ورزش > بسکتبال - ایسنا نوشت:

رقابت‌های کاپ‌ آسیا / شکست تیم ملی بسکتبال مقابل چین جوان - تصویر 1

رقابت‌های کاپ‌ آسیا / شکست تیم ملی بسکتبال مقابل چین جوان

ورزش > بسکتبال - ایسنا نوشت:

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های کاپ‌آسیا برابر میزبان مسابقات تن به شکست داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های کاپ‌آسیا به مصاف چین میزبان رقابت‌ها رفت و برابر چین با نتیجه 64 بر 51 تن به شکست داد.
سامان ویسی، بهنام یخچالی، محمدرضا اکبری،‌اوشین ساهاکیان و حامد حدادی 5 بازیکن شروع کننده ایران در دیدار برابر چین بودند.
ارسلان کاظمی در این مسابقه هم در ترکیب تیم ملی ایران حضور نداشت.
ووهان میزبان دو قدرت بسکتبال آسیا بود اما مردم این شهر استقبال زیادی از این مسابقه نکرده‌بودند اما اندک اندک در جریان مسابقه تعداد تماشاگران حاضر در سالن بیشتر شد.
شاگردان بچیروویچ که در دیدار نخست ژاپن را مغلوب کرده بودند در این مسابقه ابتدا کمی ناهماهنگ بودند اما در ادامه به بازی برگشتند و برنده میدان شدند. ایران در کوارتر نخست می‌توانست برنده باشد اما در ثانیه‌های پایانی در دفاع غفلت کرد و بازی با نتیجه 14 بر 14 به پایان رسید.
در کوارتر دوم ایران تیم برتر میدان بود اما هنوز آن دفاع قدرتمند را به نمایش نمی‌گذاشت. ایران در این کوارتر با درخشش بازیکنان جوان و هنرنمایی با تجربه‌هایش 16 بر 13 به برتری رسید. در کوارتر سوم دو تیم پایاپای پیش رفتند و با نتیجه 12 بر 12 به پایان رسید.
در کوارتر چهارم این تیم چین بود که در دفاع و حمله فوق‌العاده عمل کرد و اجازه کار به ایران نداد و در نهایت با نتیجه 25 بر 9 در کوارتر چهارم برنده شد.
بسکتبالیست‌های ایران فردا در سومین دیدار خود ساعت 13:45 به مصاف اندونزی می‌روند.
گزارش کامل بازی ایران - چین
کوارتر نخست؛ 14 بر 14
بازی با مالکیت برای چین آغاز شد و میزبان با امتیاز هاولین تائو سنتر 208 سانتی‌متری خود از ایران سه بر صفر پیش افتاد که بلافاصله حامد حدادی با یک حرکت زیبا در زیر سبد نتیجه را به حداقل رساند و سپس با پرتاب آزاد کار را برابر کرد.
دو تیم کار خود را با دفاع با تمرکز ادامه می‌دادند و نیم‌نگاهی به ضدحمله داشتند. در حالی که چینی‌های جوان عجولانه عمل می‌کردند ایران با استفاده از قدرت زیر سبد حامد حدادی امتیازآوری می‌کرد.
چین دو بازیکن 208 سانتی‌متری در زمین داشت و در ادامه دائو ژانگ بازیکن 212 سانتی‌متری خود را نیز وارد میدان کرد تا در زیر سبد تقویت شود. 5 دقیقه از مسابقه گذشته بود و ایران 8 بر 3 از حریفش پیش بود؛ عملکرد دفاعی دو تیم اجازه نمی‌داد بازی پرامتیاز شود که می‌توان به این موضوع اشاره کرد. چین به طور کامل برابر دفاع ایران کاری از پیش نبرد و نزدیک به 6 دقیقه بدون امتیاز به کارش ادامه ‌می‌داد.
چینی‌ها در شرایطی که با حضور حدادی و ساهاکیان نمی‌توانستند به زیر سبد ایران نفوذ کنند روی به بازیکن پیرامونی آوردند و شوت زدند که موفق بودند؛ کادرفنی ایران برای دفاع آنها دست به تغییر زد. محمد جمشیدی و اصغر کاردوست دو بازیکن تعویضی ایران در کوارتر نخست بودند و جمشیدی همان ابتدا با یک پرتاب سه امتیازی خودنمایی کرد. ایران 12 بر 9 از میزبانش پیش بود که چینی‌ها با استفاده از ضد حمله فاصله را به حداقل رساندند.
سجاد مشایخی دیگر بازیکن تعویضی ایران بود که توانست به کار ایران سرعت بدهد و موقعیت سازی کند. با پاس زیر سبد او اوشین ساهاکیان دوباره ایران را از میزبانش پیش انداخت. دقایق پایانی کوارتر نخست پایاپای ادامه پیدا کرد و ایران در آستانه برد قرار داشت که پرتاب دو امتیازی فورواد چینی در ثانیه‌های پایانی کار را برابر کرد تا کوارتر اول 14 بر 14 برابر شود.
کوارتر دوم؛ 16 بر 13 ایران
کوارتر دوم مسابقه تا دو دقیقه امتیاز نداشت تا اینکه سامان ویسی با یک توپ‌ربایی به سمت سبد چین حمله کرد و شانزدهمین امتیاز ایران را کسب کرد. در ادامه او دو امتیاز دیگر هم بدست آورد و نتیجه بازی را 18 بر 14 کرد. در این دقایق چین سعی کرد دوباره با استفاده از بازیکنان بلند قامتش امتیازآوری کند. در این کوارتر کی ژو سنتر 217 سانتی‌متری چین هم وارد میدان شده بود و با حامد حدادی 218 سانتی‌متری که بهترین بازیکن آسیا است تقابل می‌کرد. با تمام این تفاسیر ایران همچنان تیم برتر میدان بود و سنتر 217 سانتی‌متری چین که 19 سال سن داشت هم نتوانست کاری برای تیمش انجام دهد.
پنج دقیقه از کوارتر دوم گذشته بود و چینی‌ها در حمله و دفاع ناکام بودند و ایران 7 بر 2 پیش بود. پاسکاری‌های سریع ایران دفاع چین را آزار می‌داد و بسکتبالیست‌ها به خوبی در زیر سبد میزبان فضاسازی می‌کردند که اسلم دانک محمدرضا اکبری فوروارد سرعتی ایران نتیجه کار را 24 بر 18 کرد. شاید زیباترین صحنه مسابقه تا این کوارتر نفوذ سجاد مشایخی به زیر سبد چین بود که توپش وارد سبد نشد اما حامد حدادی در شانس دوباره با یک اسلم دانک امتیازی دیگر کسب کرد.
در حالی که بازیکنان جوان چین برابر قدرت ایران سردردگم بودند 5 خطائه شدن ایران فرصتی برای میزبان بود تا فاصله امتیازی را کاهش دهد. در سه دقیقه پایانی کوارتر دوم ایران دوباره در دفاع غفلت کرد و چینی‌ها به سادگی نفوذ می‌کردند و امتیاز می‌گرفتند. همین مساله فریادهای بازیکنان با تجربه ایران را در پی داشت که هم تیمی‌هایشان را به تمرکز بیشتر فرامی‌خواندند.
ایران در دقایق پایانی کوارتر دوم بهتر کار کرد و با درخشش بازیکنان جوانش یعنی بهنام یخچالی و سجاد مشایخی توانست دوباره برتری ایجاد کند و در نهایت با نتیجه 30 بر 27 در نیمه اول برنده شد.
کوارتر دوم مسابقه با نتیجه 16 بر 13 به پایان رسید.
حامد حدادی در نیمه نخست با 13 امتیاز و تاثیرگذاری 14 بهترین بازیکن میدان بود.
کوارتر سوم؛ 12 بر 12
کوارتر سوم مسابقه نیز ابتدا بدون امتیاز بود تا اینکه بعد از 2 دقیقه محمد جمشیدی برای ایران امتیاز کسب کرد. دفاع ایران در کوارتر سوم بهتر از قبل بود و همین مساله فرصت ضد حمله برای بسکتبالیست‌ها ایجاد می‌کرد که سامان ویسی سی و چهارمین امتیاز را برای ایران بدست آورد.
بازی 34 بر 31 به سود ایران بود که کادرفنی چین تغییری در سبک دفاع خود ایجاد کرد تا حامد حدادی را متوقف کند. آنها در این امر موفق بودند و توانستند در ضد حمله‌ها فاصله را به حداقل برسانند. البته حامد حدادی باز هم در زیر سبد چین خودنمایی می‌کرد اما فاصله به عدد یک رسیده و ایران 36 بر 35 پیش بود.
بچیروویچ با صحبت اختصاصی با حامد حدادی نکات لازم را به سنتر ایران منتقل کرد و سیستم حمله تیم را بر محور او قرار داد. او یونس لاله‌زاده و روزبه ارغوان را نیز وارد میدان کرد تا بتواند با بازیکنان تازه نفس دفاع چین را بشکند اما تمرکز دو تیم در دفاع آنقدر بالا بود که تا چند دقیقه ایران و چین تنها 4 و 3 امتیاز کسب کردند. این کوارتر با نتیجه 12 بر 12 به پایان رسید و ایران تا پایان این کوارتر 42 بر 39 از حریفش پیش بود.
کوارتر چهارم؛ 25 بر 9 چین
کوارتر پایانی مسابقه با خطای فنی بازیکنان ایران و یک امتیاز برای چین آغاز شد و فاصله به عدد 2 رسید. ماکان کلانبیک بازیکن شماره 10 و فوروارد تیم چین با نفوذ به زیر سبد ایران کار را 42 بر 42 برابر کرد. این کوارتر سرعت بالایی داشت و چین سعی می‌کرد با استفاده از نفوذهای سریع نبض بازی را در اختیار بگیرد. آرمان زنگنه بازیکن جوان تیم ملی که در این کوارتر فرصت بازی بدست آورده‌ بود دوباره ایران را پیش انداخت اما فوروارد تیم چین با یک اسلم دانک و پرتاب آزاد چهل و پنجمین امتیاز تیمش را کسب کرد تا چین بعد از مدت‌ها پیش بیفتد.
چین به برتری خود در این کوارتر ادامه داد و 47 بر 44 از ایران پیش افتاد. در حالی که چینی‌ها تمرکز بالایی داشتند بازیکنان ایران سراسیمه کار می‌کردند و همین باعث می‌شد تا موقعیت برای میزبان ایجاد شود و بازیکنان جوان آنها امتیازآوری کنند. بچیروویچ با اضافه کردن بازیکنان سرعتی خود و تغییر سیستم دفاع نیرویی به تیم تزریق کرد. نفوذ سجاد مشایخی به زیر سبد چین چهل و ششمین امتیاز ایران را به ارمغان آورد اما چیزی عوض نشد و چین با استفاده از شوت‌های سه‌امتیازی موفق بازیکنانش فاصله امتیازی را افزایش داد. ملی‌پوشان ایران در دفاع سراسیمه بودند تا جایی که حتی سنتر 217 سانتی‌متری چین هم شوت سه امتیازی می‌زد.
سه دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود و چین 55 بر 46 از ایران پیش بود و بچیروویچ هنوز حامد حدادی را که در این کوارتر اکثرا روی نیمکت بود را به میدان نمی‌آورد. ایران در سیستم حمله خود ناموفق بود اما چین به خوبی نفوذ می‌کرد. فاصله امتیازی به عدد 14 هم رسید که بالاخره روزبه ارغوان در زیر سبد توانست دو امتیاز برای ایران کسب کند.
برتری تیم چین تا پایان ادامه داشت و در نهایت میزبان کوارتر چهارم را با نتیجه 25 بر 9 به سود خود تمام کرد و در پایان 64 بر 51 به پیروزی رسید.
43 43

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه