ورزش > بسکتبال - مهمد بچیروویچ می گوید برای سرمربی جدید ایران آرزوی موفقیت می کند.

سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال: رفتم،چون وزیر ورزش من را نمی خواست/عادت دارند آدمهای موفق را خراب کنند - تصویر 1

سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال: رفتم،چون وزیر ورزش من را نمی خواست/عادت دارند آدمهای موفق را خراب کنند

ورزش > بسکتبال - مهمد بچیروویچ می گوید برای سرمربی جدید ایران آرزوی موفقیت می کند.

پریسا غفاری - خبرگزاری خبرآنلاین؛لوکا پاویچوویچ بزودی سرمربی تیم ملی بسکتبال می شود،البته اگر قرارداد او امضاء شود.اما نکته مهم این است که آیا این مربی در صورت موفقیت باز هم همانند سایر مربیان با مشکل کج سلیقگی بعضی ها روبرو می شود یا نه؟آیا همانند ماتیچ و مهمدبچیروویچ از سوی مسئولین مقصر ناکام ماندن در المپیک و طلای اینچه اون لقب می گیرد یا اینکه لوکا آنقدر اقتدار خود را نشان می دهد و هیچ بهانه ای به دست به اصطلاح متفکران نمی دهد!

فلاش بکی به سالی که مهمد بچیروویچ به عنوان سرمربی ایران روی نیمکت تیم ملی نشست.او که ابتدای حضورش در کنفرانس مطبوعاتی نوک انتقادهای بازیکنان،مسئولین و خبرنگاران را به سمت ماتیچ می دید،با گفتن این جمله که او می توانست بهتر از این تیم را هدایت کند،کار سرمربیگری اش را آغاز کرد.اما غافل از اینکه کوتاه ماندن دستش از طلای بازیهای آسیایی خودش را هم مغضوب می کند.طوری که مسئولین فدراسیون قبلی تمایلی به تمدید قرارداد او نداشتند و بازیکنان هم در محفل های خصوصی از برخی ایرادات او می گفتند.اما خودش معتقد است:«متاسفانه در ایران هر کس که خوب کار کند مورد انتقاد قرار می گیرد و سعی در خراب کردن او دارند.»

*شنیده اید پاویچویچ به ایران می آید؟

بله.به غیر از او نام گزینه های دیگری هم برای ایران مطرح بوده که آنها هم بسیار خوب بودند.اما به نظر من لوکا هم مربی خوبی است با تفکرات جوانگرایی  و پر از انرژی.

*خوب از اینکه قرارداد شما تمدید نشد ناراحت نیستید؟

من چهارماه منتظر پیشنهاد آنها بودم ولی خبری نشد و به لیگ اسلوونی برگشتم.

*شنیده ایم فدراسیون سابق دیگر شما را نمی خواست ؟

خیر .چنین چیزی نیست من و مشحون برای المپیک 2016 هم برنامه ریزی کرده بودیم.

*اما برادران مشحون مطلب دیگری می گویند.

 فکر نمی کنم.با اطلاعاتی که به من دادند وزیر ورزش شما دیگر تمایلی به ماندن من نداشت.آنها عادت دارند بهترینها را بر می دارند.

*اما اینجا همه شما را مقصر ناکامی در طلای اینچه اون می دانند؟

درست نیست.من سه سال موفق را با تیم ملی پشت سر گذاشتم و می خواستم با نسل طلایی صمد نیکخواه،حدادی ،کامرانی و جوانانی چون یخچالی و مشایخی که به تیم ملی معرفی کردم در المپیک هم موفقیتها را ادامه دهم. در فینال ما شانس نداشتیم و بخاطر آن موفقیتهای دیگر را نباید زیر سئوال ببرید! ضمن اینکه همه چیز نتیجه نیست.میراثی را که به جا گذاشتیم مهم است.انتقادهای ناجوانمردانه نکنید.  حالا آینده را هم می بینیم فیلیپین،چین،کره جنوبی و لبنان همه دیگر قوی شده اند و باید منتظر ماند .....

*اما دیدید که ماتیچ را هم مقصر ناکامی المپیک دانستند؟

هیچ مربی حاضر نیست قهرمان نشود یا به المپیک نرود.پس این حرفها درست نیست.آینده هم در راه است.در ایران عادت است که آدمهای موفق را خراب کنند. حالا اگر تقدیر نمی کنید حداقل انسانها را تخریب نکنید.ولی من از بازیکنانم تشکر می کنم بخاطر سه سالی که کنار من بودند و ممنونم از مردم ایران که حمایتم می کردند.

*شنیده ها حاکی از این بود که در صورت ادامه حضورتان برخی بزرگان را خط می زنید آنهم بخاطر حواشی بازیهای سال گذشته.

همچین چیزی صحت ندارد.من می خواستم با قویترین تیم به المپیک بروم و بعد از آن نفراتی که می گفتند انگیزه و انرژی ندارم را بعد از تزریق جوانان کنار بگذارم.چرا که جوانان پرانرژی و حریص برد هستند.

*فکر می کنید با این وضعیت پاویچوویچ موفق می شود؟

همانطور که گفتم مربی خوبی است.منتهی او فضای بسکتبال و جو بازیکنان ایران را نمی شناسد . ممکن است در لحظه اول دچار اشتباهاتی شود ولی باید به او فرصت داد تا در چند ماه باقی مانده سیستمش را جابیاندازد.او سیستم اروپایی دارد .تمرین و کار زیاد.در صورتی که در بسکتبا ل ایران تمرین زیاد بدهی بازیکنان صدایشان در می آید  و تعداد مصدومین زیاد می شود.تو می توانی در تمرین حدادی را خسته کنی و بکشی ولی وقتی به داخل زمین بیاید دیگر برایت بازیکن تاثیرگذاری نیست.اینها مطالبی است که لوکا باید آن را بداند.هر مربی خوبی برای هر جایی خوب نیست.یک زمانی هم به من می گفتند خوبم اما دیگر در ایران نیستم.

251 41

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه