ورزش > والیبال - کاپیتان ایران می گوید شکست مقابل ایتالیا و خستگی راه،کار را برای آنها برای بازی مقابل برزیل سخت کرده است.

سعید معروف:بازی کردن مقابل برزیل سخت است/باید با امتیاز به ایران برگردیم - تصویر 1

سعید معروف:بازی کردن مقابل برزیل سخت است/باید با امتیاز به ایران برگردیم

ورزش > والیبال - کاپیتان ایران می گوید شکست مقابل ایتالیا و خستگی راه،کار را برای آنها برای بازی مقابل برزیل سخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، سعید معروف در آستانه بازی مقابل برزیل در هفته سوم لیگ جهانی والیبال اظهار داشت: دو شکست مقابل ایتالیا از نظر روانی تأثیر بدی روی ما گذاشت و در حال حاضر شرایط حساسی را سپری می‌کنیم، زیرا انتظار داشتیم از این تیم امتیاز بگیریم. همین مسئله کار ما را برای مسابقات بعدی سخت‌تر کرده و طبیعی است هر چقدر به امتیاز بیشتر احتیاج داشته باشیم کار دشوارتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برد و باخت در ورزش وجود دارد و بازیکنان تیم ملی نیز پس از سال‌ها حضور در والیبال برد و باخت‌های زیادی دیده و تجربه کسب کرده‌اند. نباید با یک یا دو باخت خود را ببازیم. مجموعه والیبال کاری کرده است که توقعات بالا برود اما باید شرایط را به گونه‌ای کنترل کنیم که از آن در جهت مثبت استفاده کنیم و توقعات به سمت نا به جا و غیر منطقی بودن پیش نرود.

معروف درباره بازی با برزیل گفت: برزیل لیگ جهانی را خوب آغاز نکرده اما بازی کردن مقابل این تیم که حمایت شدید 10 هزار تماشاگر را نیز پشت سر خود دارد بسیار دشوار است. این تیم 10 بار قهرمان لیگ جهانی شده است و بازیکنان باتجربه‌ای دارد. برزیل همیشه تیم قدرتمندی است و نمی‌توانیم بگوییم که به دلیل اینکه در چهار مسابقه قبلی خود سه باخت داشته به راحتی می‌توانیم این تیم را شکست دهیم اما ما هم نیاز داریم که با امتیاز به ایران بازگردیم. 

کاپیتان تیم ملی ایران تصریح کرد: تنها کاری که از دست ما بر می‌آید این است که با تمام توان برای به دست آوردن امتیاز مقابل برزیل به میدان برویم اما حتی اگر به این هدف نرسیم هم اتفاق خاصی نیفتاده است، زیرا هنوز شش مسابقه خانگی ما باقی مانده است و می‌توانیم این شکست‌ها را در تهران جبران کنیم. تأثیرات باخت به ایتالیا در روحیه بازیکنان مشهود بود و خستگی سفر به برزیل نیز شرایط را بدتر کرد اما تمرینات خوبی که در سائوپائولو داشتیم کمک کرد تا به شرایط خوبی برسیم.

پاسور تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: همین که برای نخستین بار در تاریخ والیبال کشورمان به برزیل آمده‌ایم تا با این تیم مسابقه دهیم افتخاری برای ما محسوب می‌شود اما اگر بتوانیم امتیاز هم کسب کنیم نتیجه‌ای فوق‌العاده گرفته‌ایم. اگر در این هفته ایتالیا به لهستان هم امتیاز ندهد شرایط ما در جدول بد نیست و می‌توانیم با نتایج خوب در بازی‌های بعدی، شانس صعود به مرحله نهایی را حفظ کنیم.

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه