ورزش > والیبال - تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه در لیگ جهانی به مصاف هم رفتند که روسیه با نتیجه سه بر دو مقابل ایران پیروز شد.

والیبال ایران 2 - روسیه 3 / قهرمان جهان به زحمت ایران را شکست داد/ کسب یک امتیاز از قوی‌ترین تیم جهان - تصویر 1

والیبال ایران 2 - روسیه 3 / قهرمان جهان به زحمت ایران را شکست داد/ کسب یک امتیاز از قوی‌ترین تیم جهان

ورزش > والیبال - تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه در لیگ جهانی به مصاف هم رفتند که روسیه با نتیجه سه بر دو مقابل ایران پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در مرحله فینال لیگ جهانی به مصاف روسیه رفته است. ایران که تا به حال موفق به شکست دادن روسیه نشده، حالا باید این تیم را شکست دهد تا خیلی زود صعود خود به جمع 4 تیم برتر جهان را قطعی کند. شاگردان کواچ در ست اول این مسابقه خیلی خوب شروع کردند. آن‌ها از اسم حریف نترسیدند و با انجام نمایشی زیبا، پا به پای روسیه بالا رفتند. حتی زمانی که ایران به امتیاز 10 رسید، روس‌ها از ایران عقب افتاده بودند. مسابقه با نتیجه 11-9 بود که مربی روسیه تقاضای وقت استراحت کرد. با شروع مسابقه، ایران امتیاز 12 را هم گرفت. فاصله به 3 امتیاز رسید و بازیکنان ایران با به دست آوردن این اعتماد به نفس که توان شکست دادن روسیه را هم دارند، خوب و راحت کار می‌کردند.

در ادامه مسابقه، ایران فاصله دو سه امتیازی خود با روسیه را حفظ کرد و شاگردان کواچ تا امتیاز 15 بالا رفتند. با عملکرد خوب امیر غفور و سایر بازیکنان ایران، امتیازهای تیم ملی تا 19 بالا رفت و روسیه همچنان در امتیاز 16 باقی مانده بود. روس‌ها که امتیاز آخر را گرفته بودند، سرویس را زدند که توپ دریافت شد و طی چند مرحله رفت و برگشت، ضربه عادل غلامی به دفاع روسیه خورد و به بیرون رفت تا ایران 20 امتیازی شود.

عادل غلامی با درخشش خود امتیاز بعدی را هم گرفت و پس از آن ضربه دیگری از بازیکنان روسیه به بیرون رفت تا ایران 22 امتیازی شود. ایران با عملکرد خوب فرهاد قائمی به امتیاز 24 هم رسید تا در یک قدمی کسب اولین ست قرار بگیرد. روس ها همچنان در امتیاز 17 بودند که اشتباه قائمی در سرویس زدن باعث شد روسیه 18 امتیازی شود.در نهایت آبشار پوریا فیاضی برای ایران امتیاز 25 را به همراه داشت تا ست اول به نام ایران ثبت شود.

 

ست دوم:

با شروع ست دوم، عملکرد خوب فرهاد قائمی امتیاز اول را برای ایران به ارمغان آورد. کسب امتیاز اول مقابل تیمی که سال گذشته قهرمان لیگ جهانی شده بود، باعث شد دوباره شاگردان کواچ اعتماد به نفس زیادی پیدا کنندو  از همان ابتدای ست، از حریف جلو بیفتند. روسیه با نتیجه 3-2 از ایران عقب بود اما یک دفاع خوب از بازیکنان این تیم باعث شد مسابقه مساوی شود. روسیه حتی امتیاز چهارم را هم گرفت اما ایران خیلی زود جبران کرد و توسط میرزاجانپور به امتیاز چهارم رسید.

روسیه در این ست سعی می‌کرد مثل ست اول از ایران عقب نیفتد چراکه آن‌ها می‌دانستند جبران امتیازهایی که عقب هستند، کاری مشکل است. روسیه پا به پای ایران امتیاز می‌گرفت و فاصله تیم‌ها نهایتا به دو امتیاز می‌رسید. دو تیم به امتیاز 9 رسیدند و مسابقه پایاپای پیش می‌رفت. گرچه میانگین قدی روس‌ها بلندتر از بازیکنان ایران بود اما شاگردان کواچ با هوش خود این کمبود را جبران می‌کردند و به روسیه اجازه نمی‌دادند خودنمایی کند.

یک دفاع ناقص از بازیکن ایران، روسیه را به امتیاز 11 رساند. اما سرویس بد بازیکن روسیه هم برای ایران امتیاز دهم را به ارمغان آورد.حضور موزرسکی قد بلند در ترکیب روسیه، نقطه قوتی برای این تیم بود و اکثر مواقعی که او می‌توانست آبشار بزند، توپ‌ها در زمین ایران می‌خوابید. با این حال ایران طوری کار می‌کرد که روسیه برتری محسوسی نداشته باشد. سرویس بد امیر غفور امتیاز 14 را برای روسیه به همراه داشت، آن هم در حالی که ایران همچنان 11 بود. 

سرویس قدرتی موزرسکی امتیاز 16 را هم برای روسیه به همراه آورد. او نقطه قوت تیم روسیه بود و شاید بدون او روسیه مقابل ایران با مشکل جدی مواجه می‌شد. اما شاگردان کواچ باید چاره‌ای برای مقابله با این بازیکن می‌اندیشیدند. روسیه همان کاری را کرد که ایران در ست اول انجام داد. این تیم توانست دو سه امتیاز فاصله بگیرد و این فاصله را به خوبی حفظ می‌کرد. تیم ایران با این حال همچنان به جبران این تفاضل امیدوار بود. در امتیاز 18 - 15، روسیه طی چند بار رفت و برگشت توانست امتیاز 19 را کسب کند. عادل غلامی هم پس از آن امتیاز 16 را برای ایران گرفت.

روسیه پس از این توانست خیلی خوب پیش برود و تا امتیاز 23 بالا رفت. سرانجام محمد موسوی با یک آبشار زیبا امتیاز 17 را برای ایران گرفت. کواچ سعی می‌کرد با تعویض‌های خود، تیم را متحول کند و شاید این فاصله جبران شود. اما مهدوی که یکی از همین تعویض‌ها بود با یک سرویس بد، امتیاز 24 را به روسیه داد. پس از آن هم خطای پاسور ایران، امتیاز 25 را برای روسیه به ارمغان آورد تا ست دوم به نام روسیه ثبت شود.

 

ست سوم:

ست سوم برای ایران بد شروع نشد. ایران توانست مقابل قهرمان سال گذشته لیگ جهانی، پا به پا پیش برود و در امتیاز 3، با حریف برابر شود. اما امتیاز چهارم به نام روسیه ثبت شد تا یک سرویس از بازیکن این تیم در برگشت، توسط موسوی به امتیاز چهارم ایران تبدیل شود. امتیاز پنجم هم با سرویس بد امیر غفور برای روسیه ثبت شد. محمد موسوی هم امتیاز پنجم را برای ایران گرفت تا همه چیز برابر باشد. عبادی اما سرویس خود را خراب کرد تا روسیه 6 امتیازی شود و امتیاز هفتم هم بلافاصله برای این تیم به دست آمد. اما ایران خیلی زود خودش را به روسیه رساند. محمد موسوی زننده سرویس بعدی ایران بود که توپ او در برگشت، به امتیازی برای روسیه تبدیل شد.

روسیه برتری خود را مقابل ایران حفظ کرد و نمی‌خواست اجازه دهد اتفاقی که در ست اول افتاده تکرار شود. این تیم برتری خود را حتی با اختلاف یک امتیاز هم حفظ می‌کرد. زمانی که روسیه با امتیاز 16 - 15 از ایران جلو بود، تقاضای وقت استراحت شد و با بازگشت تیم‌ها به زمین، ایران امتیاز 16 را گرفت. دو تیم بلافاصله امتیاز 17 را هم گرفتند. روسیه پس از آن امتیاز 18 را هم گرفت و ایران هم توانست خودش را به حریف برساند. امتیاز 18 - 19 به سود روسیه بود که این تیم یک امتیاز دیگر گرفت و دو امتیاز از ایران جلو افتاد. روسیه برتری‌اش را تا آخرین امتیازها حفظ کردند و خودش را به امتیاز 23 رساند. ایران هم همچنان 19 امتیازی باقی مانده بود. امتیاز بیستم را هم امیر غفور با یک آبشار محکم گرفت. اما روسیه امتیاز 24 را به راحتی گرفت و پس از آن هم ایران به امتیاز 21 رسید. آرمین تشکری وارد زمین شد و سرویس بعدی را زد اما این آخرین سرویس این مسابقه بود چراکه روسیه در برگشت، با یک آبشار زیبا امتیاز 25 را گرفت و دو بر یک جلو افتاد. 

 

ست چهارم:

روسیه که اقتدار خود را در دو ست قبلی نشان داده بود، در ست چهارم دوباره کار را برابر با ایران آغاز کرد. دو تیم در امتیاز 6 برابر بودند و روسیه امید زیادی داشت که این ست را هم ببرد تا هر سه امتیاز مسابقه را کسب کند. آن‌ها به امتیاز 9 هم رسیدند تا فاصله‌شان را با ایران به سه امتیاز برسانند. روسیه به امتیاز 11 رسید و ایران همچنان در امتیاز 8 بود. روس‌ها که برتری خود را در این لحظات دیکته می‌کردند، تعدادی از امتیازات خود را هم بر اثر اشتباهات بازیکنان ایران در زدن سرویس به دست می‌آوردند. امیر غفور امتیاز نهم را برای ایران گرفت و امتیازهای دهم و یازدهم هم برای ایران ثبت شد. امتیاز دوازدهم هم با آبشار فرهاد قائمی به دست آمد اما روسیه همچنان یک امتیاز بیشتر داشت. تیم‌ها هر کدام دو امتیاز دیگر هم گرفتند اما روسیه همچنان برتری داشت. 

در این دقایق شاگردان کواچ بهتر کار می‌کردند و دوباره انگیزه آن‌ها بالا رفته بود. آن‌ها اجازه نمی‌دادند روسیه‌ای‌ها توپ های خود را در زمین بخوابانند و پس از هر امتیازی که به دست می‌آوردند، بیش از حد شادی می‌کردند. تیم‌ها در امتیاز 15 برابر شدند و سرویس خوب فرهاد قائمی پس از چند بار رفت و برگشت، به امتیاز 16 برای ایران تبدیل شد.

در این لحظه ارتباط تلویزیون ایران با سالن برگزاری مسابقه قطع شد و زمانی که تصاویر مجددا روی آنتن رفت، بازی 20 - 20 مساوی بود. مسابقه که به نتیجه 22-21 رسید، کواچ تقاضای وقت استراحت کرد. اما ایران امتیاز 23 را هم به روسیه داد. اما عادل غلامی امتیاز 22 را برای ایران گرفت تا هواداران والیبال امیدوارتر از قبل شوند. پس از این امتیاز سرمربی روسیه تقاضای وقت استراحت کرد.

سرویس بعدی را فرهاد قائمی زد که ضربه او به زیبایی تبدیل به امتیاز 23 برای ایران شد. خود قائمی سرویس بعدی را زد که توپ طی چند مرحله رفت و برگشت، با آبشار امیر غفور به بیرون رفت و روسیه 24 امتیازی شد. البته کواچ تقاضای ویدئو چک کرد که داور اعتراض او را قبول نکرد و امتیاز را به تیم روسیه داد. سرویس بعدی برای روس‌ها بود. بازیکن این تیم توپ را به تور زد. ایران هم 24 امتیازی شد اما امتیاز بعدی به روسیه رسید. روسیه یک امتیاز دیگر برای بردن این مسابقه می‌خواست. سرویس را آن‌ها زدند که ایران توسط امیر غفور توپ را در زمین حریف خواباند تا دو تیم 25 امتیازی شوند.

امیر غفور سرویس بعدی را زد که روسیه در برگشت، توپ را به بیرون زد و ایران 26 امتیازی شد. اما روسیه هم امتیاز 26 را گرفت تا دوباره همه چیز مساوی شود. روسیه دوباره یک امتیاز به ایران داد که این امتیاز در اثر آبشار محکم غفور و دفاع ناقص روس‌ها به دست آمد. موزورسکی بازیکن قد بلند روس‌ها امتیاز 27 را برای روس‌ها گرفت تا دوباره شرایط مساوی شود. روسیه سرویس بعدی را زد که ایران توپ برگشتی را توسط غفور به امتیاز 28 تبدیل کرد. سرویس بعدی را محمد موسوی برای ایران زد که روس‌ها دریافت کردند و موزورسکی دوباره مسابقه را مساوی کرد.

خود موزورسکی سرویس روسیه را زد که توپ به تور خورد و ایران 29 امتیازی شد. سرمربی روسیه برای تیمش تقاضای وقت استراحت کرد. پس از وقت استراحت، معروف سرویس را زد که توپ برگشتی برای روس‌ها تبدیل به امتیاز شد. سرویس بعدی روسیه در برگشت توسط قائمی به امتیاز تبدیل شد تا ایران 30 امتیازی شود. خود قائمی سرویس بعدی را زد که در صحنه ای مشکوک، داور امتیاز را به روسیه داد تا مسابقه دوباره مساوی شود. مجددا سرویس برای روس‌ها بود. توپ برگشتی را این بار روس‌ها دفاع کردند و به امتیاز 31 رسیدند. سرویس بعدی روسیه در برگشت توسط قائمی به امتیاز تبدیل شد. عادل غلامی سرویس بعدی را زد که روسیه را به امتیاز 32 رساند. روسیه هم سرویس بعدی را زد که ضربه آرام او به تور برخورد کرد و مسابقه مجددا مساوی شد. دو تیم در امتیاز 32 مساوی شدند و سرویس ایران را امیر غفور زد. امیر غفور در توپ برگشتی با یک آبشار زیبا امتیاز 33 را گرفت. غفور سرویس بعدی را زد که این بار هم روس‌ها امتیاز گرفتند و مسابقه مساوی شد.

سرویس روسیه توسط بازیکنان ایران به یک امتیاز تبدیل شد و سرویس زن ایران عبادی پور بود. روسیه دوباره مسابقه را مساوی کرد تا این ست تبدیل به یکی از طولانی ترین ست های این فصل لیگ جهانی شود. دو تیم در امتیاز 34 برابر بودند که دوباره ایران توسط فرهاد قائمی امتیاز گرفت. اما محمد موسوی سرویس را به تور زد. سرویس روسیه در برگشت توسط غفور به امتیاز 36 ایران تبدیل شد. غفور امتیاز 37 را هم برای ایران گرفت تا ست دوم هم به نام ایران ثبت شود و کار به ست پنجم کشیده شود.

 

ست پنجم:

ایران ست آخر را خوب شروع کرد. شاگردان کواچ دو بر یک از حریف جلو بودند و امتیاز سوم را هم گرفتند. امیر غفور سرویس بعدی را زد که توپ برگشتی را روس‌ها به بیرون زدند تا ایران 4 بر یک جلو بیفتد. ایران امتیاز 5 را هم گرفت تا 4 امتیاز از حریف جلو بیفتد. روسیه اما امتیازهای دوم و سوم را هم گرفت تا فاصله‌اش کم شود. روس‌ها که تیم حرفه‌ای دارند، دو امتیاز دیگر هم گرفتند و بازی را مساوی کردند. روسیه به خودش آمده بود و از ایران جلو زد. آن‌ها از بازی احساسی ایران استفاده کردند و خودشان را به امتیاز 11 رساندند، آن هم در حالی که ایران همچنان 7 امتیازی بود. امیر غفور با زدن یک آبشار ضعیف، امتیاز دوازدهم را هم به روسیه داد. 

امتیاز سیزدهم هم برای روسیه به دست امد تا این تیم با خیال راحت کار را دنبال کند. فاصله 6 امتیازی باعث شده بود روس‌ها با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنند. سرانجام ایران امتیاز هشتم را گرفت و سرویس را معروف زد. توپ برگشتی به امتیاز چهاردهم روسیه تبدیل شد. روسیه سرویس بعدی را آرام زد که دریافت بدی توسط ایران انجام شد و توپ برگشتی به امتیاز پانزدهم و نهایی روسیه تبدیل شد. روسیه با این نتیجه دو امتیاز از ایران گرفت و ایران هم با تک امتیازی که از قهرمان جهان گرفت، حالا چشم به مسابقه با برزیل دارد.

 

43 43

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه