ورزش > والیبال - پس از قهرمانی تیم های جوانان و نوجوانان والیبال یک بار دیگر به آنها اتهام صغر سن زده اند.

حاشیه های صغر سنی والیبالیست ها تمام شدنی نیست/شایعه است یا واقعیت دارد؟ - تصویر 1

حاشیه های صغر سنی والیبالیست ها تمام شدنی نیست/شایعه است یا واقعیت دارد؟

ورزش > والیبال - پس از قهرمانی تیم های جوانان و نوجوانان والیبال یک بار دیگر به آنها اتهام صغر سن زده اند.

مهری رنجبر:دور تسلسل صغر سنی انگار تمام شدنی نیست.اتهامی که همیشه بعداز قهرمانی تیم های نوجوانان و جوانان والیبال ایران نو میشود.این بار ایرج مظفری سرمربی سابق تیم نوجوانان بعداز قهرمانی دو تیم نوجوانان و جوانان در آسیا ادعای صغر سنی در این دو تیم را مطرح کرد.او می گوید:«نمی خواستم این صحبت ها را مطرح کنم اما مصاحبه های همکاران وادارم کرد تا بعضی حقایق را بگویم. اول درباره تیم نوجوانان باید بگویم. تیمی که به گفته وکیلی مربی‌اش، پاکترین تیم تاریخ بوده است. در همین تیم دو بازیکن با شناسنامه برادرهایشان بازی کردند. در تیم ملی جوانان هم سه بازیکن با شناسنامه برادرانشان بازی می کردند. حالا سوال اصلی من اینجاست که چرا باید این کارها انجام شود؟ من محمدرضا داورزنی را از صمیم قلب دوست دارم و برای خودش و مدیریتش احترام قائل هستم. برای همین از خود داورزنی می پرسم که آیا او به این کارها و تقلب نیاز دارد؟»

حرفهای مظفری برای فرهاد نفرزاده و محمد وکیلی سرمربیان دو تیم جوانان  و نوجوانان خیلی سنگین تمام شد ،اما آنها ترجیح می دهند خیلی قضیه را بزا نکنند.فرهاد نفرزاده سرمربی تیم جوانان در جواب او تنها به این جمله اکتفا می کند:«لیست و اسامی بازیکنان هست.به نظرم رسانه ای کردن این موضوع  درست نیست.من بازیکنانی را برای تیم جوانان انتخاب کرده و به مسابقات قهرمانی آسیا بردم که در سه سال قبل عضو تیم نوجوانان بودند.»

او قهرمانی را دلیل متهم کردن تیمش به صغر سنی می داند:« فکر می کنم اگر تیمم چهارم یا پنجم می شد، دوستان حالشان خوب بود. اما با قهرمانی حالشان بد شده و این حرفها را می زنند.» محمد وکیلی سرمربی تیم جوانان هم رویه  نفرزاده را پیش گرفته. او می گوید:«اگر آقای مظفری مدرک دارد، برای مداجع ذیربط رو کند.بدون مدرک کسی را متهم نکند.من در جواب او تنها می گویم وقتی قطار متوقف است کسی کاری به آن ندارد اما به محض حرکت سنگ زیادی به طرفش پرتاب می شود.حالا والیبال در حال پیشرفت اسیت حرفهای زیادی مطرح می شود.» او البته معتقد است این حرفها برایش اهمیت ندارد:«این حرفها برایم مهم نیست. به نظرم مظفری بهتر بود حرفهایش را قبل از اعزام تیم می گفت. بعضی ها می نشینند که تو چقدر بالا می روی بعد  با حرفهایشان کار را لوث می کنند. من به جای اینکه وقتم با حرفهای دیگران تلف کنم کارم را با تیمم ادامه می دهم تا تیم در رقابتهای جهانی روی سکو برود. حالا هم مصمم تر شده ام.با این سنگ اندازیها هم متوقف نمی شوم.»

محمود افشار دوست دبیر فدراسیون والیبال چیزی را رد نمی کند. او تنهاحرفهای مظفری را عجیب می داند:«نمی دانم چرا مظفری چنین حرفهایی را زده. اصلا عجیب است چنین ادعایی. از طرفی فدراسیون تنها مدارکی را قبول می کند که توضیحی ندارد. دیگر مسئول صدور شناسنامه نیستیم.شرایطی هم نداریم که متوجه شویم . مگراینکه بازیکن را بشناسیم یا اطلاعاتی داشته باشیم. تنها می گیویم تیم جوانان تقریبا همان ترکیب نوجوانان قبل را دارد.» 

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه