ورزش > لیگ برتر - بهمن بهلولی داور ارزشمند دهه 60 کشورمان ساعاتی قبل دیده از جهان فرو بست.

خاطرات خواندنی مرحوم بهمن بهلولی/از اتهام پرسپولیسی بودن تا کتک زدن سیر به حمید درخشان! - تصویر 1

خاطرات خواندنی مرحوم بهمن بهلولی/از اتهام پرسپولیسی بودن تا کتک زدن سیر به حمید درخشان!

ورزش > لیگ برتر - بهمن بهلولی داور ارزشمند دهه 60 کشورمان ساعاتی قبل دیده از جهان فرو بست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فوتبال ایران در سوگ از دست دادن شادروان بهمن بهلولی به سوگ نشست. مردی که خاطرات شیرینی را تا همیشه برای فوتبال مان بر جای گذاشته است. آنچه در ادامه می خوانید گزیده ای از یکی از گفت و گوهای خواندنی استاد با سایت کمیته داوران ایران است که سال ها قبل و در آستانه یکی از دربی هایی که محسنترکی سوت می زد، انجام شده است. او در این گفت و گو از عادل فردوسی پور ، حمید درخشان ، علی پروین و دیگر دوستان و شاگردان فوتبالی اش سخن گفته است.

خود شما سابقه قضاوت در دربي را داريد؟
بله، يك بار دربي را سوت زدم.

‌ خاطره خاصي از آن دربي به ياد داريد؟
خب خيلي‌ها آن زمان شايعه كرده بودند كه من طرفدار پرسپوليس هستم. جو خوبي نبود. هواداران استقلال مي‌گفتند بهلولي يار دوازدهم پرسپوليس است. استقلالي‌ها عليه من شعار مي‌دادند. من اگر پرسپوليسي بودم اوايل بازي كه حاجيلو با حركتي خشن باعث سرنگوني پيوس شد سريعاً به سود پرسپوليس پنالتي مي‌گرفتم. هنوز هم ياد آن صحنه مي‌افتم. اميدوارم اشتباه نكرده‌ باشم و پنالتي نبوده باشد. شايد شعارهاي استقلالي‌ها تمركزم را به‌ هم ريخته بود. حتي اين اواخر به عادل فردوسي‌پور هم زنگ زدم تا اگر فيلم آن بازي را دارد برايم بفرستد تا دوباره آن صحنه را ببينم. نمي‌دانم پنالتي بود يا نه!

‌ چرا اكثر بازي‌هاي پرسپوليس را شما سوت مي‌زديد؟

چون خيلي از داوران آن زمان شجاعت سوت زدن بازي‌هاي پرسپوليس را نداشتند. اكثراً شب قبل از بازي‌ها آقاي محمود خوشخوان، رئيس وقت كميته داوران به من زنگ مي‌زد و ابلاغ بازي پرسپوليس را مي‌داد. من به او مي‌گفتم هفته قبل بازي پرسپوليس را سوت زدم ولي ايشان مي‌گفت كار خودت است. بايد اين بازي را هم سوت بزني.

‌ آخرين بار چه زماني با عادل فردوسي‌پور حرف زدي؟

يادم نمي‌آيد. عادل زمان نوجواني شاگرد من در مدرسه مطهري بود. البته دقيقاً يادم نيست اما مي‌دانم كه در يك برنامه، خيلي تند با او صحبت كردم و با هم مشاجره داشتيم. پس از آن عادل ديگر مرا به برنامه‌اش دعوت نكرد! (با خنده)

‌ حقيقت دارد كه شما در يك بازي از خوشحالي گلزني پرسپوليس، حميد درخشان را بغل كرديد؟
خير، من فقط يكبار در زندگي‌ام درخشان را گرفتم، آن هم زماني بود كه مي‌خواستم كتكش بزنم. من معلم مدرسه بودم و درخشان شاگردم بود. يادم مي‌آيد يك روز غيبت داشت. پرسيدم چرا نيامدي تمرين و پاسخ خوبي به من نداد، من هم او را به باد كتك گرفتم و تا مي‌خورد زدمش! او رفت و با بزرگتر خود براي گرفتن پرونده‌اش از مدرسه برگشت. من هم به مدير مدرسه گفتم درخشان حق ندارد، برود. اگر آمد تا پرونده‌اش را بگيرد مرا صدا كنيد تا دوباره گوش‌مالي‌اش بدهم.

‌ گويا اكثر بازيكنان از شاگردان شما در مدرسه بوده‌اند.
بله، حتي مرحوم حجازي كه واقعاً انسان شريفي بود. بهتاش فريبا، درخشان، مراغه‌چيان و... اكثراً شاگردان خود من بودند. من در مدرسه همه‌كاره ورزش بودم. رينگ بوكس داشتم و تشك كشتي.

با پروين رفاقتي هم داشتيد؟
قبلاً هم به شما گفتم كه نه؛ من در زندگي‌ام پروين را به غير از داخل زمين، در بيرون فقط 3 بار ديدم. يكبار كه دعوت كرديم تا بيايد مدرسه ما، جوايز بچه‌ها را اهدا كند. يكبار هم در خرم‌آباد كه پرسپوليس با خيبر بازي داشت و يك بار هم كه يادم نيست. رفاقت من با پروين در حد احترام گذاشتن به يكديگر بود.

‌ با استقلالي‌ها هم برخوردي داشتيد؟
بله، اكثراً شاگرد خود من بودند البته اين بهتاش فريبا خيلي اذيتم كرد. هر بازي كه استقلال نتيجه نمي‌گرفت مي‌پريد و يقه مرا مي‌گرفت كه تو مقصري! (با خنده) در كل آن زمان فوتبال صفاي خاصي داشت ولي حالا رنگ و بوي مادي و... پيدا كرده است. 

4141

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه