شانس ايران در جام‌جهاني کم است

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

اخبار,اخبار ورزشی,رقابتهای جام جهانی


 اخبار ورزشی - تلگراف: شانس ايران در جام‌جهاني کم است

 تلگراف در گزارشي از شانس کم ايران در رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل ابراز تأسف کرد.

تلگراف در گزارشي از وضعيت تيم‌هاي حاضر در گروه F رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل نوشت: تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه، ايران و بوسني و هرزگوين در گروه F رقابت‌هاي جام‌جهاني با يکديگر رقابت مي‌کنند و در زير نگاهي داريم به تيم‌هاي حاضر در اين گروه:

آرژانتين:
آرژانتين که نسبتا راحت توانست رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني را پشت سر بگذارد و راهي جام‌جهاني شود، پس از برزيلِ ميزبان به عنوان دومين مدعي رقابت‌هاي جام‌جهاني به شمار مي‌آيد.

ليونل مسي، گونزالو هيگواين و سرجيو آگوئرو خط حمله ترسناک آرژانتين را شکل مي‌دهند؛ در حالي که آنخل دي ماريا، بازيکن خروشان رئال مادريد که در فينال ليگ قهرمانان اروپا بسيار فوق‌العاده کار کرد، به همراه خاوير ماسکرانو هافبک‌هاي هجومي آرژانتين هستند که رويارويي آنها با مدافعان حريف ممکن است کادر پزشکي رقيب را هم به واکنش وادارد.

به استثناي پابلو زابالتا، نگراني در خصوص خط دفاعي غيرقابل اعتماد آرژانتين وجود دارد و بيشتر آن هم به اين بستگي دارد که آيا ليونل مسي در بازي‌‌هاي بزرگ در حد و اندازه‌هاي خودش ظاهر مي‌شود يا خير.

بوسني و هرزگوين:
بوسني و هرزگوين براي اولين بار با زدن 30 گل در 10 مسابقه و دريافت تنها 6 گل راهي رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل شد. بسياري از بازيکنان شاهد مشکلات اين تيم در اوايل دهه 90 بوده‌اند و به نظر مي‌رسد حضور تيم در اين رقابت‌ها فرصت خوبي براي کمک به برطرف کردن تفکيک نژادي که بازمانده جنگ در اين کشور است، باشد. به هر حال قبل از اينکه اين اتفاق بتواند رخ دهد، بوسني بايد تنش‌هايي که پس از شکست مقابل مصر در ديدار دوستانه در تيمش رخ داد (هو شدن ادين ژکو که نقشي تأثير گذار در قهرماني منچسترسيتي در ليگ برتر داشت توسط هواداران) را بر طرف کند. ژکو پس از اين مسابقه به شدت به انتقاد از سافت سوسيچ پرداخت و او را به خويشاوندگرايي در تيم ملي متهم کرد. زيرا او برادرزاده‌اش را در فهرست 24 نفره تيم ملي قرار داد.

اميدهاي بوسني براي قرار گرفتن در رده دوم مرحله گروهي با فرض گرفتن برطرف شدن تمام اين تنش‌ها به شدت بر درخشش ژکو و وداد ايبسويچ از اشتوتگارت، ميرالم پيانيچ، هافبک رم و دستان آسمير بگوويچ از استوک سيتي بستگي دارد.

ايران:
ايران، گهواره تمدن در 1800 پيش از ميلاد در بين‌النهرين شکل گرفت. افسوس که شانس بسيار کمي در اين روزها براي ايران وجود دارد بنابراين با اين حال بايد به تمجيد از کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي ايران پرداخت که توانسته تيم ملي ايران را به شرايط فعلي برساند.

دستيار سابق سر الکس فرگوسن در منچستريونايتد با يک پيروزي آتشين مقابل کره‌جنوبي در مقابل صدهزار هوادار در تهران توانست ايران را راهي جام‌جهاني کند.

اختلاف باشگاه‌ها با تيم ملي مانع از حضور چندين بازيکن در اردوي تيم ملي در آفريقاي جنوبي شد. همچنين بسياري از تيم‌هاي ملي تمايلي براي رويارويي با ايران نداشتند و ايران در اين اردو مقابل تيم‌هاي موروکا سوالوز و اورلاندو پيريتس بازي کرد. کي‌روش در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: در برزيل انتظار زيادي از تيم ملي نداشته باشيد. ما به دور بعدي صعود نمي‌کنيم.

مقامات به شدت کم طاقت فدراسيون فوتبال ايران همچنين بازيکنان را از تعويض لباس‌هايشان پس از پايان هر مسابقه منع کردند تا در هزينه‌ها صرفه‌جويي کنند. با در نظر گرفتن اينکه رضا قوچان‌نژاد، مهاجم چارلتون بازيکني است که بيش از همه به دنبال تعويض پيراهن است، مي‌توانيد نگراني‌هاي آنها را درک کنيد.

نيجريه:
در حالي که عقاب‌ها در سال 2010 آفريقاي جنوبي را تنها با يک امتياز ترک کردند، چيزهاي زيادي وجود دارد که به حضور آنها در برزيل خوش‌بين باشيم.

نيجريه پس از قهرماني در جام ملت‌هاي آفريقا و راهيابي به جام‌جهاني از طريق رقابت‌هاي مقدماتي به بازگشت پيتر ادوموينگي و جوزف يوبو، مدافع سابق اورتون خوش آمد گفت؛ در حالي که با حضور شولا آمئوبي بازيکن نيوکاسل، مهاجمي که به همراه امانوئل امنيکه خط دفاعي حريف را به دردسر مي‌اندازد، خط حمله تيمش را تقويت کرده است.
 اخبار ورزشی - تابناک

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه