تیم های بدهکار در اولین بازی لیگ برتر 3 بر صفر بازنده خواهند بوداخبار,اخبار ورزشی,اسماعیل حسن زاده

رئیس کمیته انضباطی درباره بدهی باشگاه های لیگ فوتبال گفت: «باشگاه ذوب آهن بیش از 20 میلیارد ریال بدهی داشته که هنوز هم گزارشی مبنی بر پرداخت آن به ما ارائه نشده است.

اسماعیل حسن زاده درباره بدهی باشگاه های لیگ برتری، اظهار داشت: «در بحث بدهی باشگاه های بدهکار پیش می رویم. امسال اتفاق خوش آیندی رخ داده و ما با هماهنگی مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ و به خصوص دبیر کل و رئیس سازمان لیگ برتر، فعالیت متفاوتی را نسبت به سال های گذشته انجام داده ایم.

 

به طوری که اگر در سه سال گذشته حمایت مقامات اجرایی برای اجرای رای مطالبات وجود نداشت، امسال عزم، اراده، حمایت و همچنین قول مستقیم دکتر اسدی و مهدی تاج باعث شده تا باشگاه های بدهکار دقیقا با روشی که در جلسات مطرح شده است، قبل از اولین مسابقه باید بخشی از بدهی های خود را تسویه کنند.»


وی در ادامه بیان کرد: «ضمانت اجرایی این تصمیم این است که به دستور رئیس سازمان لیگ برتر، تیمی که بدهکار است، اگر نامه بلامانع بودن فعالیتش را از کمیته انضباطی دریافت و ارائه نکند، اجازه حضور در اولین مسابقه را نخواهد داشت و مسلم است تیمی که در مقابل حریفش حاضر نشود، نتیجه دیدار سه بر صفر توسط داور اعلام خواهد شد.

 

ما یقین داریم این بار با حمایت دبیر کل و رئیس سازمان لیگ برتر، حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه های بدهکار که چند سالی است خاک می خورد، اجرا می شود.»

حسن زاده درباره فعالیت باشگاه های بدهکار در ادامه افزود: «خوشبختانه با تاکیداتی که صورت گرفته، برخی از باشگاه ها در لیگ برتر و دیگر لیگ ها تلاش لازم را برای تسویه بدهی شان انجام داده اند. چند باشگاه کاملا بدهی خود را تسویه کرده و مدارکشان را به کمیته انضباطی ارائه داده اند.

 

چند باشگاه دیگر هم به تدریج اقدام به اخذ رضایت کرده و مدارک لازم را ارائه می دهند. در واقع  بلامانع بودن فعالیت باشگاه بدهکار پس از تسویه کامل، با روشی که پیش بینی شده، صادر می شود. تا به امروز بیش از 10 تیم در اجرای حکم کمیته انضباطی اقدام کرده اند.»

رئیس کمیته انضباطی درباره اظهارات برخی از باشگاه ها در خصوص میزان بدهیشان گفت: «برخی از باشگاه ها اگر درباره میزان بدهی خود یا تسویه حساب احتمالی با طلبکاران مدارکی دارند، می توانند آن را به کمیته انضباطی ارائه دهند و کمیته انضباطی دقیقا بدهی هایی که قطعی و لازم الاجرا شده است را محاسبه و اعلام کند و اعلام این مبالغ، مطابق آراء قطعی است.

 

به عنوان مثال باشگاه ذوب آهن مدعی بوده که برای این باشگاه بدهکاری وجود ندارد در حالی که مطابق آرای قطعی، باشگاه مذکور بیش از 20 میلیارد ریال بدهی داشته که هنوز هم گزارشی مبنی بر پرداخت آن به ما ارائه نشده است.»

وی در پایان گفت: «چنانچه باشگاه ها مدارک و مستندات مربوط به مصالحه و تسویه حساب با طلبکاران را ارائه دهند، کمیته انضباطی مراتب را بررسی کرده و از سقف بدهی هایشان خواهد کاست.»

اخبار ورزشی - جام نیوز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه