تاریخ انتشار : دوشنبه, 09 اسفند 1395 13:48. روزنامه‌ شانگهای با انتقاد از انفعال AFC برابر سعودی‌ها نوشت که کنفدراسیون فوتبال آسیا تمام خواسته‌های اعراب را اجرایی می‌کند و این به ضرر کشورهای همچون ایران و ازبکستان شده است. به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از شانگهای دیلی، از امروز (دوشنبه) هفته‌ دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود. در حالی که در سال‌های گذشته لیگ قهرمانان آسیا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شد، به درخواست عربستان در غرب آسیا این رقابت‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌ش ...

گزارش روزنامه‌ چینی از انفعال AFC برابر سعودی‌ها

تاریخ انتشار : دوشنبه, 09 اسفند 1395 13:48


 اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی ,فوتبال

روزنامه‌ شانگهای با انتقاد از انفعال AFC برابر سعودی‌ها نوشت که کنفدراسیون فوتبال آسیا تمام خواسته‌های اعراب را اجرایی می‌کند و این به ضرر کشورهای همچون ایران و ازبکستان شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از شانگهای دیلی، از امروز (دوشنبه) هفته‌ دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود. در حالی که در سال‌های گذشته لیگ قهرمانان آسیا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شد، به درخواست عربستان در غرب آسیا این رقابت‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار می‌شود.

 

روزنامه‌ شانگهای دیلی درباره قدرت نمایی سعودی‌ها در غرب آسیا نوشت: «AFC همه خواسته‌های غیرمعقول سعودی‌ها را اجرایی می‌کند. در حالی که رقابت‌های لیگ در خیلی از کشورهای غرب آسیا از جمله ایران و ازبکستان با شدت بیشتری در جریان است، به درخواست عربستان این رقابت‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار می‌شود تا باشگاه‌های عربستانی فرصت بیشتری برای استراحت داشته باشند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: این تنها موردی نیست که کنفدراسیون فوتبال آسیا برابر خواست سعودی‌ها سر تعظیم فرود آورده است. برای مثال وقتی تیم‌های عربستانی قدرت تیم‌های ایرانی در خانه خصوصا ورزشگاه آزادی را دیدند، خواستار این شدند تا بازی با نماینده ایران در یک زمین بی‌طرف برگزار شود. بدین ترتیب اکنون عمان میزبان بازی‌های نماینده‌های ایران و عربستان شده است.  این یکی دیگر از موضوعاتی است که خواست عربستان بوده و فوتبال آسیا نیز آن را قبول کرده است. البته سعودی ها معتقد هستند به دلایل سیاسی در ایران بازی نمی‌کنند و همین باعث شده است کنفدراسیون فوتبال آسیا این تصمیم آنها را قبول کند. این شرایط باعث شده است تیم‌های ایرانی نتوانند در لیگ قهرمانان آسیا از حمایت هواداران پرشور خود استفاده کنند.

 

همچنین عمان در حالی به عنوان میزبان بازی‌های نماینگان ایران و عربستان انتخاب شده است که این کشور نیز کشور عربی است و فاصله کمی با عربستان دارد. این نیز به سود سعودی‌ها شده است.

 

به نظر می‌رسد بین عربستان و سایر کشورهای عرب این منطقه، اتحاد فوتبالی در حال‌ اجرا شدن است که می‌تواند به ضرر کشورهایی همچون ایرا ن و ازبکستان شود که از این اتحادیه خارج هستند.»

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه