سعید عبدولی مدال برنز را بر گردن آویخت/تکواندوی ایران طلایی شد

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

اخبار,اخبارورزشی,بازی‌های آسیایی اینچئون

 
 اخبارورزشی - گزارش  از اینچئون
سعید عبدولی مدال برنز را بر گردن آویخت

نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی با پیروزی در دیدار رده‌بندی بازی‌های آسیایی مقابل کشتی‌گیر هندی به مدال برنز دست یافت.

به گزارش فارس از اینچئون، رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی در 4 وزن اول از صبح امروز آغاز شده است که سعید عبدولی نماینده وزن 71 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی مقابل حریف هندی به مدال برنز دست یافت.

سعید عبدولی در وزن 71 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 4 بر یک مقابل ماکسات یرژاپوف، دارنده مدال‌های نقره و برنز قهرمانی آسیا از قزاقستان به برتری رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت اما در این مرحله با نتیجه 9 بر 6 مغلوب جی هیون جانگ، قهرمان المپیک آتن و دارنده 2 مدال برنز جهان و نفر دوم بازی‌های آسیایی گوانگجو از کره‌جنوبی شد و از حضور در فینال بازماند.

این نتیجه در حالی‌ حاصل شد که عبدولی در 2 دقیقه اول بعد از چند فیتوی متوالی و کسب 6 امتیاز موفق به ضربه کردن حریفش شده بود و با رای داوران برنده اعلام شد، اما بعد از اعمال نفوذ داوران برای کشتی‌گیر میزبان، رئیس تشک و هیات ژوری در کمال تعجب دوباره رای به ادامه کشتی داد. وی در المپیک لندن نیز به خاطر ناداوری حذف شده بود.

عبدولی در دیدار رده‌بندی با نتیجه 6 بر صفر از سد کریشانکات یاداو، نفر سوم آسیا از هند گذشت و مدال برنز را بر گردن آویخت.

عبدولی در دوره قبل بازی‌های آسیایی در گوانگجو به مدال طلا رسیده بود.


                                                ..................................


تکواندوی ایران طلایی شد

مسعود حجی‌زواره نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم تیم ملی تکواندوی مردان در فینال بازی‌های آسیایی اینچئون با شکست هوگوپوش ازبک به مدال طلا رسید.

به گزارش فارس،‌ مسعود حجی‌زواره نماینده وزن 74- کیلوگرم تیم ملی تکواندو در فینال موفق شد حریف ازبکش را از پیش رو بردارد و به مدال طلای این دوره از بازی‌ها دست پیدا کند.

وی موفق شد در راند طلایی این حریف را مغلوب کند.

این اولین مدال طلای ایران در این پیکارها در رشته تکواندو بود.


  اخبار ورزشی - فارس

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه