ورزش > لیگ برتر - سرپرست استقلال به جای علی کریمی، گزینه های دیگری برای حضور روی نیمکت تیم ملی در ذهن دارد.

ماجدی: 4سال بعد نگوییم کریمی انتخاب اشتباهی بود/دموکراسی استقلال یعنی نظر من مخالف قلعه نویی باشد! - تصویر 1

ماجدی: 4سال بعد نگوییم کریمی انتخاب اشتباهی بود/دموکراسی استقلال یعنی نظر من مخالف قلعه نویی باشد!

ورزش > لیگ برتر - سرپرست استقلال به جای علی کریمی، گزینه های دیگری برای حضور روی نیمکت تیم ملی در ذهن دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در حالی که اطرافیان امیر قلعه نویی به انتخاب علی کریمی در تیم ملی اعتراض داشتند اما قلعه نویی نظر دیگری دارد و می گوید کریمی انتخاب بسیار خوبی برای دستیاری کارلوس کروش بود. البته همین مساله، جای تعجب دارد چون تا قبل از این، هرگز ندیده بودیم اطرافیان قلعه نویی، نظری به غیر از نظر او داشته باشد. با ماجدی در این مورد صحبت کردیم که می خوانید: 

*کمتر دیده بودیم نظری مخالف قلعه نویی داشته باشید!
به این می گویند دموکراسی! مگر بد است؟ من می گویم علی کریمی را نباید این طور بسوزانیم و از او چیزی مثل علیرضا منصوریان و علی دایی بسازیم.
*مگر منصوریان بد نتیجه می گیرد یا مربی بدی است؟
نه، منظور من تیم باشگاهی او نیست. من تیم امیدی که در اختیار منصوریان بود را می گویم. شما یک مثال بیاورید که در چنین شرایطی، عملکرد خوبی داشته باشد.
*هونگ میونگ بو کاپیتان افسانه ای کره جنوبی که به محض اتمام فوتبالش، دستیار سرمربی وقت تیم ملی کشورش شد در کنار این مساله، کلاس های مربی گری خود را کامل کرد!
شما هونگ میونگ بو را می گویید، درست اما من می گویم باید مربیان به صورت پایه ای بالا بیایند.
*الان خودتان مدرس هستید و اوضاع و احوال کلاس های مربی گری را می دانید. با این حال باز هم از این کلاس ها در ایران دفاع می کنید؟
خوب شد به این قضیه اشاره کردید. اتفاقا همین چند وقت قبل کلاس های مربی گری جدیدی داشتم که بازیکنانی مثل عباس آقایی و سپهر حیدری نیز در کلاس هایم شرکت کردند. ببینید آنجا چطور کار کردیم. بچه های ما، روپایی زدن را بلدند پس ما باید به آنها دسته بندی اطلاعات و مسائل فنی بیشتری را یاد بدهیم. من در کلاس هایم بحث روش شناسی دارم. کسانی که می خواهند مربی شوند، باید این مسائل را یاد بگیرند.
*پس شما می گویید انتخاب علی کریمی اشتباه بود؟
من فقط می گویم باید سلسله مراتب را سپری کنیم. همین علی دایی الان می تواند برای ریاست در فدراسیون فوتبال اقدام کند در جامعه ما همه کارها را با عجله انجام می دهیم و خیلی زود انتخاب می کنیم. امیدوارم 4 سال بعد نگوییم اشتباه کردیم. همه جای دنیا، هر پیشرفتی به واسطه کارهای آکادمیک صورت می گیرد. بازیکنان بزرگ، ابتدا باید از تیم های پایه کارشان را برای مربی گری شروع کنند و کم کم همراه با کار مربی گری، دوره های مربی گری را هم طی کنند.
*به نظر شما چه کسی باید دستیار کارلوس کروش می شد؟
من دوست ندارم 4 سال بعد همه بگویند انتخاب علی کریمی اشتباه بود. الان فرهاد مجیدی هم مشغول طی کردن دوره های مربی گری است اما باید به صورت عملی کار کند. به عقیده من اگر عبدالله ویسی، داوود مهابادی، یحیی گل محمدی و مربیانی با این سطح کار دستیار کروش می شدند، به مراتب موفق تر بودیم. چون آنها هم کلاس مربی گری را طی کرده اند و هم در کار مربی گری، دارای تفکر و تجربه کاری هستند. مربیان دیگری هم بودند مثل مهدی تارتار، رسول خطیبی حتی علی دایی و... تمام حرف من در دو کلمه خلاصه می شود؛ سلسله مراتب. از شما هم می خواهم همین را بگویید چون وقتی شما می گویید، عادل فردوسی پور می گوید، مردم هم این موضوع را خواهند گفت.
*یک اتفاق دیگر هم رخ داده و علی دوستی مهر برای تیم جوانان از برادر شما دعوت به کار کرده است. خودتان در این مورد چه نقشی داشتید؟
برادر من در پروژه آسیاویژن که زیر نظر و لیسانس کنفدراسیون فوتبال آسیاست، آموزش دیده است. در ضمن فرشاد ماجدی برادر من خودش بازیکن تیم های ملی پایه بوده و علی دوستی نیز به خاطر شناختی که از او داشت، فرشاد را به عنوان دستیار انتخاب کرد. این انتخاب هیچ ربطی به من ندارد.
*میرشاد که مدرس فوتبال است می تواند بگوید چرا استقلال 3 بازی متوالی را می بازد؟
متاسفانه ما در کار تیمی شانس خوبی نداشتیم و البته از ابتدای فصل دچار عدم حضور بازیکنان موثرمان هستیم. چندین غایب داشته ایم و در امر هماهنگی نیز با مشکل مواجه شدیم. قبل از شروع فصل جدید، استقلال دچار یک دگرگونی بزرگ شد و 9 بازیکن خود را از دست داد. حالا برای هماهنگی نیاز به زمان داریم به خصوص که تعداد مصدومان تیم مان زیاد است و هر هفته دو، سه بازیکن مان را نداریم. به همین خاطر امتیاز از دست دادیم. در ضمن بدشانسی های زیادی هم داشتیم و توپ های مان به گل تبدیل نمی شد. فوتبال هم همین است دیگر، یک روز می بری و یک روز می بازی اما من آرزو می کنم برای یک بازی هم که شده، با همه بازیکنان مان به زمین برویم، آن وقت به شما می گویم استقلال واقعی چیست.

252 41

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه