ورزش > لیگ برتر - سرمربی سپاهان با اشاره به حاشیه‌های فصل پانزدهم این تیم می‌گوید محرم نویدکیا در طول این فصل با همه ارکان باشگاه مشکل داشت اما او نمی‌داند دلیل مشکلش چیست.

 سرمربی سپاهان: محرم با همه مشکل داشت/ فرکی می‌ماند اوضاع این نبود - تصویر 1

سرمربی سپاهان: محرم با همه مشکل داشت/ فرکی می‌ماند اوضاع این نبود

ورزش > لیگ برتر - سرمربی سپاهان با اشاره به حاشیه‌های فصل پانزدهم این تیم می‌گوید محرم نویدکیا در طول این فصل با همه ارکان باشگاه مشکل داشت اما او نمی‌داند دلیل مشکلش چیست.

قاسم زاغی نژاد سرمربی تیم فوتبال سپاهان پس از اتمام فصل درباره دلایل مختلف ناکامی این تیم در لیگ پانزدهم به گفت‌وگو نشست. متن کامل این گفت‌و‌گو به این شرح است:


* در هفته آخر لیگ برتر هم با دو گل مقابل پدیده مشهد شکست خوردید؟ شاید شانس آوردید که لیگ تمام شد

واقعا مقابل پدیده بدشانس نبودیم بلکه 10 بازیکن‌مان را در اختیار نداشتیم. ما در بازی‌های گذشته هم از بازیکنان جوان استفاده کردیم اما در این بازی دست‌مان خالی بود. پادووانی، کرمی، غفوری، خلعتبری، فاضلی، قائدی‌فر، پریرا و... را در اختیار نداشتیم و فوزیل موسایف هم به روز قرص و آمپول به این بازی رسید. در این بازی از بازیکنان متولد 76 و 77 استفاده کردیم. بازی سختی را پیش‌بینی می‌کردیم و باید از همه فرصت‌ها برای پیروزی استفاده می‌کردیم.

 

* نظرتان درباره افت بازیکنان شاخص سپاهان مانند غفوری، خلعتبری و... چیست؟

این بازیکنان در طول فصل مصدومیت‌های زیادی داشتند و اواخر فصل هم مصدومیت‌شان تشدید شد. قبول دارم بازیکنان‌مان افت کرده بودند. عوامل دیگری هم در افت سپاهان دخیل بود.

 

* چه عواملی؟

محرومیت بازیکنان خارجی، اختلاف میان بازیکنان و سرمربی، اختلاف بازیکن با باشگاه و... که همگی به سپاهان آسیب زد.

 

* بزرگ‌ترین مشکل سپاهان چه بود؟

بزرگ‌ترین و بیشترین مشکل ما در بحث بازیکن بود. در شروع فصل احسان حاج صفی و در طول فصل مهدی شریفی را از دست دادیم و در همین زمان نتوانستیم بازیکنان خوبی را جذب کنیم. بازیکن یکی از ابزارهای مربی‌گری است و طبیعی بود که دچار مشکل شویم. در خیلی از پست‌ها کمبود بازیکن داشتیم.

 

* در ابتدای فصل گفته شد که سپاهان در جذب بازیکن موفق بوده اما شما می‌گویید موفق نبودیم.

در شروع فصل بازیکنان‌مان کامل بودند اما پس از رفتن حاج صفی دچار مشکل شدیم. در 5 هفته نخست، 4 پیروزی و یک شادی کسب کرده بودیم. رفتن حاج صفی در روند تیم ما تاثیرگذار بود. شریفی هم از گلزنان تیم ما بود و جدایی او هم به سپاهان ضربه زد. همانطور که مسی و رونالدو بازیکنان کلیدی تیم‌شان هستند حاج صفی هم برای سپاهان بازیکن کلیدی بود.

 

* درباره محرم هم صحبت کنید. بدون شک نویدکیا مشکلاتی با سپاهان داشت.

مشکل نویدکیا مدیریتی بود. خودش هم گفت که با همه مشکل دارد. صحبت درباره او در شرح وظایف من نبود و اطلاعی هم ندارم. محرم با مدیریت مشکل داشت من فقط از طریق رسانه‌ها در جریان مشکل او بودم.

 

* اما محرم با حسین فرکی مشکل داشت و این مربی هم کنار رفت.

جدایی فرکی اصلا منطقی نبود. اگر فرکی در سپاهان حضور داشت به احتمال قریب به یقین نتیجه خوبی کسب می‌کردیم. باز هم می‌گویم با فرکی منصفانه برخورد نشد و جدایی او روی پیکره تیم تاثیر گذاشت.

 

* مشکل هادی عقیلی با سپاهان چه بود؟ بعد از حضور شما هم این بازیکن به تمرین‌ها بازنگشت.

عقیلی تصمیم عجولانه‌ای گرفت. او یکی از بازیکنان قدیمی تیم ما بود و حضور او به ما کمک می‌کرد. بعد از رفتن استیماچ هم من از او برای شرکت در تمرین‌ها دعوت کردم اما او به تمرین‌ها نیامد. بعد از آن هم صحبتی با عقیلی نداشتم و چیزی هم به من اعلام نکرد. هدف من استفاده از تمام ظرفیت‌های سپاهان بود. محرم هم در همان جلسه کمیته فنی گفت نمی‌خواهد در تمرین‌ها شرکت کند.

 

* بر خلاف دهه 80، در دهه 90 شاهد تغییرات زیاد در بدنه مدیریت سپاهان هستیم. به عملکرد مدیریت سپاهان چه نمره‌ای می‌دهید.

تغییرات زیاد مدیریت منطقی نیست. یک مدیر برای موفقیت نیاز به برنامه بلند مدت دارد. نمی‌خواهم به بحث مدیریت ورود کند. فقط اینکه نباید تغییرات مدیریتی بیش از حد باشد.

 

* از خلعتبری هم دلخور بودید؟

خلعتبری بازیکن خوبی است و بازی‌های زیادی را هم برای تیم ملی انجام داده است. او در بازی‌ با راه آهن در خطر محرومیت بود و به او گفتم هر طور شده در این بازی اخطار نگیرد که در بازی بعد هم تو را داشته باشیم اما از آنجایی که خلعتبری بازیکن غیر قابل کنترلی است پس از اعتراض به داور کارت زرد گرفت و در بازی آخر حضور نداشت.

 

* ظاهرا عبدالله ویسی که گزینه سرمربی‌گری سپاهان محسوب می‌شود، قهرمانی لیگ را هم به دست آورد.

ویسی کارنامه خوبی دارد. به قابلیت‌های او اعتقاد دارم اما تصمیم نهایی را باشگاه می‌گیرد.

 

* آیا ویسی در تیم پرحاشیه‌ای مانند سپاهان موفق می‌شود؟

نمی‌توانم این موضوع را پیش‌بینی کنم اما کار در تیم پرهوادار سخت است. به شخصه او را از نظر کیفیت فنی تایید می‌کنم.

 

* آیا مربی خارجی برای سپاهان مناسب است؟

مربی خارجی در کوتاه مدت موفق نمی‌شود و تا به حال هم هیچ مربی‌ای در کوتاه مدت موفق نشده‌ است. در این زمان کوتاه موافق مربی خارجی نیستم. استیماچ هم در مدت کوتاه موفق نشد اما کسی منکر قابلیت‌های فنی او نمی‌شود. استیماچ تا حدودی هم بدشانس بود.

 

* وضعیتت پرداختی‌های باشگاه در چه شرایطی است؟

ما 50 درصد از مطالبات‌مان را نگرفته‌ایم. هیچ وقت چنین اتفاقی در سپاهان رخ نداده بود.

 

* گویا 30 درصد از مطالبات شما هم کسر شده است؟

این موضوع عادلانه نیست. اگر کالبد شکافی کنیم، می‌بینیم که مشکل بازیکنان نبودند. برخی از بازیکنان واقعا خوب بودند. 

 

43 43

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه