ورزش > والیبال - درگیری لفظی ملی پوشان در بازی پیکان مقابل میزان حاشیه های زیادی را به همراه داشت.

تکذیب فحاشی و درآوردن صدای مرغ و خروس توسط ملی پوشان والیبال/موسوی:فقط کری خوانی بود و دیگر هیچ - تصویر 1

تکذیب فحاشی و درآوردن صدای مرغ و خروس توسط ملی پوشان والیبال/موسوی:فقط کری خوانی بود و دیگر هیچ

ورزش > والیبال - درگیری لفظی ملی پوشان در بازی پیکان مقابل میزان حاشیه های زیادی را به همراه داشت.

مهری رنجبر:حاشیه از آنجا شروع شد که خبر رسید در بازی روز چهارشنبه میزان مقابل پیکان؛ دیداری که در شهر مشهد برگزار شد، کری بازیکنان دو تیم به درگیری لفظی کشیده شده است. دیداری که اتفاقاً بازیکنان ملی‌پوش هم در آن حضور داشتند. حتی خبر رسیده که کار به فحاشی و دادن الفاظ رکیک هم کشیده شد اما وقتی با سید والیبال ایران تماس گرفتیم، او همه این‌ها را تکذیب کرد و گفت: «فحاشی که نه اما کری داشتیم.»

سید معتقد است: «در بازی چهارشنبه کسی الفاظ زشتی استفاده نکرد. تنها کری‌خوانی بود و بس. البته کری‌خوانی را هم یکی از بازیکنان مشهد شروع کرد. حتی من به او گفتم این کار را نکن زشت است. وگرنه خودم اول کری‌خوان‌ها هستم. حتی یکی، دو تا از بچه‌های ما عادت دارند وقتی امتیاز می‌گیرند سر و صدا می‌کنند. حتی در تیم‌ملی هم این‌طوری هستند. مهدوی به من تذکر داد و گفت مگر نگفتی کری‌خوانی نباشد، خودت به آنها بگو. من هم قبول کردم اما به مهدوی هم گفتم مدل کارشان این‌جوری است اما حساسیتی که آنها به وجود آوردند کری‌خوانی را رودررو کرد.» به نظر او حساسیت بازی، این اتفاقات را رقم زد: «من به شخصه معتقدم به خاطر حساسیت بازی این اتفاقات رخ داد چرا که نتیجه این بازی قهرمان نیم‌فصل یا حتی مجموع دور رفت و برگشت را رقم می‌زد. همه این مسائل فشار زیادی را به بازیکنان آورد. بازی حساسی بود که دست به ‌دست هم داد تا حساس‌تر شود.» سرعتی‌زن ملی‌پوش پیکان انداختن آشغال را در زمین تأیید می‌کند: «آن روز همه‌جوره آشغالی را تماشاگران به زمین ریختند. از هسته خرما و تمبر هندی گرفته تا پوست تخمه و تخمه. حتی کار به جایی رسید که وقتی می‌خواستم سرویس بزنم، دیگر به ناظر نمی‌گفتم و خودم آنها را کنار می‌زدم تا لیز نخورم. آخر مسابقه هم سیب بزرگی را به طرف من پرتاب کردند.»

سید اشتباهات داوری را هم بی‌تأثیر نمی‌داند: «اشتباهات داوری هم مزید بر علت شد. وقتی بازی 14-11 بود داور با اشتباه کوچکی که کرد همه بازیکنان را به خنده انداخت. البته او هم می‌خواست با اعتراضاتی که به کارش می‌شود، جبران کند. با اینکه بازیکن مشهدی به تور خورد و خطا شد و خودش هم قبول داشت اما داور می‌گفت فول نشده. بالاخره بعضی جاها به نفع و ضرر ما سوت زد و بعضی جاها به نفع میزانی‌ها.» شاید نکته‌ای که او را بیشتر ناراحت کرده، حرف‌های مهدی مهدوی پاسور دوم تیم‌ملی است. سرعتی‌زن پیکان می‌گوید: «مهدوی بازیکن حرفه‌ای است که نباید این حرف‌ها را بزند. من با شنیدن این حرف خیلی ناراحت شدم. اصلاً تقلید صدای مرغ و خروس در بازی واقعیت ندارد. حتی اگر هم واقعیت داشت، نباید مهدوی هم‌تیم‌هایش را به این شکل خطاب کند. شاید هم او عصبانی بوده چرا که بازی مهمی را در خانه‌شان باخته‌اند اما من حتماً با او تماس می‌گیرم. چهارشنبه آنقدر سر و صدا در سالن زیاد بود که صدا به صدا نمی‌رسید. حالا ما صدای مرغ و خروس هم درمی‌آوردیم چه کسی می‌شنید؟ امیدوارم خودش اعتراف کند که اشتباه کرده است. به نظرم نباید همه چیز رسانه‌ای شود تا وجهه والیبال خراب نشود. این‌طوری تنها والیبال از چشم مردم می‌افتد.» او ادعای رضا مؤمنی‌مقدم سرمربی میزان درباره آمدن به وسط زمین برای اعتراض را رد می‌کند: «من دو، سه باری برای میانجیگری به زمین آمدم نه اعتراض. آمدم تا بچه‌ها را کنار بکشم و بازی ادامه پیدا کند. فکر می‌کنم آقای مؤمنی‌مقدم هنوز تجربه زیادی ندارد که درباره این مسائل صحبت می‌کند که نباید صحبت کند. باید به مسائل فنی تیمش بپردازد.»

 

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه