سرمربي به كمك‌هايش اعتماد ندارد ؟

اخبار,اخبار ورزشی,فوتبال ایران

 

اخبار ورزشی - گزارش از تغييرات روي نيمكت تيم ملي در آستانه جام جهاني
سرمربي به كمك‌هايش اعتماد ندارد ؟

روز گذشته اتفاقات زيادي در كادر فني تيم ملي به وقوع پيوست؛ از بركناري و جدايي چند دستيار تيم ملي و اضافه شدن مربيان جديد تا موضع‌گيري عجيب كارلوس كي‌روش در قبال اسپانسر البسه تيم ملي.

تيم ملي ايران كه خود را براي بازي با كويت در چارچوب ديدارهاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا آماده مي‌كند اردوي خود را در كمپ تيم‌هاي ملي آغاز كرده و اين در حالي است كه گفته مي‌شود اميد نمازي و سيموئز از كادر فني ايران جدا و نفرات جديدي جايگزين آنها شده‌اند.

 

پيش از اين هم دن گاسپارت به دليل آنچه كه مشكلات خانوادگي ناميده بود از جمع كادرفني جدا شد تا نگراني‌ها بيشتر شود. اميد نمازي كه قبل از دستياري كارلوس كي‌روش در تيم استيل‌آذين فعاليت مي‌كرد با حضور سرمربي پرتغالي تيم ملي به جمع ملي‌پوشان اضافه شد.

 

نمازي كه در طول هدايت دو ساله سرمربي تيم ملي هميشه در كنار او حضور داشت در حالي در فاصله چهار ماهه تا جام جهاني از تيم ملي كناره‌گيري كرده كه گفته مي‌شود پاي يك قرارداد جديد در ميان است. شنيده مي‌شود كمك مربي سابق تيم ملي كه پيش از حضور در ايران هم در ليگ امريكا فعاليت مي‌كرد دوباره با پيشنهادي مناسب از اين ليگ روبه‌رو شده است و تمركز لازم را روي تيم ملي نداشت.

 

كارلوس كي‌روش هم در آخرين صحبت‌هايش درباره اميد نمازي عدم تمركز و به‌كارگيري توانايي‌هايش براي تيم ملي را دليل اين جدايي عنوان كرد: «يك دلايل غيرموجه است كه چيز ديگر نمي‌دانم فقط اينجا را ترك كرد. تا جايي كه مي‌دانم دپارتمان حقوقي پيگير اين مساله است. بدون شك بايد بگويم كه اين شخص تيم ملي را رها كرده.

 

شما نقطه نظر مرا راجع به كساني كه تيم را رها مي‌كنند مي‌دانيد؛ ديگر جايي ندارند.» سرمربي تيم ملي در ادامه نقش كمك مربي سابق‌اش در تيم را در روزهاي آخر در حد تداركاتچي تيمش عنوان كرد و افزود: «اگر فقط كار كاسه‌ گذاشتن در تمرين را دارد عباس (تداركات تيم ملي) را دارم كه اين كار را مي‌كند. » سرمربي تيم ملي در ادامه درباره جدايي سيموئز، كمك مربي هموطنش هم اعلام كرد او به دليل مشكلات خانوادگي از تيم ملي ايران كناره‌گيري كرد و به پرتغال بازگشته است: « سيموئز توضيحاتش به صورت رسمي ارائه شد.

 

به علت مشكلات خانوادگي و شخصي رفت. متوجه شد كه زندگي خصوصي او مهم‌تر است. فكر مي‌كنم شخصي كه 70 سال دارد 60 سال زندگي‌اش فوتبالي بوده الان به فكر خانواده‌اش باشد منصفانه خواهد بود. » سرمربي تيم ملي در ادامه اعلام كرد با حضور نفرات جديد نگراني از اين بابت نخواهد داشت: « براي شخص من افتخار است كه مربي جديد بدنساز آمد.

 

او به ما كمك خواهد كرد كه از بعد ديگري تيم را آماده كنيم. تصميمي كه در تيم‌هاي ديگر گرفته‌ام كه بسيار موفقت‌آميز بوده است. متشكر هستيم از حضور او و شخص ديگري است كه اضافه شده است. » در اين بين نظرات سرپرست تيم ملي و دبيركل فدراسيون فوتبال هم جالب به نظر مي‌رسد. محمد نبي درباره تغيير تحولات به وجود آمد.

 

در كادر فني تيم ملي گفت: « سيموئز به دليل مشكلاتي كه داشت از ما جدا شد اما او پيش از اين به ما قول داده بود تا پايان جام جهاني با ما بماند ولي به دليل مشكلات خانوادگي كي‌روش اين اجازه را به او داد كه از تيم ملي برود و كفاشيان هم با اين موضوع موافقت كرد. قرار است دو مربي از كورينتيانس برزيل در اردوي آفريقاي جنوبي به ما اضافه شود. »

 

سرپرست تيم ملي در ادامه با اعلام اينكه حضور صفايي كه پيش از اين در كيك بوكسينگ فعاليت مي‌كرده به درخواست كارلوس كي‌روش بوده، گفت: « او قهرمان كيك بوكسينگ جهان در سه مرحله شده و مربي رزمي محسوب مي‌شود اما از آنجا كه كي‌روش در تيم‌هاي ديگر چنين تجربه‌يي داشته از ما خواست تا مربي در اين رشته در كنار تيم ملي باشد تا بتواند در چند بخش آمادگي فكري، تمركز جسماني و رفلكس‌ها روي بازيكنان كار كند و قرار است او بازيكنان تيم ملي را به اين رفلكس‌ها برساند و از اردوي آفريقاي جنوبي به صورت تمام وقت با ما خواهد بود.

 

البته حضور او به دليل رزمي‌كار شدن بازيكنان تيم ملي نيست و او به تيم ملي مي‌آيد تا روي تمركز بازيكنان كار كند و قواي جسماني بازيكنان بالاتر برود. » در پي تغييرات در كادرفني، قرار است طي چند روز آينده چند نفر ديگر هم به كادر اين تيم اضافه شوند اما به نظر مي‌رسد مسوولان فدراسيون هنوز با كي‌روش براي كمك گرفتن از يك مربي ايران در كنار خودش به توافق نرسيده‌اند.

 

كارلوس كي‌روش درباره نفرات جديدي كه قرار است به تيم ملي اضافه شوند، گفت: « يكي، دو روز ديگر دكتر آرژانتيني و همچنين بورونو برزيلي ملحق خواهند شد. راجع به جايگزين سيموئز بايد بگويم مربي‌اي خواهد بود كه بتواند كمك كند. در يكي دو روز آينده تصميم مي‌گيرم. مطمئنا يك مربي فوتبال خواهد بود. تصميم بر رنگ پوست نيست بلكه بنا به تجربه است كه تصميم مي‌گيرم.

 

بدون شك بايد بگويم كه سيموئز و نمازي نيستند اما مطمئنا قوي‌تر از قبل خواهيم بود به خاطر اينكه تيم ملي فقط بايد با افرادي كار كند كه دوست دارند باشند در نتيجه قوي‌تر از قبل هستيم. » سرپرست تيم ملي با ذكر اين نكته كه با كي‌روش درباره اضافه شدن مربي ايراني صحبتي انجام نداده، گفت: « تمركز او روي موجودي فعلي است و قرار است دو مربي برزيلي در آفريقاي جنوبي به ما اضافه شود و يك مربي آرژانتيني هم كه در كورينتيانس فعاليت مي‌كند تا دو روز ديگر به ما ملحق خواهد شد.»

آيا كي‌روش بعد از جام جهاني هم هدايت تيم ملي را برعهده خواهد داشت؟ اين بحثي است كه بارها انجام شده و مسوولان فدراسيون فوتبال و در راس آن علي كفاشيان بارها به آن پرداخته‌اند و اعلام كرده‌اند با كي‌روش به توافق رسيده‌اند. سرپرست تيم ملي هم با اعلام اينكه با سرمربي پرتغالي تيم ملي به توافق رسيده‌اند اما چيزي روي كاغذ نيامده است تا رسميت يابد، گفت: « با او براي ماندن در ايران تا سال 2018 توافق كرديم و او هم قبول كرده در تيم ملي بماند ولي بايد همه‌چيز روي كاغذ بيايد تا رسمي شود. »

 

كارلوس كي‌روش هم با اعلام اينكه فعلا تمركزش روي تيم ملي و حضوري پرقدرت در جام جهاني برزيل است با زيركي از جواب دادن به اين سوال خودداري كرد تا به شايعات پيشنهادات خارجي دامن بزند: « بگويم واقعيت اين است كه تمركز اصلي من روي ماموريت جام جهاني است.

 

در تلاش بوديم كه به تيم ملي كمك كنيم پشت صحنه به اميد هم كمك مي‌كردم و سعي داشتم وينگادا را بياورم. اين يك بعد شخصي نيست كه خوشحالم پيشنهادهاي مختلفي دارم. اما براي شخص من مهم‌ترين مطلب اين است كه فوتبال ايران مي‌خواهد چه كند. مهم‌ترين مساله قراردادم نيست فقط دنبال اين هستيم كه حداقل يك زمين مناسب داشته باشيم. با تمرين كردن در اين زمين هيچ پيشرفتي نخواهيم داشت. براي من مهم‌تر اين است كه برنامه‌ريزي خوبي در ليگ داشته باشيم. بازيكنان و باشگاه‌ها خوشحال باشند مربيان نيز خوشحال باشند و اين مطلب براي من اهميت دارد. اگر كفاشيان فكر مي‌كند اين مسائل 20 درصد باقي مانده است بايد بگويم كه 80 درصد است به خاطر اينكه آينده فوتبال ايران فقط يك سرمربي نيست.»

اما در انتها، نكته‌يي كه توجه بيشتر حاضران در تمرين روز گذشته تيم ملي را به خود جلب كرد البسه كي‌روش بود كه برخلاف ديگر ملي پوشان از برند ديگري استفاده كرده بود. شايعات زيادي درباره اختلاف بين سرمربي تيم ملي و اسپانسر البسه تيم ملي شنيده مي‌شود و پوشش روز گذشته كي‌روش هم به اين شايعات دامن زد.

 

کي‌روش اين‌بار هم به گونه‌يي خاص اين اختلاف را علني كرد و گفت پيراهن‌هايي كه براي من از سوي اسپانسر فرستاده شده را مي‌توانم به عنوان هديه به خبرنگاران اهدا كنم: « اين وسايل شخصي من است و مي‌توانم براي شما هم بياورم. امروز يك سري پيراهن بنفش آوردند كه مي‌توانم به عنوان هديه بدهم. »

اخبار ورزشی - اعتماد

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه