رونالدو – طارمی؛ دلقک‌ها چطور ستاره می‌شوند؟. تاریخ انتشار : شنبه, 17 بهمن 1394 14:08. آیا باشگاه های ما تمرینات اختصاصی برای طارمی دارند تا نواقص‌ او را رفع کنند و مثل رونالدو به یک «ابر ستاره» تبدیل شود؟ رونالدویی که در ابتدا تمسخر می شد. در نخستین سالی که کریستیانو رونالدو از اسپورتینگ لیسبون به منچستریونایتد پیوست نمایش پرنوسانی داشت. حرکات نمایشی اش با توپ گاهی خنده دار از آب در می آمد، برخی تماشاگران به واسطه مدل موها، اندام فانتزی و اصرار رونالدو برای بازی نمایشی و به چشم آمدن او را ه ...

رونالدو – طارمی؛ دلقک‌ها چطور ستاره می‌شوند؟

تاریخ انتشار : شنبه, 17 بهمن 1394 14:08


 اخبار ورزشی, خبرهای ورزشی, روتالدو

آیا باشگاه های ما تمرینات اختصاصی برای طارمی دارند تا نواقص‌ او را رفع کنند و مثل رونالدو به یک «ابر ستاره» تبدیل شود؟ رونالدویی که در ابتدا تمسخر می شد...

 در نخستین سالی که کریستیانو رونالدو از اسپورتینگ لیسبون به منچستریونایتد پیوست نمایش پرنوسانی داشت.

  حرکات نمایشی اش با توپ گاهی خنده دار از آب در می آمد، برخی تماشاگران به واسطه مدل موها، اندام فانتزی و اصرار رونالدو برای بازی نمایشی و به چشم آمدن او را هو می کردند.

  حتی یکبار اسماعیل فلاح گزارشگر مستقر در لندن تصویری از رونالدو را نشان داد که  توپ ارسالی از رایان گیگز را از دهانه دروازه ساوتهمپتون به شکل شگفت انگیزی به آسمان فرستاد و گفت به واسطه همین حرکات بعضی از روزنامه نگاران انگلیسی به او لقب « دلقک» داده اند.

  رونالدو اما به واسطه رهبری هوشمندانه سر آلکس فرگوسن و سختکوشی اش بعدها چنان پیشرفتی کرد که حتی سرسخت ترین منتقدانش او را یک بازیکن فرازمینی لقب می دهند. کسی که به شکل خیره کننده ای یک فوتبالیست کم نظیر و گلزن قهار است.

 مهدی طارمی مهاجم بوشهری پرسپولیس پس از بازی مقابل سپاهان اصفهان به یک ستاره واژگون تبدیل شد!

  بازیکنی که بهترین و حساس ترین موقعیت گل هفته را هدر داد تا شانس یک خیز بلند به طرف صدر جدول را از قرمزپوش های پایتخت بگیرد.

  او که به عنوان یکی از نامزدهای فتح عنوان آقای گل لیگ امسال شناخته می شود بعد از این لحظه کلیدی به سوژه ای برای عادل فردوسی پور گزارشگر بازی، خبرنگاران، عکاسان و عموم مردم علاقمند به فوتبال تبدیل شد. بسیاری او را سرزنش کردند اما عده ای هم دست به نصیحت های جانگدار زدند.

  چند سال پیش یک کار آماری نشان می داد که مهاجمان در آسیا از هر 19 موقعیت گل یکی از آنها را به ثمر می رسانند در حالیکه مهاجمان اروپایی از هر 9 موقعیت یک توپ را به گل تبدیل می کنند. این شاید تمایز طبیعی میان مهاجمان تراز اول دنیا و بازیکنانی مثل مهدی طارمی و آرش برهانی است که در لحظاتی شگفت انگیز و در دقایقی نومیدکننده ظاهر می شوند.

  اما به غیر از تفاوت های فردی و ذاتی، واکنش ها نسبت به این دو سبک و دو دسته بازیکن هم به نظر متفاوت است.

  نگاهی به آنچه در این چند روز گذشت نشان می دهد عمده واکنش ها به مهاجم پرسپولیس آمیزه ای از شوخی، کنایه، سرکوفت و نصحیت درمانی بوده است. روزنامه ها عکس هایی از او را در کنار علی دایی منتشر کردند. طارمی بعد از این دیدار گفت دایی رمز و راز گلزنی را به من گفت!

  انگار که گلزنی مثل کیمیاگری یک نسخه دارد که بعضی ها آن را توی جیب شان قایم می کنند و به آنها که دوست دارند دو سه خطش را نشان می دهند که از بازی بعد پایش به گلزنی باز شود!

 در اینکه دیدار با چهره های سرشناس و مشاوره گرفتن از آنها کار خوبی برای تقویت روحیه بازیکنی است که هنوز برای درخشیدن فرصت دارد و زیر بار فشارهای خردکننده ممکن است نومید شود، تاثیر روانی خوبی دارد تردیدی نیست اما آیا با گفتار درمانی می شود یک بازیکن را متحول کرد و او را به شرایط آرمانی برگرداند؟

  در هفته گذشته کمتر خبری در مورد طراحی و اجرای تمرینات اختصاصی برای آمادگی جسمی و روحی مهدی طارمی منتشر شد.

یعنی کسی نمی داند وقتی یک بازیکن مثل مهدی طارمی در چنین شرایطی قرار می گیرد آیا واقعاً باشگاه های ما تمرینات اختصاصی برای او ترتیب می دهند تا نواقص اش را رفع کند و مثل کریستن رونالدو از یک «دلقک» به یک «ابر ستاره» تبدیل شود یا نه؟

  تفاوت‌هایی از این دست همان شکاف ازلی – ابدی میان آماتوریسم و حرفه‌ای بودن است.

 

اخبار  ورزشی  -  عصر  ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه