در برنامه نود 94/01/25 چه گذشت؟اخبار,اخبار ورزشی,عادل فردوسی‌پور

برانکو بعد از نزدیک به یک دهه بار دیگر در استودیو نود حاضر شد تا به سوالات متعدد فردوسی‌پور پاسخ دهد. از سوی دیگر بررسی عملکرد تیم‌ها در لیگ و لیگ قهرمانان هم از بخش‌های دیگر برنامه نود بود.

 در هفته‌ای که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده بودند و هفته بیست و پنجم لیگ برگزار شده بود و از سوی دیگر کی‌روش در ایران ماندنی شده بود برانکو به ایران بازگشت، نود شب شلوغ و پرکاری داشت. عادل فردوسی‌پور از ساعت 22:30 شب گذشته آنتن شبکه سه را در تسخیر خود داشت تا حواشی یک هفته گذشته فوتبال ایران را بررسی کند.

به گزارش تابناک، با توجه به بازگشت برانکو بعد از نه سال به ایران و نشستن او روی نیمکت پرسپولیس به‌عنوان سومین مربی فصل سوال پیامکی برنامه شب گذشته به این مسئله اختصاص پیدا کرده بود. «آیا برانکو ایوانکویچ را گزینه مناسبی برای پرسپولیس می‌دانید؟». فردوسی‌پور در شروع برنامه از شروع روز با اخبار خوش ورزشی خبر داد و افتخار آفرینی تیم ملی آزاد و قهرمانی آن‌ها در جام‌جهانی امریکا ا تبریک گفت. برنامه با پخش بخش‌های کوتاهی از حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شروع شد تا فردوسی‌پور به‌عنوان اولین مهمان تلفنی به سراغ علی کفاشان برود و از او در خصوص مذاکرات با کی‌روش بپرسد.

علی کفاشیان درباره آخرین شرایط کارلوس کی‌روش و تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: ما از ماندن کی‌روش ناامید شده بودیم ولی در آخرین بحث‌ها که با حضور نماینده وزارت ورزش صورت گرفت، موارد و مسائل مختلفی در جلسه هفت ساعته مطرح شد و نظر کی‌روش برگشت و قبول کرد که بماند.

وی افزود: در این مدت دو مطلب مدنظر کی روش بود. یکی حمایت مادی و معنوی از تیم ملی و دوم بازی های تدارکاتی در راه ��ام جهانی. همه می‌دانیم که کی روش این چیزها را برای خودش نمی خواهد. البته او یک مدت احساس کرده بود که می‌خواهند او را حذف کنند و می‌گفت اگر می‌خواهند مرا حذف کنند، خودم می‌روم.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: با این حال وقتی نماینده وزارت ورزش در جلسه حضور یافت و اعلام حمایت کرد، نظر کی روش هم عوض شد. ما یکی، دو جلسه دیگر هم با کی روش خواهیم داشت تا برنامه ها را نهایی کنیم.

کفاشیان با بیان اینکه حسنی خو (نماینده وزارت ورزش در مذاکره با کی روش) اطمینان داد از تیم ملی و کی روش حمایت مادی و معنوی داشته باشد، گفت: بخصوص حمایت معنوی خیلی مهم است. مسائل مادی که دیر یا زود حل می شود ولی حمایت معنوی اهمیت زیادی دارد. همین باعث شد که نظر کی روش عوض شود و حالا تا ۹۰ درصد ماندنی شده است.

وی که با برنامه نود صحبت می کرد، افزود: از ارگانها و سازمانها هم می خواهیم که کی روش را اذیت نکنند. مثلا در بحث مالیات ... (صحبتهای کفاشیان با حرفهای عادل فردوسی پور قطع می شود)

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان درباره مراسم قرعه کشی مسابقات مقدماتی جام جهانی گفت: ما سه نفر از مسئولان روابط بین الملل را به مراسم قرعه کشی فرستادیم.

پخش گزارش مفصلی از متن و حاشیه بازی پرسپولیس و النصر عربستان بخش دیگری از برنامه نود بود و بعد از آن هم تقویم نود در کنداکتور برنامه جای گرفته بود. اشاره به قهرمانی استقلال در آسیا در 21 فروردین سال 49 و 17 فروردین نیز سالروز درگذشت سیروس قایقران از مهم‌ترین بخش‌های این گزارش بود.  از جمله دیگر مناسبت های تقویم این هفته ۲۳ فروردین ۸۷ شکست سنگین استقلال برابر پگاه در تهران و پرسپولیس در استقلال اهواز همزمان در یک روز، دربی ۴۵ در روز بیستم فروردین ۷۵ با تساوی پراخراج دو تیم،  ۲۰ فروردین ۹۲ و بازی جنجالی و نیمه تمام  پرسپولیس - داماش بود. سپس گزارشی از سالگرد درگذشت سیروس قایقران و صحبت های پیشکسوتان فوتبال و همچنین خانواده آن مرحوم پخش شد.


با پخش گزارشی از تغییر و تحولات این روزهای پرسپولیس برانکو ایوانکویچ به عنوان مهمان ویژه برنامه در استودیو حاضر شد. امتیاز به مطلب 7 نفر


برانکو:تیمم باعث شرمساری نشد/کریمی از خودش ناراحت بود،به ساک لگد زد/باخت تان با کروش افتخارآمیز بود


ورزش > لیگ برتر - برانکو ایوانکویچ بعد از نزدیک به یک دهه به برنامه 90 رفت و کلی سئوال بی جواب مانده فردوسی پور از جام جهانی 2006 را جواب داد.

 برانکو ایوانکوویچ می گوید همیشه باور داشته که روزی به ایران بر می گردد. او که به برنامه 90 دوشنبه شب رفته بود به عادل فردوسی پور گفت:«من همیشه گفتم ایران وطن دومم است. 5 سال رویایی را اینجا در ایران داشتیم. همیشه دوست داشتم برگردم و ایمان داشتم که می آیم. حالا آمدم به پرسپولیس با تماشاگرانی آتشین. مطمئنم که اینجا موفق خواهم شد.»

در این چند سال دور از ایران او مربیگری باشگاهی را تجربه کرد اما آیا از سوابقش راضی بوده است؟ او در این باره گفت:« من بعد از قهرمانی در بوسان و سومی در آسیا با ایران آن هم با بردن کره که چهارم ایران بود ، از رسیدن به فینال با ناداوری محروم شدم. ما با افتخار و با قدرت به جام جهانی صعود کردیم. بعد از جام جهانی می توانستم سرمربی تیم ملی کرواسی باشم اما خودم دوست داشتم که به باشگاه ها بروم. من 28 پیروزی متوالی را با دینامو کسب کردم. دو جام آوردم و فصل بعدش هم در نیم فصل اول در صدر بودم. ولی با مدیر تیم اختلاف پیدا کردم و جدا شدم. در چین توانستم با 15 امتیاز قهرمان شوم. و سال های موفقی را کلا داشتم...»

عادل در ادامه این برنامه خواست تا برانکو از گذشته حرف بزند. او دوباره رفت به سراغ جام جهانی 2006 و بدشانسی های تیم برانکو؛«ما یکسری پیروزی خوب از بازی های مقدماتی داشتیم. این هم در امتداد بازی های ما در چین بود. قطعا یادتان هست که قبل از جام جهانی ما 4 ستاره مان در لیگ آلمان مشکل داشتند. فریدون ، کریمی ، مهدوی کیا و هاشمیان مصدومیت داشتند و خیلی آماده نبودند. من ستار زارع را به کلی از دست دادم. صباباتری هم بازیکنانی چون دایی ، یحیی و سهراب را که پا به سن گذاشته بودند را نگذاشت که به طور کامل در اردوها باشند. بعد ما رفتیم به جام جهانی به مصاف تیمی مثل پرتغال که بهترین نسل فوتبالی اش را داشت. به نظرم نتایج ما در  آلمان باعث شرم ایرانی ها نشد. همین جام 2014 وقتی برزیل 7 گل خورد یا شکست های تحقیرآمیز اسپانیا و حذف این تیم در دور مقدماتی را در ذهن داشته باشید. پس ما در جام 2006 خیلی هم بد نبودیم.»

فردوسی پور به تغییر نگاه ها نسبت به برانکو در این سال ها از زمانی که در جام جهانی 2006 همه از او انتقاد می کردند چون تیمش نتوانسته بود از گروهش صعود کند اما چند سال بعد این مربی در همه نظرسنجی ها دوباره به اوج محبوبیت رسیده بود. برانکو در این باره می گوید:«شما در این مدت دو نظرسنجی گذاشتید و در هر دوی آنها من نفر اول شدم و برای این احساس غرور می کنم. من به طرفداران ایران حق می دهم. آنها به بردهای ما عادت داشتند و باورشان این بود که باید صعود کنیم اما مشکلات را هم گفتم که چرا نگذاشت تیم از گروهش صعود کند.من تیم را که ترک کردم ، فقط 3 نفرشان از تیم خارج شد و سایر بازیکنان سن شان طوری بود که می توانستند در تیم بازی کنند. یحنی دایی ، یحیی و سهراب.»

برانکو درباره میزان شناختش از پرسپولیسی که تحویل گرفته است گفت:«الان من باید پرسپولیس را خودم از نزدیک لمس کنم. من عادت دارم تیمی باقی بگذارم که باعث خوشحالی شود. تیمی را که در این دو بازی دیدم برایم امیدوارکننده است. امسال باید فصل را خوب تمام کنیم و سال بعد بتوانیم پرسپولیس را به جایگاه واقعی اش برگردانیم. ایران همیشه به جوانانش معروف است. به داشتن بازیکنان جوان و پر انرژی . من مطمئنم جوانهایی را پیدا می کنیم که می توانند در پرسپولیس بازی کنند.»

برانکو درباره اینکه علاقمندان برنامه 90 به او رای داده بودند ، گفت:«به این نتایج افتخار می کنم . این مسئولیتم را سخت می کند.»

او جدایی عبدی از پرسپولیس را تائید کرد و گفت فقط کریم در کنارش می ماند و احتمالا یک دستیار دیگر هم به کادرش اضافه می شود. او در ادامه از حسین فرکی هم تقدیر کرد و گفت روز پنجشنبه با فرکی تعارف ندارد و شکستش می دهد!

برانکو درباره مالیاتش هم گفت:«با مشارکت دو طرفه ، مشکل مالیاتم را حل کردم و دوست نداشتم به دولت ایران بدهکار باشم پس این مشکل را حل کردم.»

عادل درباره نظم برانکو گفت و بعد ماجرای لگد کریمی به ساک پزشک را پیش کشید. برانکو گفت:« او عصبانی بود چون ما مجبورش کردیم بازی کند. انتظار زیادی از کریمی داشتند اما متاسفانه از یکسری مرزها نتوانست عبور کند. من هم بازیکن بودم و می توانم این حرکت ها را درک کنم. کریمی از دست خودش ناراحت بود چون من تعویضش کرده بودم!»

عادل هم گفت:«الان این را می گویید فردا هر کسی تعویض شود همین کار را می کند...» و برانکو گفت:«ولی کریمی که دیگر بازی نمی کند!

فردوسی پور حرفهایش با برانکو را با یادآوری جمله معروف خداحافظ جام جهانی ، خداحافظ برانکو را تکرار کرد و برانکو گفت:«من قبل از جام جهانی با دادکان هماهنگ کرده بودم و ضمیمه قراردادمان را امضاء کرده بودیم که بعد از آن بازی ها دیگر با تیم ملی کار نکنم.»

برانکو با دفاع از عملکرد تیم ملی کروش گفت:« تیم شما مفتخرانه از گروهش حذف شد. فقط خود آرژانتین را در نظر بگیرید که اصولا باید قهرمان جهان می شدند و بهتر از آلمان بودند. این ها تجارب مفیدی هستند برای فوتبال ایران. »

پس از این بود که بازی‌های هفته بیست و پنج لیگ مورد بررسی قرار گرفت. هدایت ممبینی کارشناس داوری برنامه در بخشی از این برنامه با اشاره به پنالتی استقلالی‌ها در بازی با ذوب‌آهن اعلام کرد که تصمیم داور در اعلام این پنالتی به سود آبی‌پوشان اشتباه بوده. پخش گزارشی از هواداران معترض استقلال که خواستار حضور منصوریان در این تیم شده بودند هم بخش دیگری از این گزارش بود.

بعد از پخش چند بازی مهمان ویژه دیگری در برنامه نود حاضر شد. مهدی طارمی مهاجم جوان و آماده پرسپولیس. مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس هم دیگر میهمان حضوری برنامه نود بود. این بازیکن درباره چگونگی حضورش در پرسپولیس تاکید کرد: یکی از دوستانم که الان مدیر برنامه هایم است، با علی دایی آشنا بود و فیلم بازی هایم را به ایشان نشان داد که دایی هم بازی هایم را پسندید.

وی با بیان اینکه پدرش هم فوتبالیست بوده و هم فیلمبردار سازمان صدا و سیما، خاطرنشان کرد که به خاطر حضور در خدمت سربازی حدود دو سال از فوتبال حرفه ای دور بود.

طارمی درباره انتقادهایی که از او به خاطر شادی گل به النصر عربستان شد، تاکید کرد: نمی دانم چرا شادی گل مرا سیاسی کردند. من فقط تلافی بازی رفت با النصر را در آوردم. شادی گل من دلیل سیاسی نداشت ولی همه انگ زدند که این شادی سیاسی بوده است! من جا دارد از هموطنان خوب عرب هم عذرخواهی کنم. آنها روی چشم من جا دارند و همانطور که گفتم شادی گل من اصلا سیاسی نبود.مهاجم پرسپولیس در خصوص آینده اش هم تصریح کرد: یک پیشنهاد از تیم لیگ برتری هلند دارم. چند پیشنهاد هم از لیگ های عربی دارم ولی زیاد به آنها فکر نمی کنم. تمام تلاشم این است که در اروپا به فوتبالم ادامه بدهد. با این حال باید تا آخر فصل صبر کنم و ببینم چه می شود.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس هم یکی از میهمانان تلفنی برنامه نود بود. محمدحسین نژاد فلاح با بیان اینکه پرسپولیس مدیرعامل ندارد، گفت: من با رای اعضای هیات مدیره قائم مقام شدم ولی اختیارات مدیرعامل را دارم.

وی درباره اینکه وزارت ورزش اعلام نکرده حمیدرضا سیاسی از مدیرعاملی پرسپولیس استعفا کرده است، گفت: قاعدتا که نباید ایشان مدیرعامل باشند چرا که از فردی که در زندان است استعفا نمی گیرند. شاید وزارت ورزش خواسته رعایت حال ایشان را بکند.

نژادفلاح همچنین از پیوستن حسین هدایتی به هیات مدیره پرسپولیس در روزهای آینده خبر داد.

بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی برنامه نود شرکت کرده بودند که ۷۹ درصد معتقد بودند برانکو گزینه مناسبی برای سرمربیگری پرسپولیس است و ۲۱ درصد، نظری غیر از این داشت��د.

 اخبار  ورزشی  -  تابناک 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه