ورزش > بسکتبال - ملی پوش بسکتبال ایران می گوید زمان دارد از دست می رود و باید هر چه زودتر فکری به حال این رشته ورزشی کرد.

نیکخواه بهرامی:ما را با پیکان به جنگ

نیکخواه بهرامی:ما را با پیکان به جنگ "فراری" نفرستید!/بهتر است اول رییس انتخاب شود بعد سرمربی

ورزش > بسکتبال - ملی پوش بسکتبال ایران می گوید زمان دارد از دست می رود و باید هر چه زودتر فکری به حال این رشته ورزشی کرد.

پریسا غفاری - خبرگزاری خبرآنلاین؛صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال این روزها تنها به بازیهای پیش روی باشگاهش فکر می کند و بدنبال کسب قهرمانی در لیگ حرفه ای است،هر چند دغدغه بزرگی هم به نام انتخاب رئیس فدراسیون دارد،اما با توجه به پیش رو بودن معرفی سرمربی تیم ملی این بازیکن معتقد است:«بهتر است ابتدا رئیس فدراسیون را معرفی کنید تا مبادا مسئول بعدی این سرمربی را نپسندد.»

*صمد این روزها بحث انتخاب سرمربی تیم ملی هست نظرت در این باره چیست؟

من تنها از طریق خبرها شنیدم که فدراسیون در صدد جذب مربی خارجی است.هر چند لازم است  کار انتخاب کادر فنی هر چه سریعتر انجام شود چون از نظر زمانی بسیار فرصت کم داریم.اما بسکتبال نیاز به رئیس دارد و اینکه  مبادا سرمربی که می آید مورد نظر رئیس بعدی نباشد و آن فرد کلی برای تیم زحمت کشیده باشد و ما بازیکنان هم با روش او کار کرده باشیم.

 *آنطور از شواهد پیداست رمضانعلی دوولو تا انتخابی المپیک  رییس فدراسیون است...

من با بودن او مشکلی ندارم.چرا که آقای دولو کارشان را بدرستی پیگیری می کنند و بسکتبال دارد مسیرش را پیش می رود.فقط این انتظار را از وزرات ورزش داریم که بسکتبال را از بلاتکلیفی نجات دهد و بگوید ایشان تا آن ماه یا تشکیل مجمع در تاریخ X سرپرست فدراسیون هستند.او هم بتواند با قدرت و بدون دغدغه کارش را دنبال کند.چرا که در این وضعیت بلاتکلیفی خیلی از افرادی هم که می توانند کارهای مثبت زیادی انجام دهند قدم جلو نمی گذارند.چون وضعیت آینده را نمی دانند.

*نظرت با تغییرات انجام شده درفدراسیون چیست؟

نمی دانم. تنها می توانم بگویم  دولو یکی از بهترین انتخابهایش را در مورد فرزاد کوهیان انجام داد.از زمان سعید فتحی که نسل ما به بسکتبال آمد دیگر رده های پایه مربی بزرگی به خودش ندید و نسل جوان حال حاضر خوب ساخته نشد.یک بازیکن نه تنها باید در بسکتبال رشد کند بلکه باید شخصیتش هم به بزرگی برسد و به نظر من با توجه به اینکه کوهیان همیشه یک پایه فینال بوده ف تیمهای مدعی داشته و شخصیت او هم بر همگان مشخص است.جوانان می توانند از حضور او استفاده کند و امید به آینده داشته باشیم.من خودم شخصا" به ایشان تبریک می گویم.البته بگم فکر نمی کردم قبول کنند.

*جعفریان هم که دوباره به بسکتبال برگشت.

بله.انتخاب بسیار درستی بود .ایشان نه تنها مدیر هستند بلکه روابط بین الملل خوبی هم دارند.مهمتر از آنکه ما همیشه سرپرستی داشتیم که با زبان انگلیسی آشنایی نداشت و بازیکنان باید این مشکل را حل می کردند .ضمن اینکه از تمامی سرپرستان قبلی تشکر می کنم.

*شنیده ایم ممکن است سرپرست تیم بزرگسالان هم شود؟

بسیار خوب است و فکر می کنم خیلی از مشکلات بین الملل ما حل خواهد شد.او روابط بسیار خوبی با فیبایی ها دارد.

*از اتحادیه بازیکنان چه خبر؟پس چه زمانی آن را راه می اندازید.

درست است به من گفته اند و من خیلی از کارها آن را انجام داده ام اما متاسفانه امکاناتی را در اختیارم نمی گذارند. ما اگر 20 مربی و 10 سرپرست داریم در مقابل  800 بازیکن در کشور هست و جمع و جور کردن بازیکنان کاری بس سخت.پس باید فضا و امکاناتش را فراهم کند.مطمئن باشید با تشکیل آن  بزرگترین تشکل بسکتبال شکل می گیرد.بزودی تعیین کننده خواهیم شد و بسکتبال را دگرگون می کنیم.

*گویا تصمیم گرفته شده بازیکنان چهار تیم اول به غرب آسیا نروند نظرت چیست؟

بهترین کار صورت می گیرد.چون ما که سهمیه جام ملتها را گرفته ایم پس دیگر بازیکنان برای کسب تجربه می توانند بروند ضمن اینکه ما خسته نمی شویم.

*انتخابی المپیک برای ما بسیار مهم است آن را چطور می بینی ؟

خیلی کار سختی پیش رو داریم.شنیده ام لبنان بسیار پرقدرت می آید و  چند بازیکن جدید را تبعه کرده است.فیلیپین قدرتمندتر شده و چین هم که جای خودش را دارد.ضمن اینکه میزبانی با اوست.از آنطرف کره ایها هم قهرمان آسیا شده اند.پس برای قهرمانی مسیر سختی پیش رو داریم.

*برای موفقیت در آن نیاز به چه چیزی داریم؟

رفتن به المپیک تدارکات و برنامه ریزی می خواهد،نه اینکه با پیکان ما را به جنگ فراری بفرستند و گرنه 100 درصد توانایی اش در بسکتبال ایران هست.مهم این است که به این توانها چقدر اضافه شود.

*بعضی ها می گویند بازیکنان بی انگیزه هستند؟

بی انگیزگی را فدراسیون فراهم نکرده است بلکه بالاتر از این ارگان باعث ایجاد آن شده اند.به نظر من رئیس بعدی با رایزنی هایش می تواند فضای موجود را از بین ببرد.

*در آخر از تیم پتروشیمی بگو...

تیم تمرینات خوبی را در سال جدید انجام داده است.خیلی بهتر از گذشته بازی می کنیم و بسکتبال زیبایی را به نمایش می گذاریم.خیلی زحمت کشیده ایم و امیدوارم نتایج آن را ببینیم.با قهرمانی.

 

251 41

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه