پاداش قهرمانی بانوان در آسیا !. تیم ملی فوتسال بانوان ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا در سکوی اول قرار گرفت، بعد از بازتاب وسیع این قهرمانی در رسانه های خارجی وعده وعیدها برای بانوان شروع شد. از پاداش سکه گرفته تا اعزام به جام جهانی کوچک، اما پای عمل که رسید همه پا پس کشیدند بخش ورزشی تبیان. بعد از نایب قهرمانی فوتسال بانوان در مسابقات داخل سالن آسیا در سال 2013 با بدترین شکل ممکن از بانوان تقدیر شد به طوری که بازیکنان بارها در مصاحبه های مختلف از این شرایط ابراز ناراحتی کردند. به نظر می ...

پاداش قهرمانی بانوان در آسیا !

تیم ملی فوتسال بانوان ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا در سکوی اول قرار گرفت، بعد از بازتاب وسیع این قهرمانی در رسانه های خارجی وعده وعیدها برای بانوان شروع شد. از پاداش سکه گرفته تا اعزام به جام جهانی کوچک، اما پای عمل که رسید همه پا پس کشیدند

بخش ورزشی تبیان
تیم ملی فوتسال بانوان

بعد از نایب قهرمانی فوتسال بانوان در مسابقات داخل سالن آسیا در سال 2013 با بدترین شکل ممکن از بانوان تقدیر شد به طوری که بازیکنان بارها در مصاحبه های مختلف از این شرایط ابراز ناراحتی کردند. به نظر می رسد اتفاقات ناخوشایند برای بانوان قهرمان آسیا تمامی ندارد. در سال 2014 با وجود اینکه ایران برای حضور در جام جهانی دعوت شد، اما مسئولان اعلام کردند مسیر به کاستاریکا دور است و امکان اعزام به این کشور وجود ندارد.
بعد از قهرمانی در مسابقات آسیایی 2015 کفاشیان از اعزام ملی پوشان به گواتمالا برای حضور در جام جهانی کوچک خبر داد، اما بازهم رئیس همیشه خندان نتوانست وعده هایش را در بخش بانوان عملی کند تا این بحث پیش آید که تبعیض همیشه در این فدراسیون حرف اول را می زند.
اگرچه مسئولان کمیته بانوان اعلام کردند گواتمالا در ایران سفارت ندارد و گرفتن ویزا سخت است، اما به نظر می رسد این دلایل بهانه ای بیش نیست و اگر فدراسیون تصمیم بر اعزام داشت، می توانست از هر طریقی برای ملی پوشان ویزا بگیرد. خیلی از کشورها در ایران سفارت ندارند، اما مسئولان فدراسیون ها برای حضور در مسابقات از کشورهای دیگر اقدام می کنند. مسئولان فدراسیون فوتبال با این کار نشان دادند قهرمانی بانوان در آسیا برایشان ارزشی ندارد و در واقع این قهرمانی زیر سوال رفت.
آقای کفاشیان! بانوان فوتسالیست ایران هیچ وقت انتظار پاداش آن چنانی مانند بازیکنان فوتبال نداشتند و تنها خواسته شان حضور در جام جهانی و بازی مقابل تیم هایی مانند برزیل و اسپانیا بود، اما فدراسیون نتوانست تنها خواسته این قهرمانان را عملی کند.
آیا با این خلف وعده ها می توان امیدوار بود بازهم قهرمانی در آسیا تکرار شود؟ حالا که در المپیک جوانان اعلام شده فوتسال جایگزین فوتبال خواهد شد، آیا وقت توجه به بانوان نرسیده تا بعد از قهرمانی در آسیا شرایط را برای قهرمانی در جهان فراهم کنیم؟
این انتظار از فدراسیون فوتبال وجود دارد، بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در توجه به ورزش بانوان این موضوع از دید مسئولان فوتبال پنهان نماند.


منبع : فارس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه