کی‌روش: درگیری تیم ملی با باشگاه‌ها عادی است/ تقویم فیفا برای فوتبال ایران نیست. تاریخ انتشار : سه شنبه, 10 اسفند 1395 12:18. کارلوس کی‌روش در مصاحبه‌ای با RTP پرتغال خاطرنشان کرد که از مسئولان فدراسیون فوتبال اقدام می‌خواهد و نه وعده. به گزارش خبر انلاین ؛کی‌روش در این مصاحبه با سایت تلویزیون ملی کشورش گفت: این وظیفه من است که به عنوان مربی شرایط مناسب برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 را فراهم کنم، ما شانس زیادی برای صعود دوباره به جام جهانی داریم اما با شرایط فعلی این امکان‌پذیر ن ...

کی‌روش: درگیری تیم ملی با باشگاه‌ها عادی است/ تقویم فیفا برای فوتبال ایران نیست

تاریخ انتشار : سه شنبه, 10 اسفند 1395 12:18


 اخبارورزشی,خبرهای ورزشی ,کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش در مصاحبه‌ای با RTP پرتغال خاطرنشان کرد که از مسئولان فدراسیون فوتبال اقدام می‌خواهد و نه وعده.

 به  گزارش  خبر انلاین ؛کی‌روش در این مصاحبه با سایت تلویزیون ملی کشورش گفت: این وظیفه من است که به عنوان مربی شرایط مناسب برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 را فراهم کنم، ما شانس زیادی برای صعود دوباره به جام جهانی داریم اما با شرایط فعلی این امکان‌پذیر نخواهد بود. تیم ملی ایران باید شرایط و تدارکی متناسب با استعداد و کیفیت فوتبالیست‌های ایرانی داشته باشد و در یک سطح رقابتی‌تر قرار گیرد.

 

چطور ممکن است تیمی که 5 سال است بهترین تیم آسیاست و یک سال و نیم است که شکست نخورده و به همین دلیل در صدر جدول گروه مقدماتی جام جهانی قرار گرفته است در زمینی 60 متری تمرین کند؟ کی‌روش ادامه داد: به من می‌گویند اگر ایران را به جام جهانی ببری به عنوان تنها مربی جهان که 4 بار تیم به جام جهانی برده است به رکوردی استثنایی دست پیدا خواهی کرد اما من به این دلیل به دنبال رفتن به جام جهانی هستم که طرفداران لیاقت چیزهایی بیشتر و بهتر از شرایط حال را دارند.

 

سرمربی تیم ملی ایران که اخیراً در بیانیه‌ای برخی از افراد داخل فوتبال ایران را به کارشکنی متهم کرده بود، در این مورد گفت: با توجه به قوانین فیفا درگیری بین تیم ملی و باشگاه‌ها چیزی عادی است. یک قانون واحد فیفا چگونه می‌تواند هم از منافع تیم ملی ایران در آسیا، هم از تیم ملی ساحل عاج و هم از تیم ملی آمریکا حفاظت کند؟ قوانین فیفا فقط از منافع تیم‌ها و باشگاه‌های بزرگ جهان محافظت می‌کند. شاید فقط دو تیم ملی در جهان باشند که بتوانند با تمرینات بازیکنانشان در باشگاه‌ها به میدان بروند اما تیمی مثل تیم ملی ایران برای موفقیت به یک برنامه آمادگی بلندپروازانه‌تر و مؤثرتر نیاز دارد که نمی‌تواند مطابق با تقویم فیفا و محدود در چارچوب‌های باشگاهی باشد.

 

در ایران فدراسیون فوتبال یک برنامه آمادگی را با مشورت باشگاه‌ها تصویب کرد و حتی زمان آغاز آن را با مربیان لیگ ایران هماهنگ اما درست زمان برگزاری اردو عده‌ای با کارشکنی برنامه‌های تیم ملی را مخدوش کردند. این چیزی است که من می‌گویم و با این شرایط و فقط با وعده نمی‌توانیم ادامه دهیم چرا که بازی با قطر و چین در راه است و ما نیاز به عمل داریم. تیم من در حال حاضر یک سال و نیم است که شکست نخورده است، تیمی بسیار جوان و در حال رشد است و اگر تدارکات و بازی‌های دوستانه داشته باشیم می‌توانیم تجربه لازم برای رقابت‌های بین‌المللی را به بازیکنان خود بدهیم و کیفیت تیم را تضمین کنیم اما بدون تجربه نمی‌توان از موفقیت مطمئن بود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه