عاشورزاده برای دومین طلا به میدان می رود/ یعقوبی به کره جنوبی باخت. تاریخ انتشار : دوشنبه, 05 تیر 1396 14:46. تکواندو قهرمانی جهان- کره جنوبی؛. عاشورزاده برای دومین طلا به میدان می رود/ خدابنده نماینده بانوان. رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان فردا سه شنبه با برگزاری رقابتهای دو وزن زنان و یک وزن مردان پیگیری می شود که دو تکواندوکار از کشورمان به دیدار رقبای خود می روند. به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه بیست و سومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان فردا سه شنبه ششم تیرماه تکواندوکاران دو وزن ۵۳- ...

عاشورزاده برای دومین طلا به میدان می رود/ یعقوبی به کره جنوبی باخت

تاریخ انتشار : دوشنبه, 05 تیر 1396 14:46


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

تکواندو قهرمانی جهان- کره جنوبی؛

عاشورزاده برای دومین طلا به میدان می رود/ خدابنده نماینده بانوان

رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان فردا سه شنبه با برگزاری رقابتهای دو وزن زنان و یک وزن مردان پیگیری می شود که دو تکواندوکار از کشورمان به دیدار رقبای خود می روند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه بیست و سومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان فردا سه شنبه ششم تیرماه تکواندوکاران دو وزن ۵۳- و ۷۳+ کیلوگرم زنان و ۵۸- کیلوگرم مردان به روی «شی هاپ چانگ» می روند  که از تیم کشورمان اکرم خدابنده و فرزان عاشورزاده رقابتهای خود را آغاز می کنند. تیم ایران در وزن ۵۳- کیلوگرم بانوان نماینده ندارد.

 

اکرم خدابنده در وزن ٧٣+ کیلوگرم در اولین پیکار «وولینویچ» از اسلوونی را پیش رو دارد. وی در صورت برتری به دیدار یکی از تکواندو کاران مکزیک، کانادا یا توگو می رود. نماینده مکزیک «بریسیدا آکوستا» دارای دارای رنکینگ ۵ دنیا و مدال برنز پان امریکن می باشد. سرگروه تیم بانوان ایران در صورت پیروزی برابر این مکزیکی در مرحله یک چهارم نهایی هم «آن سائه بوم» از کره جنوبی که طلای قهرمانی ۲۰۰۸ آسیا و نقره قهرمانی ۲۰۱۱ جهان را در کارنامه دارد پیکار می کند.

 

فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم که مدال طلای ۲۰۱۵ جهان را در کارنامه دارد، با رنکنیگ سه جهان دور نخست استراحت دارد و سپس به دیدار برنده مبارزه ترکمنستان و سودان می رود. در این وزن ۸۲ تکواندوکار حضور دارند که  علشورزاده در مبارزه دوم خود با برنده مبارزه آذربایجان و افغانستان پیکار می کند.

 

از تیم ۱۴ نفره اعزامی ایران به این دوره از رقابتها تاکنون ۵  تکواندوکار به دیدار رقبای خود رفته اند که  آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند.ناهید کیانی ، ملکیا میرحسینی و ابوللفضل یعقوبی هم از دور رقابتها حذف شده اند.

 

این دوره از رقابتها که با حضور تکواندوکارانی از ۱۸۳ کشور جهان در کره جنوبی جریان دارد، تا روز جمعه نهم تیرماه ادامه خواهد داشت.

 

 یعقوبی به کره جنوبی باخت/ حذف در یکقدمی مدال

 تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم تیم ملی کشورمان که با سه پیروزی به این مرحله رسیده بود، در پیکار با «دای هون لی» از کره جنوبی در حالی که دو راند اول را به سود خود خاتمه داده بود، در نهایت  ۱۵ بر ۱۱ نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال مدال بازماند.

 

این حریف کره ای رنکنیگ یک دنیا را در اختیار دارد در وزن سوم دو طلای جهان، در وزن چهارم دو طلای بازیهای آسیایی ۴ طلا، یک نقره و یک برنز هم از مسابقات جایزه بزرگ طی سه سال گذشته کسب کرده است.

 

این نماینده کشورمان بعد از یک دور استراحت، «عبدالعزیز» از سودان را ۲۵ بر ۵، «سرگئی واردازاریان» از ارمنستان را ۲۷ بر۴ و »جاویر پرز» از اسپانیا را با امتیاز طلایی شکست داده و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرده بود.

 

در رقابتهای امروز تیم کشورمان دو نماینده داشت که پیش از حذف یعقوبی، ملیکا میرحسینی در وزن ٦٧- کیلوگرم بعد از برتری مقابل «شریا سینگ» از هند با نتیجه ۲۷ بر ۶، در پیکار با «تاتار نور» از ترکیه  ۴ بر ۲ نتیجه را به واگذار کرد و از ادامه مسابقات بازماند.

 

تاکنون ۵  تکواندوکار از کشورمان در این دوره از مسابقات به دیدار رقبای خود رفته اند که  آرمین هادی پور به نشان نقره و مسعود حجی زواره هم به نشان برنز دست یافته اند.ناهید کیانی ، ملکیا میرحسینی و ابوللفضل یعقوبی  هم از دور رقابتها حذف شده اند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه