هاشمی طبا: با کثیف‌کاری به من رکب زدند

 اخبار,اخبار ورزشی,گلایه های هاشمی طبا


اخبار ورزشی - هاشمی طبا: از نپذیرفتن وزارت ورزش پشیمان نیستم/ با کثیف‌کاری به من رکب زدند

رییس سابق کمیته ملی المپیک پس از ممانعت از حضورش برای شرکت در انتخابات این کمیته گفت: برخی‌ها با رفتار کثیف به من رکب زدند، اما اگر روسای فدراسیون‌ها یا وزیر ورزش در مورد یک کاندیدای خاص به جمع بندی برسند از او حمایت می کنم.

سید مصطفی هاشمی طبا در گفت‌وگو با  ایسنا ، اظهار کرد: اولا هیات رسیدگی کننده‌ای که درست شده خلاف اساسنامه است. اساسا این هیات صلاحیت ندارد که به صلاحیت کسی رسیدگی کند . مگر چه کاره هستند که بخواهند مثلا صلاحیت رییس فدراسیون‌ها و یا نماینده‌های ستاد کل نیروهای مسلح را رسیدگی کند؟ این موضوع خلاف اساسنامه است.

وی افزود: ناطق نوری به من زنگ زد و گفت موضوع شما (هاشمی طبا) مطرح شده است و تاکید کردند که مساله شش ماه اصلا در مورد من مطرح نیست. اما چون درویش زاده، نامه‌ای زده است که خودش در انتخابات شرکت می‌کند. بنابراین معرفی نامه من از طرف فدراسیون قابل قبول نیست. این موضوع از سوی ناطق نوری با من مطرح شد.

 

باید در پرانتز بگویم من بارها از افشارزاده خواسته‌ام یک نسخه از این نامه را به من بدهد اما نامه را قایم کردند و نمی‌دهند. این که دیگر موضوع اتمی نیست که حساسیت خاصی داشته باشد. اگر وی نامه‌ای زده، بهتر است آن را به بنده که نماینده فدراسیون بودم می‌دادند تا مطلع شوم.

هاشمی طبا در پاسخ به پرسشی درباره پیش‌بینی از وضعیت انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: آیین‌نامه طوری نوشته شده که من نتوانم وارد مجمع کمیته ملی المپیک شوم. کار خلاف اخلاقی که کرده‌اند این بود که به درویش زاده فشار آوردند تا نامه‌ای بنویسد و من را به عنوان نماینده معرفی نکند.

 

حالا هم شایعه انداخته‌اند که روسای فدراسیون‌ها نمی‌توانند کاندیدای ریاست یا دبیری شوند. این موضوع را از کجا آورده‌اند؟ دیگر دم خروس مشخص است. معلوم است که برخی چرا این حرف‌ها را مطرح می‌کنند.

رییس سابق کمیته ملی المپیک ایران خاطر نشان کرد: من اصلا نمی‌دانم که قرار است که چگونه این انتخابات را برگزار کنند و آخر سر قرار است به چه کسانی صلاحیت بدهند. این طیف خود ساخته است. من خودم بارها انتخابات را برگزار کرده‌ام و طبق اساسنامه از نمایندگان فدراسیون‌ها می‌خواستیم که بیاند و رای بدهند. این طور نبود که بخواهیم از حضور این و آن ممانعت کنیم.

 

زمانی خودم رای مجمع را پذیرفتم و کنار رفتم. این همه نقشه کشیدن و رکب زدن چه معنی دارد؟ به خود من رکب زدند. اول گفتند که از طرف فدراسیون ژیمناستیک نماینده شوم، بعد هم بلافاصله به درویش زاده فشار آوردند تا من را معرفی نکند. این کار زشت و کثیفی است. وقتی در سطح مدیریت ورزش این کارهای ناجور و کثیف انجام می‌شود چه انتظاری می‌توان از ورزشکاران جوان داشت که جوانمردانه کار کنند. آقایان باید جوانمردانه بازی کنند. این که گفته می‌شود روسای فدراسیون‌ها حق شرکت ندارند را از کجا آورده‌اند؟ و هدف اصلی‌شان چیست؟

هاشمی طبا در پاسخ به این سوال که آیا پشیمان نیستید که در آغاز تشکیل دولت پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان را نپذیرفتید؟ نه ! پشیمان نیستم، زیرا به اصولی پایبند هستم. اصلا تاکتیکی کار نمی‌کنم، سعی می‌کنم صادقانه خدمت کنم. معتقد بودم که نیروهای جوان‌تر باید وزارت ورزش و جوانان را در دست بگیرند.

 

امروز هم که فردی مثل رسول خادم ، سکاندار فدراسیون کشتی شده، با این که اصلا من را دوست ندارد، اما خوشحال هستم، زیرا همین که فردی آگاه ، فعال می‌تواند رییس فدراسیون کشتی شود می‌تواند موفق شود. باید به چنین جوان‌هایی کمک کرد. پیشنهاد من هم برای وزارت ورزش و جوانان فردی مثل امیررضا خادم بود، زیرا چنین افرادی جوان هستند و جمهوری اسلامی باید روی آنها سرمایه‌گذاری کند تا بتواند کارسازی کند.

وی تصریح کرد: من خودم با وزارت ورزش و جوانان موافق نبودم، وقتی آدم چیزی را قبول ندارد نباید بی‌خود تاکتیکی بازی کند، به همین دلیل اصلا پشیمان نیستم. الان هم که برای کمیته ملی المپیک ثبت‌نام کرده‌ام پشیمان نیستم، زیرا حداقل ماهیت برخی از آدم‌ها برای دیگران رو شد. مگر ما چند سال زنده هستیم. همین که دست خیلی‌ها رو شد خوب است.

هاشمی طبا تاکید کرد: من هیچ وسیله‌ای برای اعمال نفوذ ندارم بعد از این که کاندید شدم با هیچ یک از مسئولان مملکت دیدار نکردم که برخی بخواهند بگویند که فشار مسئولان بوده است و حاکمیت بخواهد فلانی را تزریق کند. اصلا پیشنهاد خود افشارزاده بود که من از طرف فدراسیون ژیمناستیک کاندید شوم. بعد حالا به من رکب زدند. این قدر اخلاقیات نزول کرده است. برای من که فرقی نمی‌کرد که رییس بشوم یا نشوم. حالا فکر می‌کنم که شاید صلاح باشد که اصلا کاندید نباشم.

رییس سابق کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که شما از طیف کاندیدای خاصی از انتخابات کمیته ملی المپیک حمایت کنید؟ گفت: اگر روسای فدراسیون‌ها به توافق برسند که اگر بین خودشان یک فرد را معرفی کنند از او حمایت خواهم کرد یا اگر حتی وزیر ورزش و جوانان شخصا و تلویحا از کاندیدای حمایت کند من هم از او حمایت خواهم کرد.
اخبار ورزشی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه