ورزش > کشتی - فارس نوشت:

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان / کمیل هم نتوانست طلسم 125 کیلوگرم را بشکند - تصویر 1

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان / کمیل هم نتوانست طلسم 125 کیلوگرم را بشکند

ورزش > کشتی - فارس نوشت:

در ادامه مسابقات چهل و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شده است، کمیل قاسمی نماینده سنگین‌وزن با شکست در دیدار نهایی مقابل حریف ترکیه‌ای از کسب مدال طلا بازماند.

کمیل قاسمی نماینده وزن 125 کیلوگرم کشورمان پس از پیروزی 4 بر صفر مقابل آلکساندر خوتسیانوفسکی، نفر سوم قهرمانی اروپا از اوکراین، در دور دوم هم با نتیجه 7 بر 2 مقابل ژو دنگ، نفر سوم آسیا از چین به پیروزی رسید و گام به یک‌چهارم نهایی گذاشت.

وی در این مرحله هم با نتیجه 7 بر صفر از سد قربان قربان‌اف از ازبکستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. قاسمی برای حضور در فینال با نتیجه 5 بر 4 حاجی‌مراد گاتسالوف، کشتی‌گیر عنوان‌دار روسیه و قهرمان دوره گذشته از روسیه را شکست داد و فینالیست شد، اما وی در دیدار پایانی با نتیجه 4 بر 3 مغلوب طاها آکگول، دارنده مدال برنز جهان از ترکیه شد و به مدال نقره بسنده کرد تا شانس تکرار تاریخ در کسب مدال طلا در مسابقات جهانی برای ایران در سنگین‌وزن را از دست بدهد. در این وزن 26 نفر حضور داشتند.

آخرین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی کشتی توسط مرحوم علیرضا سلیمانی، در سال 1989 مارتینی سوئیس کسب شده بود. بعد از آن رسول خادم یک مدال نقره در مسابقات جهانی 1998 تهران و علیرضا رضایی یک مدال برنز در سال 2003 و برای ایران به ارمغان آورده بودند. قاسمی پیش از این مدال برنز بازی‌های المپیک را در کارنامه خود ثبت کرده بود.

252 41 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه