تاریخ انتشار : سه شنبه, 13 بهمن 1394 16:42. به نظر می رسد اظهار نظر رئیس سازمان لیگ برتر در مورد کناره گیری تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا بدون مطالعه کامل قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیاست. به گزارش مهر، بنا بر قوانین و مقررات مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که ویرایش جدید آن در سال ۲۰۱۶ در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است و همه به راحتی می توانند آن را مطالعه کنند، نحوه برخورد با تیم های انصراف دهنده از مسابقات به خوبی و به صورت واضح توضیح داده شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا انصراف ...

قوانین AFC در مورد کناره گیری تیم ها از لیگ قهرمانان چه می‌گوید؟

تاریخ انتشار : سه شنبه, 13 بهمن 1394 16:42


اخبار,اخبار ورزشی,قوانین AFC

به نظر می رسد اظهار نظر رئیس سازمان لیگ برتر در مورد کناره گیری تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا بدون مطالعه کامل قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

به گزارش مهر، بنا بر قوانين و مقررات مسابقات ليگ قهرمانان آسیا که ويرایش جدید آن در سال ۲۰۱۶ در سايت کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است و همه به راحتی می توانند آن را مطالعه کنند، نحوه برخورد با تيم های انصراف دهنده از مسابقات به خوبی و به صورت واضح توضيح داده شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا انصراف از مسابقات را به دو بخش تقسیم کرده است:
۱- انصراف پيش از آغاز مسابقات ليگ قهرمانان آسیا
۲- انصراف پس از آغاز مسابقات ليگ قهرمانان آسیا

با توجه به آغاز مسابقات ليگ قهرمانان آسیا (از هفته آينده) باشگاه های ايرانی در بخش دوم قرار می گیرند. قوانين مشخص AFC به اين شرح است:

هر باشگاهی که:
۷.۱.۱. از مسابقات پس از شروع کناره گیری کند، یا
۷.۱.۲. گزارشی از مسابقه وجود نداشته باشد، یا
۷.۱.۳. از ادامه حضور در مسابقه انصراف دهد، یا
۷.۱.۴. استادیوم را پیش از شروع بازی ترک کند،

باشگاه مذکور باید پس از شروع مسابقات از دور بازی ها کنار گذاشته شود.
۷.۲. باشگاهی که پس از شروع مسابقات کنار رود، باید:

۷.۲.۱. باید تمام بازی های انجام شده اش در نظر گرفته نشود. براساس قانون ۱۱.۵ برای جلوگیری از هر گونه تردید، تمام امتیازات و گل های بازی ها باید در زمان تعیین رده بندی نهایی مرحله گروهی در نظر گرفته نشود.

۷.۲.۲. ملزم به پرداخت غرامت به تمام خسارات وارده به دیگر باشگاه ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا،شرکای حقوق تجاری، مجوزها، رسانه های گروهی، ودیگر فدراسیون های عضو می باشد. میزان پرداخت غرامت باید توسط کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین شود.

۷.۲.۳. صلاحیت حضور در دو دوره بعدی مسابقات را نخواهد داشت.

۷.۲.۴. حتی در صورت واجد شرایط بودن، صلاحیت حضور در تمام تورنمنت هایی که در آیین نامه ۳.۶ آمده است را نخواهد داشت.

۷.۲.۵. جرائم:

۷.۲.۵.۱. مبلغ ۲۰ هزار دلار در صورت کناره گیری بعد از شروع مسابقات طی مرحله مقدماتی

۷.۲.۵.۲. مبلغ ۳۰ هزار دلار در صورت کناره گیری بعد از شروع مسابقات طی مرحله پلی آف

۷.۲.۵.۳. مبلغ ۵۰ هزار دلار در صورت کناره گیری بعد از شروع مسابقات طی مرحله گروهی

۷.۲.۵.۴. مبلغ ۱۰۰ هزار دلار در صورت کناره گیری بعد از شروع مسابقات طی مرحله حذفی

۷.۲.۶. در اختیار کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار می گیرد تا بر اساس اختیار این کمیته مورد اعمال تنبیهات دیگر قرار گیرد.

۷.۳. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا هرگونه اقدامی را درخصوص فدراسیون عضوی که باشگاهش پس از شروع مسابقات کناره گیری کند، براساس صلاحدید خود انجام خواهد داد.

۷.۴. بندهای ۷.۱ و ۷.۲ و ۷.۳ در صورتی که در مواردی که توسط کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا فورس ماژور شناخته شود، قابل اجرا نیست.

۷.۵. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا هرگونه اقدامی که صلاح بداند در موارد ضروری انجام خواهد داد.

همه اين موارد به وضوح نشان می دهد که رئیس سازمان ليگ فوتبال ايران به هيچ عنوان از عواقب کناره گیری از مسابقات اطلاعی ندارد و سوال اينجاست که فردی که مسئول برگزاری مسابقات در ايران است چگونه و با چه اطلاعاتی می خواهد در اين مسابقات حضور يابد.

از سوی دیگر جلسه بررسی دعوی فوتبال ایران و عربستان روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه (يکشنبه و دوشنبه هفته گذشته) در قطر برگزار شد و دبیرکل فدراسیون و اعضای بین الملل فدراسیون در اين نشست ها حضور داشتند و بنابر اخبار واصله مهدی تاج روز چهارشنبه و در تاريخ ۷ بهمن در دوحه حضور يافته است.

 

حال سوال اين است که رئیس سازمان ليگ که اطلاعاتش از قوانين و مقررات برگزاری مسابقات در بالا توضيح داده شده است، آيا اطلاعاتی بیشتر از نمايندگان ایرانی حاضر در مسابقات دارد که در برنامه تلويزیونی حاضر می شود و در مورد روند مذاکرات صورت گرفته در قطر توضيحات ارائه می کند.

اخبار ورزشی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه