نگاهی به بازیکنان اولین حریف پرسپولیس در آسیا/ چرا مربیان پرسپولیس لخویا را تا این حد بزرگ می کنند؟اخبار,اخبار ورزشی,اخبار پرسپولیس

سه شنبه پرسپولیس در برابر لخویا قطر قرار می گیرد، تیمی که به گفته مربیان پرسپولیس اکثر بازیکنان آن ستارگان خارجی و یا بازیکنان دو رگه هستند.

مطابق گفته های مربیان پرسپولیس که بارها و بارها این مساله را مطرح کرده اند، لخویا نماینده قطر تیمی است با 15 بازیکن دو رگه که تبعه قطر شده اند و در کنار بازیکنان خارجی لخویه ترکیبی قدرتمند را ساخته اند که رقابت با آن برای هر تیمی دشوار است. در حالی که مروری بر نفرات حاضر در لخویه قطر نشان می دهد که هر چند این تیم کم سابقه و قدرتمند بازیکنان خارجی و دورگه فراوانی در ترکیب کلی خود می بیند اما شرایط با آنچه مربیان پرسپولیس عنوان کرده اند متفاوت است.

 

تیمی با هفت لژیونر
هر چند تیم لخویا دارای هفت بازیکن خارجی است اما تنها سه بازیکن می توانند در رقابت های لیگ قطر و همچنین چهار بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا می توانند درون میدان باشند . این نفرات را با شماره های آن ها مشاهده می کنید.

4- چیکو فلورس( اسپانیایی- 27 ساله- این بازیکن در تیم سوانزی دفاع وسط تیم بریان لادروپ مربی کنونی تیم بوده است)

10- تائه- هی نام( کره ای- 23 ساله- هافبک نفوذی و وینگر)

28- یوسف المساکنی( تونسی- 24 ساله- وینگر و فروارد)

33- احمد علی الحطمی( بحرینی- دروازه بان)

40- امین له کومته( فرانسوی- 24 ساله- دروازه بان)

79- ولادیمیر وایس( اسلواکیایی- 25 ساله- وینگر- وی سابقه بازی در لیگ های انگلیس، اسکاتلند، اسپانیا، ایتالیا و یونان را دارد)

90- ایوانیلدو رودریگوئز( برزیلی- 26 ساله- دروازه بان)

مشاهده می کنیم که حتی این تیم دو دروازه بان خارجی دارد که طبعا یکی از آن ها باید در بیرون از میدان باشد. به این ترتیب در بازی با پرسپولیس نیمی از خارجی های لخویا در مسابقه حضور نخواهند داشت.

 

بومی های لخویا
نماینده قطر 13 بازیکن کاملا بومی دارد. بازیکنان قطری لخویا که در قطر متولد شده اند نفرات زیر هستند:

2- محمد موسی(28 ساله- متولد ام باب قطر)

3- محمد الکواری(مدافع)

7- خالد مفتاح( 22 ساله- متولد الوکره قطر- مدافع)

9- عبدالرحمن محمد(هافبک)

11- طلال القحطانی(هافبک)

17- عبدالهادی صلاح(هافبک)

19- احمد یاسر( 20 ساله- دفاع)

20- علی عفیف( 27 ساله- متولد دوحه قطر- هافبک چپ و فروارد)

24- خالد رضوان(دفاع)

27- عمر مهرام(هافبک)

70- اسماعیل محمد( 24 ساله- متولد دوحه قطر- هافبک)

77- احمد العمادی(هافبک)

93- علی محمد(هافبک)

 

متولدین در خارج از قطر
شاید مورد بحث ترین بخش از بازیکنان لخویا، آنانی باشند که در خارج از قطر( و عمدتا در آفریقا) متولد شده اند و در حال حاضر ملیت قطری اختیار کرده اند. بازیکنان تیم لخویه که در حال حاضر ملیت قطری دارند اما خارج از قطر متولد شده اند، نفرات زیر هستند:

5- محمد رزاق( 28 ساله- متود آکرا- غنا- فروارد)

6- دیم ترائوره( 28 ساله- متولد متز فرانسه- مدافع)

8- لوییز جونیور(26 ساله- متولد ژاگاروآنا- برزیل)

12- کریم بوضیاف( 24 ساله- متولد رول مالمایسون فرانسه)

14- محمد ترزور عبدالله( 27 ساله- متولد کنگو)

33- سباستین سوریا( 31 ساله –متولد پایساندو اروگوئه)

در بین این نفرات هم مشاهده می کنیم بازیکنی چون سباستین سوریا یک دهه ای است که برای قطر بازی می کند و حالا در آخرین سال های فوتبالی خود حتی در تیم ملی قطر نیز جایگاهی ندارد.

از طرف دیگر هرچند این تیم امسال هم از جمله مدعیان لیگ قطر است و در حال حاضر در صدر جدول مسابقات لیگ ستارگان قرار دارد اما آمار تیم در آسیا چندان جالب نبوده است؛ دو دوره حذف در مرحله گروهی در سال های 2012 و 2014 و یک حضور در یک چهارم نهایی مسابقات که با شکست(1-6) از گوانگجو اورگرانده چین و حذف لخویا همراه شد.

در هر حال نباید قدرت این تیم کم سابقه را دست کم گرفت ولی این ها دلیل نیست که آمار بازیکنان دو رگه و خارجی تیم را بیشتر از حد معمول گفت و پیشاپیش کسب نتیجه ضعیف در این دیدار را توجیه کرد.

 

اخبار ورزشی - کاپ

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه