ورزش > لیگ برتر - یحیی گل محمدی می گوید دلیل گرانی بازیکنان فوتبال هم 3 برابر شدن قیمت دلار است.

دلار هزار تومان شود قیمت بازیکنان فوتبال کمتر از یک سوم می شود؟ - تصویر 1

دلار هزار تومان شود قیمت بازیکنان فوتبال کمتر از یک سوم می شود؟

ورزش > لیگ برتر - یحیی گل محمدی می گوید دلیل گرانی بازیکنان فوتبال هم 3 برابر شدن قیمت دلار است.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ وزیر ورزش سفت و سخت ایستاده که باید رقم قرارداد فوتبالیست ها کم شود. او این هزینه های میلیاردی را که بودجه های شان از جیب مردم و پول بیت المال می رود اشتباه است. او حالا با ایجاد تغییر در هیات مدیره پرسپولیس اولین گام را در مبارزه با پرداخت های میلیاردی برداشته است. این البته تحلیلی است که خودش از فوتبال ایران دارد. شفاف سازی و انتشار لیست قراردادها و دریافتی های چند تیم لیگ برتری گامی بلند بود برای ایجاد جو موافق عمومی برای کاهش قراردادها اما حالا این پرسش پیش روی فوتبال ایران این است : آیا قراردادهای میلیاردی را می توان پایین آورد؟ وزیر ورزش پیش از آغاز فصل برای این کار راهکاری داشت. اینکه تیم ها سقفی برای هزینه کرد داشته باشند. اینکه گفت به تیم های صنعتی هم اعلام کرده است باید هزینه های شان را پایین بیاورند. جملات او سبب شده حالا تیم ها از دست هم پیشی بگیرند و مدام از ارزانی فوتبال بگویند از حمید استیلی گرفته تا مدیران تیم های صنعتی چون سپاهان یا حتی نفت تهران و سایپا.

اما آیا این موج باعث ارزانی می شود؟ یحیی گل محمدی در برنامه 90 پاتک تندی داشت به این برنامه وزری ورزش:« آقایان هی می گویند رقم قرارداد بازیکنان بالاست. خب شما قیمت دلار را بکنید هزار تومان تا فوتبالیست ها هم یک سوم بگیرند. »

جمله ای که البته چندان با خواست عمومی هم خوانی ندارد اما با شرایطی که بر لیگ ایران و بودجه ای که هزینه این فوتبال می شود ، سنخیت پیدا می کند. اینکه بسیاری تصمیم وزیر و عزم او برای برخورد با میلیاردی ها را محکوم به شکست می دانند چون بازاری دور او شکل گرفته که هم خریدار دارد و هم فروشنده .

4141

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه