مهاجم پرسپولیس سکوتش را شکست؛ طارمی:دوست دارم در اروپا بازی کنم. تاریخ انتشار : دوشنبه, 27 اردیبهشت 1395 10:29. مهاجم تیم پرسپولیس گفت:سعی می کنم خیلی زود تکلیف سال بعد را مشخص کنم. به گزارش کاپ،مهدی طارمی توانست در دومین فصل حضورش در پرسپولیس عنوان آقای گلی لیگ برتر را بنام خود به ثب برساند. او که ماههاست ترجیح داده سکوت کند پاسخگوی سئوالات مختلفی بود که در ادامه می آید. *مدتهاست مصاحبه نکرده ای و سئوالات برای پرسیدن زیاد است. به نظر خودت از کجا شروع کنیم؟. دو موضوع وجود دارد که باید همین ا ...

مهاجم پرسپولیس سکوتش را شکست؛ طارمی:دوست دارم در اروپا بازی کنم

تاریخ انتشار : دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 10:29


اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,طارمی

مهاجم تیم پرسپولیس گفت:سعی می کنم خیلی زود تکلیف سال بعد را مشخص کنم.

به گزارش کاپ،مهدی طارمی توانست در دومین فصل حضورش در پرسپولیس عنوان آقای گلی لیگ برتر را بنام خود به ثب برساند.او که ماههاست ترجیح داده سکوت کند پاسخگوی سئوالات مختلفی بود که در ادامه می آید.

*مدتهاست مصاحبه نکرده ای و سئوالات برای پرسیدن زیاد است.به نظر خودت از کجا شروع کنیم؟
دو موضوع وجود دارد که باید همین اول کار به آنها اشاره کنم. اول اینکه شرمنده هواداران عزیز و هادی و مهرداد و همایون خان و همه پیشکسوتان عزیز شدیم و به جام نرسیدیم. روز آخر بحث تشویق و حمایت هواداران روزی فراموش نشدنی را برایمان رقم زد.از همه آنها ممنونم. موضوع دیگر اینکه باید تبریکی به خوزستانی های عزیز و تیم خوب استقلال خوزستان بگویم. من خودم جنوبی ام و مشکلات و محرومیت های مردم آن خطه را می دانم و درک می کنم.در جنوب، فوتبال بخش عمده ای از دلخوشی های مردم است.

*نرسیدن به جام.همین می تواند سئوالات زیادی را در خود داشته باشد. به نظر تو جام کجا از دست رفت؟
این روزها همه نوع تحلیل و نقدی را خوانده و شنیده ایم. یکی به موقعیت های از دست رفته در خط حمله اشاره دارد یکی به بازی با نفت و دیگری به گل های خورده یا بحث داوری. به نظر من همه مان در برد و باخت ها سهیم بوده ایم و تقسیم بندی های اینگونه صحیح نیست.ما در فصلی که اصلا شروع خوبی در لیگ نداشتیم توانستیم خود را به مدعی جدی قهرمانی تبدیل کنیم.در جام حذفی به بدترین شکل ممکن و با اشتباه فاحش داوری از رقابت ها کنار رفتیم.هرچه بود ماحصلش اینی شد که دیدیم.

*تو در پایان سالی که گذشت در برنامه ۹۰ به عنوان مرد سال فوتبال مان انتخاب شدی.
موفقیت های من یا هر بازیکنی را باید در قالب کار تیمی دید. حتما حضور همبازیانم باعث شده تا من بتوانم دیده شوم و بابت رای مردم هم ممنونم.

*اتفاق مهم دیگری که چندی قبل رخ داد برد پرگل شما در شهرآورد سنتی پایتخت بود.آن روز مهدی طارمی همه کار کرد و تا هت تریک هم فاصله ای نداشت.
آن روز روز خوب ما بود. در آن دیدار کادر فنی برنامه ها و تاکتیک های لازم را به ما گفته بود و خوشبختانه خیلی خوب عمل کردیم.به نظرم روزی بیادماندنی برای هواداران رقم خورد.

*دو گل زدی و یک پاس گل دادی . یک پنالتی هم از دست رفت و البته در آن بازی هم اخطار گرفتی و محروم شدی.
گفتم روز خوبی بود . پنالتی هم متاسفانه از دست رفت.آن روز روی گل چهارم دیدم محسن شرایط خوبی دارد و به او پاس دادم.تیم ما در همه مناطق زمین حاکم بازی بود و خیلی خوب عمل کردیم.شاید یکی از مسائلی که در مورد عدم قهرمانی باعث آرامش ما می شود همین برد خوب در دربی باشد.ثبت عدد چهار به شکل واقعی و رسمی اتفاق دلنشینی بود.

*به خود تو هم حماسه ساز چهارتایی را لقب دادند.از این لقب چه حسی به تو دست داد؟
من هم سهمی اندازه همبازیانم داشتم. همه تلاش کردند تا آن روز تاریخی رقم بخورد.این لقب را روزنامه پیروزی به من داد.آنها از ما خیلی حمایت کردند و دست شان درد نکند.

*قبل از بازی فکر می کردی اینگونه ببرید؟
بله. من گفته بودم اگر بتوانیم در دقایق ابتدایی به گل برسیم می شود نتیجه خوبی کسب کرد که همین اتفاق هم رخ داد.

*بعد از آن بازی مهدی طارمی نتوانست نمایش خوبش را ادامه دهد.محروم مقابل استقلال اهواز و سه بازی بدون گل زده .
شرایط بازی های پایانی متفاوت بود.

*از چه نظر؟
ما به صدر رسیده بودیم و شاید همین برایمان ناخواسته ایجاد استرس و مسئولیت مضاعف می کرد. هر بازیکنی دوست دارد برای تیمش موثر باشد اما متاسفانه ما جام را با گل شماری از دست دادیم.در آن بازی ها یارگیری های فشرده هم وجود داشت.

*کسب عنوان آقای گلی. این وعده ای بود که ابتدای فصل داده بودی و به آن هم رسیدی.
گفتم موفقیت شخصی خیلی برایم در اولویت نبود.این روزها خیلی این عنوان را به من تبریک گفته اند و از آنها ممنونم اما کاش آقای گل نمی شدم اما جام را به دست می آوردیم.

*روز آخر چه حس و حالی داشتی؟
همه فکرم معطوف جام قهرمانی بود. اینکه چه راه سخت و دشواری را طی کرده ایم تا به اینجا برسیم و باید کار را تمام کنیم.راه آهن هم آمده بود ما را متوقف کند.طبیعی بود که هر چه زمان بازی سپری شود تیم ما عصبی شود و از فوتبال منطقی فاصله بگیرد.از آن طرف در اهواز هم نتیجه باب میل ما رقم نخورده بود و به هرحال نتوانستیم جام را به هواداران هدیه بدهیم.

*اشکهایت روز شنبه روی صفحه اول اغلب روزنامه ها بود.
گفتم که راه سختی که تا اینجا طی کرده بودیم را مرور می کردیم و نمی شد ناراحت نشد. آن همه هوادار برای قهرمانی آمده بودند.لحظات سختی بود.دوست داشتیم جام را به کپورچال ببریم.شرمنده همه شدیم.

*در رشد پله به پله پرسپولیس نقش نبود هادی و انگیزه اهدای جام به او چقدر تاثیر داشت؟
خیلی. رفتن هادی رفاقت ها را بیشتر کرد. همه می خواستیم حالا که کاپیتان مان نیست یک کاری برایش انجام دهیم.همدلی بچه ها باعث شده بود از هر مانعی عبور کنیم.

*این انگیزه برای فصل بعد قطعا به شدت این فصل نیست. بازیکنان جدیدی می آیند که خاطره ای از آن اتفاق ندارند. پرسپولیس حالا دیگر شناخته شده تر شده و کار برای سالی که باید در سه جام بجنگند سخت است.فصل بعد را چطور می بینی؟
بی شک فصل سختی است اما همین که کادر فنی مشخص است و می تواند سریعتر برنامه هایش را عملیاتی کند اتفاق بزرگی است.در فصلی که گذشت به نظرم مدیریت باشگاه هم عملکرد خوبی داشت و اگر همین روند ادامه یابد و حاشیه های بیرونی ایجاد نشود می توان فصل خوبی داشت.

*حالا که حرف از فصل بعد است پرسش مهمی وجود دارد. مهدی طارمی در پرسپولیس می ماند؟
نمی خواهم حرفهای کلیشه ای و تعارفی بزنم.اینکه هر چه دارم از پرسپولیس و هوادارانش هست را بارها گفته ام . تا آخرین لحظه لیگ ذهنم را درگیر فصل بعد نکردم.می دانم وکیلم در مذاکره با دکتر طاهری به یکسری توافقاتی رسیده و اگر بنا باشد در ایران بمانم با همان توافقات مشکلی ندارم.

*این معنایش اینگونه است که احتمال جدایی تان وجود دارد.
بازی در لیگ های خوب اروپایی را همه دوست دارند.من هم دوست دارم اگر شرایط فراهم باشد در آن لیگ ها توپ بزنم.

*در جریان پیشنهاداتت قرار گرفته ای؟
بله.من چند روزی را استراحت خواهم کرد و سعی می کنم خیلی زود تکلیف سال بعد را مشخص کنم.وکیلم در حال سبک و سنگین کردن شرایط است و فکر نمی کنم فرایند تصمیم گیری ام طولانی شود.

*برانکو قرار است در دهه آخر خرداد تمرینات را آغاز کند و اگر بنا به ماندن در پرسپولیس باشد باید قبل از آن تکلیف ماندن یا حتی نماندن تو معلوم باشد.
گفتم که تلاشم این است هر چه زودتر تکلیفم معلوم شود.خودم هم می خواهم تمرینات پیش فصل را کنار تیم فصل آینده ام باشم و با آمادگی کامل پا به بازی ها بگذارم.

*حتما می دانی برانکو بارها گفته تو باید یکسال دیگر در ایران بازی کنی تاپخته تر شده و بعد لژیونر شوی؟
بله.با خود من هم صحبت کرده.قطعا از تجارب برانکو به عنوان یک مربی فهیم و باتجربه استفاده می کنم و با دیگر بزرگان هم مشورت خواهم کرد.

*بدون تعارف خودت فکر می کنی برای رفتن به خارج زود هست یا نه؟
بقول یکی از دوستان فیفا سن آموزش را ۱۲ سالگی تا ۲۳ سالگی می داند و من الان ۲۴ ساله ام.فکر می کنم سنم کم نیست و دارد برای رفتن به فوتبال اروپا دیر می شود.باید همه جوانب را در نظر بگیرم. تصمیم سخت و مهمی است که انشاالله به درستی تصمیم گیری کنم.

*استنباط ما از حرفهایت این است که نمی توان خیلی روی بودن تو در پرسپولیس فصل بعد حساب کرد.اگر این اتفاق رخ دهد پرسپولیس بدون طارمی چه شرایطی خواهد داشت؟
تیم ما مهاجمان خوبی دارد و خودتان دیدید در روزهایی که من محروم هم بودم نتایج خوبی کسب کردیم.حتما برانکو نفرات خوبی هم در ذهنش دارد که می توانند بسیار بهتر از من عمل کنند.پرسپولیس بزرگتر از نام من و امثال من است.

*می شود بپرسیم اولویت های  مهدی طارمی کدامند؟
در ایران که فقط پرسپولیس اما در اروپا به اسپانیا و انگلیس و آلمان و ایتالیا فکر می کنم حالا باید ببینم شرایط و پیشنهادات چگونه است.

*بحث روسیه و ترکیه و قطر هم در رسانه ها مطرح بود.
گفتم که در وهله اول دوست دارم در آن کشورها توپ بزنم.این خواست من است و باید دید آیا اصلا آنها مرا می خواهند یا خیر.

*از رقابت در تیم های اروپایی هراسی نداری؟
نه. من همیشه از رقابت استقبال می کنم. در پرسپولیس هم چه سال اول و چه سال دوم رقبای خوبی داشتم و همین رقابت در من ایجاد انگیزه می کند.اگر قسمت باشد که بروم حتما همه تلاشم را بکار می بندم که نماینده خوبی برای پرسپولیس و کشورم باشم.

*برگردیم به پرسپولیس.برخی معتقدند نبود بازیکن بزرگ و باتجربه در بازی های آخر باعث از دست رفتن قهرمانی شد. شاید با بودن کسانی مثل سیدجلال یا محمد نوری می شد بهتر نتیجه گرفت.
تیم ما جوان بود و خودتان دیدید عملکرد فنی مان خوب بود.محسن بنگر و رضا نورمحمدی هم با تیم بودند.گفتم که شرایط بازی های آخر فصل متفاوت بود.

*رفیق تو احمد نوراللهی هم بعد از دربی از ترکیب کنار رفت.
احمد بازیکن بسیار خوبی است و توانسته قابلیت هایش را به اثبات برساند. اینکه چه کسی در ترکیب باشد یا نباشد را برانکو تصمیم می گرفت و قطعا صلاح تیم را در چیدن ترکیبی می دید که به زمین می رفت. خوشبختانه احمد هم آنقدر خوب و حرفه ای عمل کرد که در بازی آخر وقتی ده دقیقه به زمین آمد توانست گل بزند و تاثیرگذار باشد.

*یکی از روزنامه ها هم نوشته بود تو گفته ای هرگاه احمد نباشد گل نمی زنی!!
متاسفانه نمی دانم برخی دوستان چه فکری می کنند.من برای همه دوستان رسانه ای احترام زیادی قائلم اما واقعا این حرفها را یک بچه ۵ ساله هم باور می کند؟فردین خدابیامرز هم اگر بیاید امروز فوتبال بازی کند اینجوری فردین بازی در نمی آورد که من بخواهم به خاطر دوستم گل نزنم.همین حرفها و صحبت های خیالی باعث شده تا از رسانه دور باشم.هر حرفی بزنی برخی ها یک جور تعبیر می کنند. سکوت کنی سکوتت را ترجمه می کنند.الان هم به احترام هواداران مصاحبه می کنم تا از آنها قدردانی کرده باشم و ترجیح می دهم بعد از این مصاحبه همان سکوت را ادامه بدهم.

*در طول فصل کجاها به قهرمانی خیلی امیدوار شدی؟
بازی با سیاه جامگان که ده نفره بودیم  و بردیم یا مقابل ملوان که لحظات آخر گل زدیم.آنجا احساس کردم که می شود قهرمان شد.

*دربی چطور؟
با احترام به استقلال و هوادارانش دربی برایمان سخت نبود.اصلا از قبل می دانستیم می شود آن بازی را برد.راحت بازی کردیم و بردیم.

*یکی دوتا از پیشکسوتان هم بعد از دربی گفته بودند خونسردی طارمی در دربی جالب توجه است.
خب گفتم. ما برای دربی خیلی آماده بودیم.این آمادگی و تدابیر کادر فنی خیلی به کارمان آمد.

*مهمترین اتفاق بعد از دربی چه بود؟
خوشحالی هواداران مان خیلی ارزش داشت. البته یک عکس نوشته از سرباز هوادار استقلال روی سکوها دیدم که یک حلقه گل کنارش بود و سرش را روی زانوهایش قرار داده بود.آن عکس برایم صحنه درد آوری بود.فوتبال برد و باخت دارد اما باور کنید ناراحتی هواداران رقیب هم خوشایند نیست.

*فصل آینده بنظرت می توان به موفقیت در آسیا امیدوار بود؟دو فصل قبل هم علی دایی تیمش نایب قهرمان شد اما فصل بعد ،آن تیم را به هم ریختند.
ثبات و برنامه ریزی می تواند خیلی به پرسپولیس کند.در آسیا تیم های متمول به جنگ ایرانی ها می آیند.بحث های حاشیه ای و بازی در زمین بیطرف هم قوز بالا قوز شده.کار سخت است اما غیر ممکن نیست.

*راستی در یک برنامه تلویزیونی که مسابقه آشپزی بود شرکت کردی و اول شدی.قرار بود ماشین به تو جایزه بدهند.ماشین را تحویل گرفتی؟
نه.تهیه کننده برنامه هر روز یک تاریخ و وعده جدید می دهد.نمی دانم قرار است چه اتفاقی رخ دهد.وکیلم پیگیر موضوع است و طی چند روز آینده در این باره و پشت پرده این مسئله بهتر می توان صحبت کرد.

*بهتر نیست با اسپانسر برنامه مستقیم تماس بگیرید؟به هرحال آنها اعتبار برندشان را بخاطر یک ماشین زیر سئوال نمی برند.
خود وکیلم هر کاری لازم باشد را انجام می دهد.

*حرف پایانی؟
اگر مهدی طارمی امروز اسم و رسمی دارد اول مدیون پرسپولیس و هواداران خوبش بوده و همچنین همه مربیانی که برایم زحمت کشیده اند و خانواده ام و دوستان رسانه ای در موفقیتم تاثیرگذار بوده اند و از همه آنها ممنونم.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه