حجاب بانوان ایران مورد توجه رسانه‌های خارجی

 حجاب بانوان ایران مورد توجه رسانه‌های خارجی


حجاب ورزشکاران زن ایرانی حاضر در رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان مورد‌توجه رسانه‌های مختلف حاضر در این رقابت‌ها به خصوص‌ خبرگزاری‌های رسمی‌ کره‌ای قرار گرفته است.
حجاب بانوان ایرانی

یونهاپ خبرگزاری رسمی ‌کره‌ جنوبی، مصاحبه‌ای با مرجان سلحشوری عضو تیم تکواندوی بانوان انجام داده که بخشی از این گفت‌وگو درباره داشتن حجاب و چگونگی انجام ورزش قهرمانی با این نوع پوشش است. ‌آیا داشتن حجاب باعث مزاحمت و گرمای شما نمی‌شود؟‌

سلحشوری در پاسخ به این سوال خبرنگار یونهاپ ابتدا لبخند می‌زند و سپس می‌گوید: «من همیشه حجابم را در مسابقات و تمرینات حفظ می‌کنم. در‌واقع اگر بدون حجاب باشم، احساس خوبی نخواهم داشت.»

 

نجمه خدمتی هم که در مسابقات یونیورسیاد موفق شد مدال‌های رنگارنگی را کسب کند، مورد‌توجه خبرگزاری‌ ‌نیوزیس‌ قرار گرفته است. خدمتی در پاسخ به این سوال که ‌آیا حجاب باعث گرما و مانع فعالیتش نیست؟‌ می‌گوید: «من مشکلی با حجاب ندارم و اصلا این‌طور نیست که بخواهد مانع فعالیتم باشد.»

رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان در حال پیگیری است که ایران موفق شد با کسب 4 طلا، 2 نقره و 5 برنز، 11 مداله شود.

بانوان تیرانداز ایران که تا قبل از پنج‌شنبه با گرفتن 5 مدال(2 طلا، یک نقره و 2 برنز) خوش درخشیده بودند، پنج شنبه با گرفتن یک برنز دیگر توسط نجمه خدمتی در تفنگ سه وضعیت 50 متر 6 مداله شدند. بعد از درخشش بانوان تیرانداز این بار نوبت به تکواندوکاران رسید که باز هم کاروان ایران را طلایی کنند.

آرمین‌ هادی‌پور در وزن 54 - کیلوگرم با پیروزی 4 - یک بر تکواندوکار بلژیکی کاروان دانشجویان ایران را صاحب سومین مدال طلا در بازی‌های یونیورسیاد 2015 کرد. جمعه نیز سعید رجبی در وزن 80 - کیلو با غلبه بر حریف ساحل عاجی خود(با نتیجه 5 - 4) چهارمین طلا را در کارنامه ایران ثبت کرد. جواد امیری نیز در وزن 58 - کیلو از صعود به فینال بازماند و به برنز رسید. به این ترتیب تیم ایران تا دیروز با گرفتن 4 طلا ، 2 نقره و 5 برنز در جایگاه نهم جدول قرار گرفته است.

بخش ورزشی تبیان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه