حمله شدید درخشان به تیم برانکو؛ مردم را گول نزنید، کجا پرسپولیس خوب بازی می‌کنداخبار,اخبار ورزشی,حمید درخشان

سرمربی فصل قبل پرسپولیس گفت: «در دو بازی مقابل لخویا و الهلال 6 گل خوردند آن وقت درباره تیم ما حرف می‌زنند.»

حرف‌های روز گذشته برانکو ایوانکوویچ در خصوص کیفیت فنی پرسپولیس در فصل گذشته جالب بود. برانکو گفته پرسپولیس فصل قبل در مصاف با تیم‌هایی مثل سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد از نیمه جلوتر نرفته اما الان تیم او موقعیت‌های گل زیادی می‌سازد و مردم و هواداران با دیدن این مسائل از او حمایت می‌کنند.

این حرف‌ها بهانه‌ای شد تا سراغ حمید درخشان برویم. گویا حرف های برانکو به شدت به درخشان برخورده است. این چند جمله را قبل از مصاحبه مفصلش بخوانید تا متوجه میزان عصبانیت درخشان بشوید:

- خسارت طارمی را ما دادیم الان استفاده‌اش را می‌برند.

- حداقل در آسیا اوت نشدیم و صدر جدول بودیم.

- مربی پرسپولیس ایرانی بود تا الان تکه پاره‌اش کرده بودند. اعدامش می‌کردند.

- گل‌هایشان اتفاقی و با حرکات انفرادی و خلاقیت بازیکنان بوده.

- 6 تا در آسیا خوردند، آن وقت درباره ما حرف می‌زنند.

- نمی‌دانم چرا اینقدر اجنبی‌پرست هستیم و اینقدر از خارجی‌ها حمایت می‌کنیم.

متن کامل صحبت های درخشان در ادامه می آید:

* حمیدخان کجا هستید، فقط دانشگاه؟
- بله، فقط دانشگاه. فعلا دورادور فوتبال را می‌بینیم و لذت می‌بریم.

* مگر این فوتبال با کیفیت پایین لیگ برترش و استادیوم‌های خالی چیزی برای لذت بردن دارد؟
- (می‌خندد) واقعا هیچ کدام از تیم‌ها خوب بازی نمی‌کنند و کیفیت تیم‌ها پایین آمده.

* برانکو در مصاحبه اخیرش نکاتی را مطرح کرده. گفته تیم فصل قبل در برخی بازی‌ها مثل فولاد، سپاهان، ذوب‌آهن از نیمه زمین رد نمی‌شده اما الان پرسپولیس بزدل نیست و...
- واقعیت این است که مردم به همه مسائل آگاهند و بازی‌های فصل گذشته را هم دیده‌اند. مردم یادشان می‌آید که ما چقدر فرصت خلق می‌کردیم و خوشبختانه فیلم بازی‌های‌مان موجود است. آماری که برتری پرسپولیس در تمام بازی‌ها را نشان می‌داد موجود است و سندیت دارد.

اصلا چیزی نیست که من بخواهم بگویم و درباره‌اش حرف بزنم. همه یادشان هست ما چه موقعیت‌هایی داشتیم.

 

ما همان تیمی بودیم که صدر جدول آسیا را در اختیار داشتیم و با اقتدار استقلال را شکست دادیم، آن هم با وجود مشکلات سال گذشته که امسال پرسپولیس این مشکلات را ندارد. پارسال ما 4، 5 تا مدیرعامل عوض کردیم، مصدوم‌های زیادی داشتیم؛ اینها همه سندیت دارد.

 حداقل اینکه در جام باشگاه‌های آسیا اوت نشدیم و تیم‌مان صدر جدول بود. در تمام بازی‌ها بر اساس نظر کارشناسان نه تنها از نیمه زمین حریف رد می‌شدیم بلکه حریفان‌مان را در زمین خودشان حبس می‌کردیم. اگر هم گل می‌خوردیم به خاطر اشتباه فاحش بازیکنان بود. مدارک همه اینها موجود است.

 بهتر است مردم بازی‌های امسال و پارسال پرسپولیس را قضاوت کنند. امیدوارم در بازی‌های آتی این نوع نگاه‌ها عوض شود و عدالت در نوع نگاه‌ها حاکم شود. من امیدوارم بازی‌های بهتری از پرسپولیس ببینیم اما مشخص است که نمی‌توانیم مردم را گول بزنیم.

آنها خیلی خوب مسائل را می‌فهمند و درک می‌کنند. با گفتن من چیزی عوض نمی‌شود و هواداران خودشان می‌توانند قضاوت کنند. الان می‌بینید که بازیکنان از یک موقعیت‌شان استفاده می‌کنند اما زمان من این اتفاق نمی‌افتاد. با این حال امیدوارم در همین فصل بازی‌های زیبایی از پرسپولیس ببینیم.

* برانکو در حرف‌هایش به بازی ذوب‌آهن اشاره کرده اما ظاهرا این بازی به دوره سرمربیگری علی دایی می‌گردد. همان بازی هفته سوم یا چهارم فصل قبل که پرسپولیس برد اما به شدت تحت فشار بود.
- ما دو بار با ذوب‌آهن بازی کردیم. یک بار در اصفهان که موقعیت‌های زیادی گل نکردیم و بعد در تهران و در جام حذفی هم تیم برتر بودیم، کلی بازیکن محروم و مصدوم داشتیم و 10 نفره هم شدیم اما در بازی اصفهان برتری از آن ما بود.

* اما شما مقابل سپاهان در اصفهان خیلی دفاع کردید و این حرف برانکو درباره آن بازی درست است.
- یک مقدار بیشتر دفاع کردیم چون دو سه هفته بود من سرمربی شده بودم. آقایان که خودشان آمدند مقابل سپاهان تیم برتر بودند؟ خودشان که در تهران یک بر 2 به سپاهان باختند، به دروازه حریف رسیدند؟ آنها که در تهران 11 نفره دفاع می‌کردند. کی از دفاع حرف می‌زند؟

* به بازی با فولاد هم اشاره کرده‌اند که ما یادمان نمی‌آید. باخت اهواز در زمان شما نبود.
- من هم یادم نمی‌آید. شما ببینید مقابل فولاد من با 8، 9 بازیکن محروم و مصدوم بازی کردم. خیلی بی‌انصافی است که درباره گذشته اینطوری حرف می‌زنند اما باز هم می‌گویم با همه ضعف‌هایی که داشتیم خوشحالم که تیم را صدر جدول آسیا تحویل دادم و رفتم و حذف نشدم.

* یعنی شما معتقدید اگر بودید می‌توانستید با پرسپولیس از سد الهلال قدرتمند بگذرید؟
- چرا نمی‌توانستم؟ مگر مقابل لخویا این کار را نکردم؟

* اما قدرت الهلال و لخویا با هم قابل قیاس نیست. فکر کنم اخیرا الهلال 4 گل به لخویا زد.
- عیب ندارد. حتما لخویا بد بازی کرده و در خانه‌اش نتوانسته کاری کند. با یک بازی که نمی‌شود حرف زد. ما لخویا را بردیم، ازبک را بردیم اما کاش دوستان بیرون از خانه 3 تا 3 تا نمی‌خوردند. در دو بازی مقابل لخویا و الهلال 6 گل خوردند آن وقت درباره تیم ما حرف می‌زنند.

* به نظر شما الان پرسپولیس زیبا بازی می‌کند؟
- نه، از نظر من که اینطوری نیست.

* اما می‌گویند در هر بازی موقعیت‌های زیادی به وجود می‌آورند.
- کدام موقعیت؟ پس چرا ما نمی‌بینیم؟ ما که نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. اگر عکس این را بگوییم فوتبال را گول زده‌ایم. باید انصاف را در کارمان رعایت کنیم.

* البته برخی مشکلات فصل قبل هنوز وجود دارد. مثلا برانکو خودش گفته 6 ماه است پول نگرفته.
- مگر برای ما این مشکلات نبوده؟ الان نگران پول هستند اما اگر این مشکلات برای آقایان کوه است برای ما جاده کفی بوده و ما تخت گاز جلو می‌رفتیم؟ آن همه مصدوم و محروم داشتیم، صدایمان درنمی‌آمد. حالا داور یک پنالتی علیه پرسپولیس می‌گیرد شلوغ می‌کنند. مگر سال گذشته همین داستان‌ها نبود. مازیار زارع موقع پنالتی سه متر آمد جلو اما چه اتفاقی افتاد؟

* ما درباره تفاوت نگاه به مربی داخلی و خارجی بارها نوشته‌ایم. اینکه اگر هر مربی ایرانی جای برانکو بود با این نتایج تا الان اخراج شده بود.
- تا الان تکه پاره‌اش کرده بودند. اعدامش می‌کردند.

* فصل قبل علی دایی از 7 بازی 8 امتیاز گرفت و اخراج شد. الان برانکو از 7 بازی 7 امتیاز گرفته.
- خدا پدرت را بیامرزد. تازه دایی که اسطوره فوتبال ما بوده، چنین برخوردی با او داشتند. نمی‌دانم چرا اینقدر اجنبی‌پرست هستیم و اینقدر از خارجی‌ها حمایت می‌کنیم. مدام می‌گویند پرسپولیس خوب بازی می‌کند. کجا خوب فوتبال بازی می‌کند؟ اگر هم گل می‌زنند با برخی اتفاقات و حرکات انفرادی و کارهای خلاقانه بازیکنان بوده است.

* مهدی طارمی زمان شما خیلی گل نزد اما الان خوب شده و راه افتاده.
- طبیعی است وقتی بازیکنی رو به جلو می‌رود تجربه‌اش بیشتر می‌شود، خسارت این بازیکن را ما دادیم و امسال استفاده‌اش را می‌برند.

* پارسال در بازی ذوب‌آهن در اصفهان از گل نزدن‌های طارمی خیلی شاکی بودید.
- خدا پدرت را بیامرزد. غیر از آن در بازی النصر در عربستان در دقیقه 7 یا 8، که گل خالی را نزد. اگر آن توپ گل می‌شد...

* شما اوایل حضورتان در پرسپولیس از طارمی به عنوان مهاجم سایه استفاده می‌کردید، فکر نمی‌کنید حضور او در نوک حمله باعث شده آمار گلزنی‌اش بهتر شود؟
- ممکن است این هم باشد اما پختگی و تجربه کسب کردن هم بوده.

* راستی آن چک 300 میلیونی بابت مطالبات‌تان از پرسپولیس که حسین هدایتی داده بود نقد شد یا نه؟
- نه، هنوز پول نشده.

* طرف شما هدایتی است یا باشگاه پرسپولیس؟
- هر دو طرف. هم کسی که چک داده هم باشگاه که پشت چک را نوشته و ضامنش شده.

* ظاهرا همکاری با اسپانسر باشگاه هم در حال نهایی شدن است و اگر اتفاق بیفتد پول شما را هم می‌دهند.
- خدا کند. ان‌شاء‌الله که می‌دهند.

* چند وقت پیش به همین منظور به باشگاه رفته بودید و با آقای طاهری هم ملاقات کردید. درباره مطالبات‌تان چه گفتند؟
- آقای طاهری دستور دادند فعلا تحمل کنید اسپانسر بیاید.

* فصل قبل پرسپولیس در نهایت به رتبه هشتمی رسید. فکر می‌کنید پرسپولیس امسال با این نفرات و این کیفیت کجای جدول بایستد؟
- امیدوارم رتبه‌اش بهتر شود. تیم نفرات خوبی دارد. محروم و مصدوم و سرباز هم ندارد. ضمنا فرصت خوبی برای بدنسازی داشته و تیم را خودشان بستند. یعنی مشکلات فصل قبل ما را ندارند.

* با اینکه تیم را خودشان بسته‌اند اما به نظر می‌رسد در برخی پست‌ها نقص‌هایی وجود دارد.
- دیگر خودشان بوده‌اند و تفکر تیم بستن‌شان این بوده و خودشان باید جواب بدهند.

* در بین بازیکنان غیر از طارمی که درباره‌اش صحبت شد نفرات دیگری هم هستند که نسبت به فصل قبل پیشرفت کرده باشند؟
- به نظر من علیپور خوب شده، عالیشاه هم همینطور. نوراللهی هم خوب شده وگرنه بقیه همان‌هایی هستند که پارسال بودند. در واقع به ترکیب تیم ما 2 نفر اضافه شده‌اند. از بین نفرات جدید فقط رضاییان و کامیابی‌نیا فیکس هستند. یعنی اینکه نسبت به تیم پارسال فقط دو نفر اضافه شده‌اند.

* راستی برانکو امسال سیستم تیم را به 2-4-4 تغییر داد و گفت از آنجایی که پرسپولیس باید متفاوت بازی می‌کرده این تغییر را اعمال کرده، نظر شما چیست؟
- من درباره این تفاوت الان حرف نمی‌زنم و آخر فصل صحبت خواهم کرد.

* بالاخره بعد از 7 هفته هم می‌شود چیزهایی در این سیستم دید؟
- شما چه دیده‌اید؟

* اینکه در فاز دفاع با این سیستم مشکلات زیادی دارند. فقط دو نفر وسط زمین هستند و نمی‌توانند به خط دفاع کمک کنند و در کناره‌ها هم مشکلاتی است. گل خورده پرسپولیس هم از همه تیم‌ها بیشتر است.
- شما گل‌های خورده را ببینید. ببینید چند تا گل خورده‌اند. همه چیز مشخص است. نیازی نیست ما صحبت کنیم. فکر می‌کنم نیم فصل بتوان در این باره خوب صحبت کرد و اینکه واقعا پرسپولیس با این سیستم خوب بوده یا نه.

اخبار ورزشی - ایران ورزشی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه