میر رسول رئیسی کمی کسالت دارد و در منزلش استراحت می‌کند میر رسول رئیسی کمی کسالت دارد و در منزلش استراحت می‌کند میر رسول رئیسی آخرین بازمانده المپیک 1948 لندن است میر رسول رئیسی آخرین بازمانده المپیک 1948 لندن است ...

روزگار آخرین بازمانده المپیک 1948 لندن به روایت تصویر

ورزش > دیگر ورزشها - میر رسول رئیسی، آخرین بازمانده المپیک 1948 لندن در حال حاضر کمی کسالت دارد و در منزلش استراحت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ میر رسول رئیسی؛ آخرین بازمانده المپیک 1948 لندن، قهرمان دیروز و پیشکسوت امروز که از حضور 10 ساله‌اش در دنیای پولاد سرد دو مدال برنز و طلا برایش به یادگار مانده است. او که در روزهای پایانی سال 92 به دلیل مشکلات قلبی و ریوی به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل شد، حالا در خانه‌ای در شمال تهران استراحت می‌کند و روزگار می‌گذراند.

میر رسول رئیسی 67 سال پیش زمانی که تیم ملی وزنه برداری به عنوان نخستین تیم ورزشی ایران در سال 1947 به خارج از کشور اعزام شد، در کنار بزرگانی چون محمود نامجو و جعفر سلماسی تیم ملی را همراهی کرد. او یک سال بعد همراه با تیم ملی وزنه‌برداری، کاروان ورزشی ایران را در المپیک 1948 لندن همراهی کرد و در حاشیه همان رقابت ها به عنوان نخستین وزنه‌بردار ایرانی، نایب قهرمان مسابقات پرورش و زیبایی اندام جهان شد. رئیسی همچنین در نخستین دوره بازی‌های آسیایی که سال 1951 در دهلی نو برگزار شد، مدال طلا را بر گردن آویخت.

252 43

 

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه