تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 بهمن 1394 10:34. کاپیتان سابق استقلال با انتشار عکسی روی صفحه شخصی‌اش، ضمن تایید خبر حضورش در استادیوم آزادی برای تماشای بازی با گسترش فولاد، از هواداران استقلال هم خواست روز جمعه راهی ورزشگاه آزادی شوند. مشکل اما اینجاست که فرهاد مجیدی برای تحریک هواداران، یک تصویر دستکاری شده را به انتشار رسانده است. او یک عکس هوایی از استادیوم پر از جمعیت آزادی را که مربوط به داربی تهران بوده انتخاب کرده و روی آن رنگ آبی پاشیده است. مطابق انتظار، خیلی زود هواداران پرسپولیس مت ...

طنز تلخ تاریخ / وقتی فرهاد مجیدی «اسطوره» شد!

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 بهمن 1394 10:34


اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, فرهاد مجیدی

كاپيتان سابق استقلال با انتشار عكسي روي صفحه شخصي‌اش، ضمن تاييد خبر حضورش در استاديوم آزادي براي تماشاي بازي با گسترش فولاد، از هواداران استقلال هم خواست روز جمعه راهي ورزشگاه آزادي شوند.

مشكل اما اينجاست كه فرهاد مجيدي براي تحريك هواداران، يك تصوير دستكاري شده را به انتشار رسانده است. او يك عكس هوايي از استاديوم پر از جمعيت آزادي را كه مربوط به داربي تهران بوده انتخاب كرده و روي آن رنگ آبي پاشيده است. مطابق انتظار، خيلي زود هواداران پرسپوليس متوجه اصل ماجرا شدند و با كنار هم قرار دادن دو تصوير، مجيدي را به فتوشاپ متهم كردند! اگرچه استقلالي‌ها در اين سال‌ها كمتر راهي ورزشگاه آزادي شده‌اند و توانسته‌اند اين استاديوم را پر كنند، اما اينطور هم نبوده كه فرهاد نتواند يك تصوير خوب از شور و هيجان حقيقي آبي‌ها پيدا كند. فقط كافي بود كاپيتان سابق استقلال تصاوير مربوط به حضور 90هزار نفري هواداران اين تيم در بازي با بوريرام تايلند در ليگ قهرمانان آسيا را جستجو مي‌كرد تا بتواند يك عكس مناسب پيدا كند. كاري كه امروز او انجام داده،‌ بيشتر به ضرر استقلالي‌ها تمام شده و اين ذهنيت را به وجود آورده كه سكوهاي استاديوم در زمان برگزاري مسابقات آنها، هميشه خالي بوده است.

فقط 10هزار نفر آمدند
فرهاد مجيدي در حالي براي تماشاي بازي استقلال و گسترش فولاد راهي ورزشگاه آزادي خواهد شد كه آبي‌پوشان مسابقه قبلي‌شان را به نفت تهران باخته‌اند. جالب اينجاست كه مجيدي سال گذشته هم همين كار را انجام داد؛ يعني بعد از سه باخت پياپي استقلال در ليگ چهاردهم، تصميم گرفت مسابقه بعدي اين تيم را از نزديك ببيند. فرهاد در هفته يازدهم به تماشاي مسابقه خانگي آبي‌پوشان برابر ملوان انزلي رفت؛ مسابقه‌اي كه شايد اگر با ناكامي دوباره استقلال همراه مي‌شد، بركناري امير قلعه‌نويي را به دنبال مي‌آورد. همين مساله باعث شد رفتار مجيدي در آن زمان «مشكوك» ارزيابي شود، هرچند آبي‌ها حريف‌شان را سه بر يك بردند و كادرفني هم ابقا شد. جالب اينجاست كه قلعه‌نويي در نشست خبري بعد از آن بازي واكنشي كاملا مثبت به حضور مجيدي روي سكوها نشان داد و گفت: «فرهاد اسطوره واقعي استقلال است!» هرچند روابط اين دو نفر براي مدت طولاني خوب باقي نماند و آنها بلافاصله بعد از پايان فصل، اظهارات تندي عليه هم انجام داند. جالب اينجاست كه آن روز هم حضور مجيدي در ورزشگاه باعث استقبال هواداران از مسابقه استقلال نشد و تنها 10هزار نفر راهي استاديوم آزادي شدند. حالا بايد ديد اين جمعه چه اتفاقي رخ خواهد داد؛ گرچه اين بار رايگان شدن بليت طبقه دوم ورزشگاه آزادي، يك عامل تشويقي مهم ديگر براي حضور تماشاگران خواهد بود.

اين 400 هزار نفر چه كساني هستند؟
در همين بين اما برنامه دوشنبه‌شب نود به روال انتخاب بهترين تيم تاريخ فوتبال ايران در مقطع بعد از انقلاب برگشت و سراغ انتخاب بهترين مهاجم سايه رفت. براي اين نظرسنجي، عادل 4گزينه در نظر گرفته بود؛ خداداد عزيزي، فرهاد مجيدي، ناصر محمدخاني و عبدالعلي چنگيز. در نهايت هم خداداد با 41درصد آرا اول شد و فرهاد با 30درصد آرا روي پله دوم ايستاد. 30درصدي كه به مجيدي راي داده بودند، چيزي حدود 430هزار نفر بودند. به اين ترتيب بار ديگر اين شائبه كه هواداران استقلال تماشاي برنامه نود و شركت در نظرسنجي آن را تحريم كرده‌اند، زير سوال رفت.

 

اخبار ورزشی - همشهری

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه