کند.»

عماری درباره اضافه شدن فردی به کادرفنی نوجوانان و سرپرستی نصرت‌ا... جعفریان هم بیان می‌کند: «با اینکه از غرب آسیا دو تیم راهی مسابقات آسیایی هند می‌شوند، پس نوجوانان رقابت سختی در اردن دارند. ما نیز برای تقویت کادر فنی و اینکه آن ‌فرد بتواند به عنوان مشاور بخشی از مشکلات را حل کند، در صدد هستیم نفری را اضافه کنیم. درباره آقای جعفریان نیز باید بگویم با او صحبت‌هایی شده ولی هنوز حکمش را صادر نکرده‌ایم.»

با اینکه پنج ماه از ثبت‌نام کاندیداهای ریاست فدراسیون می‌گذرد اما هنوز تاریخ مجمع اعلام نشده است. عماری در این ارتباط نیز می‌گوید: «سجادی، معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش همین دیروز اعلام کرد که منتظر تأیید صلاحیت‌هاست. به‌هر‌حال وزارتخانه با توجه به تعدد مجامع فدراسیون‌های مختلف با کمبود زمان روبه‌روست. از آنجا که بسکتبال نیز تعداد کاندیداهایش زیاد بود، فرصت بررسی زیادی می‌خواهد اما فدراسیون نیز آمادگی این را دارد تا با اعلام وزارت 15 روز بعد آن مجمع انتخاباتی را برگزار کند. ما هنوز منتظریم.»

 

251 41

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه