ورزش > والیبال - ملی پوش والیبال ایران می گوید دیگر همه در جهان او را با نام سید می شناسند.

محمد موسوی:بازی با بلغارستان را شوخی،شوخی باختیم/کواچ مثل تمرین دهنده انرژی می گذارد - تصویر 1

محمد موسوی:بازی با بلغارستان را شوخی،شوخی باختیم/کواچ مثل تمرین دهنده انرژی می گذارد

ورزش > والیبال - ملی پوش والیبال ایران می گوید دیگر همه در جهان او را با نام سید می شناسند.

مهری رنجبر:سیدمحمد موسوی عراقی را حالا همه به نام سید می شناسند. سید حالا تنها  اسمی نیست که همقطارانش او را صدا می زنند.حتی مردم هم او را  در خیابان به همین اسم می خوانند. به همین خاطر در این دوره  لیگ جهانی ،قهرمانی جهان و بازیهای آسیایی  به جای m.mousav ؛  seyed  را می بینید.خودش هم تایید می کند:«همه مرا به نام سید می شناسند. از این به بعد  روی لباسم اسم سید را می بینید.»سرعتی زن تیم ملی برای اینکه مصدومیت در لیگ جهانی اذیتش نکند،فعلا کجدار و مریز در تمرینات سر می کند. ارتباط دوستانه کواچ سرمربی جدید تیم ملی به دل موسوی نشسته  و او را نرژی مثبت می داند.

*قضیه اسم سید روی لباست چیه؟

همه مرا به اسم سید می شناسند. نه فقط بچه های تیم،حتی مردم  هم وقتی مرا در خیابان می بینند به جای محمد موسوی،می گویند :سید.در اینستا گرام هم . من هم وقتی دیدم همه مرا با لقب سید صدا می زنند ترجیح دادم روی لباسم هم اسم سید باشد.در مسابقات با این این اسم بازی کنم.بنابراین با fivb صحبت شد و اسم سید را روی لباسم زدیم.

*تمرین با کواچ چطور بود؟

کواچ وقتی آمد که تمرین نداشتیم.او قبل از مسابقه تدارکاتی با استرالیا رسید.نه شناختی از ما داشت و نه تمرین داده بود که توقع  هم داشته باشد. فقط روی نیمکت تیم بود تا با تماشای بازی بچه ها  را بشناسد.

*حالا که یک هفته از امدنش گذشته؟

من روز اول گفتم رابطه اش با بچه ها دوستانه است. او همان ارتباط دوستانه اش را ادامه می دهد .کواچ بیشتر مثل یک دوست تا سرمربی.فکر می کنم برای شروع کار هم خیلی خوب باشد .حرفه ای است.چرا که وقتی فرصت کم است مربی با استفاده از دسیپلین صد درصدی ، نتیجه عکس می گیرد.اما  با ارتباط دوستانه کم کم جلو می رود.او انرژی مثبت است .

*کواچ مربی صربستانی است،واقعا  با همان تفکرات  صربستانی کار می کند؟

نه.حتی چورا هم آن فصلی که بچه ها را تمرین می داد،هر مربی بود همین کار ار می کرد. چرا که فصل بدنسازی بود. مخصوصا ما که سال سختی داریم.مسابقه های زیاد که اگر بدنی آماده نداشته باشیم تکنیک و تاکتیک هم کاری از دستش در مسابقه بر نمی آید.تمرینات پر فشار در فصل بدنسازی لازم است .اما او مثل ست کوویچ فشار نمی اورد.

*مربی بدنساز او چطور است؟

ساتی مربی بدنساز تیم فعلا روی آسیب ها کار می کند.تمرینات بدنسازی به بچه ها می دهد که اسیب زننده نیست. حالا ایراد بچه های ما در پرش هاست  او ایرادات را برطر می کند. در تمرین توپی هم خود کواچ ضربه می زند . او مثل یک تمرین دهنده آنقدر انرژی می گذارد که بچه ها رویشان نمی شود جدی تمرین نکنند.

*فکر می کنی در لیگ جهانی تیم ملی با کواچ  دوباره بدرخشد؟

در ورزش هیچی چیزی قابل پیش بینی نیست.نمی توانیم بگوییم می توانیم یا نمی توانیم.با توانایی که بچه ها دارند،وقتی مربی چیزی بخواهد،بچه ها کم نمی گذارند . تنها خواسته کواچ هم از بچه ها نتیجه گیری است.ما برای نتیجه به  لیگ جهانی  می رویم .اگر هم نشد خدا نخواست.

*در تمرین شنبه مثل بقیه تمرین نکردی،مصدومیت جدی داری؟

نه.من در ان تمرین فقط سرویس زدم.می توانم تمرین کنم اما وقتی دیدم درد زانویم شروع شده با کواچ صحبت کردم و ترجیح دادم کجدار و مریز با آن سر کنم تا در مسابقه های لیگ جهانی مصدومیت یقه ام را نگیرد و اذیت نشوم.بنابراین یک روزهایی فیزیوتراپی می کنم.کواچ هم همکاری می کند.من حتی در بازی با استرالیا به او گفتم و پزشک تیم هم تایید کرد و او خیلی منطقی برخورد کرد. حتی در اول ست چهارم بازی با بلغارستان وقتی گفتم درد زانویم شروع شده با اینکه برایش مهم بود به خاطر توقع و دید مردم برنده بازی باشد اما اجازه داد تا بازی نکنم.

*چرا بازی اول به رغم اینکه بلغارستان با ذخیره هایش بود اما ایران باخت؟

آنها بازی را محکم شروع کردند،برعکس ما که با ذهنیت به زمین رفتیم و شروع بازی هم خوب نبود.بازی جدی بود اما ما جدی نگرفتیم. همه اش می خندیدیم. تاحدی که سعید معروف بچه ها را جمع کرد و گفت هر وقت به خنده گرفتیم  ، باختیم.ان بازی هم شوخی ،شوخی باختیم. ما 6 پوئن سرویس دادیم. هرچه هم دنبال بلغارستان دویدیم ،به آنها نرسیدیم و در بازی دستگرمی  بلغارها به ذخیره های میزبان باختیم.

*بازی دوم کار دستتان آمد؟

بازی دوم را با تمرکز صد در صدی شروع کردیم و خیلی جدی.حتی ست اول ان را هم اتفاقی باختیم،وگرنه باید 3- صفر می بردیم. در حالی که در این بازی بلغارستان به جز یک نفر،بقیه بازیکنان اصلی اش را به زمین فرستاد.انها به خاطر حضور خبرنگاران، تماشاگران وپخش تلویزیونی  می خواستند برنده باشند اما ما بردیم.  

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه