ورزش > والیبال - سایت فدراسیون والیبال نوشت:تیم ملی والیبال امشب در حالی اولین دیدار خود در لیگ جهانی را مقابل برزیل میزبان انجام خواهد داد که بازی در خانه این تیم برای ایران با نتایج خوبی همراه بوده است.

۱۲ نکته از رویارویی تیم‌های والیبال ایران و برزیل - تصویر 1

۱۲ نکته از رویارویی تیم‌های والیبال ایران و برزیل

ورزش > والیبال - سایت فدراسیون والیبال نوشت:تیم ملی والیبال امشب در حالی اولین دیدار خود در لیگ جهانی را مقابل برزیل میزبان انجام خواهد داد که بازی در خانه این تیم برای ایران با نتایج خوبی همراه بوده است.

 لیگ جهانی والیبال از ساعت 21:40 امروز پنجشنبه آغاز می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار گروه B1 به مصاف برزیل میزبان خواهد رفت. ملی‌پوشان که از روز سه‌شنبه در محل مسابقات مستقر شده‌اند با چهار جلسه تمرین (سه تمر��ن توپی و یک جلسه کار با وزنه) و البته سفری طولانی خود را برای رویارویی با برزیل آماده کرده‌اند.

دو تیم تاکنون پنج بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که ایران در تعداد برد 3 بر 2 از برزیل پیش است و بازی پنجشنبه شب ششمین دیدار دو تیم خواهد بود. 12 نکته جالب از رویایی این دو تیم مقابل یکدیگر به شرح زیر است:

* ایران و برزیل پنج بازی در لیگ جهانی مقابل یکدیگر انجام داده‌اند که ایران سه برد و برزیل دو برد در کارنامه دارند.

* در پنج بازی گذشته فقط یک بار ایران موفق به برد 3 بر صفر مقابل برزیل شده و سایر بازی‌ها به ست چهارم و یا پنجم کشیده است.

* مهم‌ترین بازی دو تیم در مرحله نهایی لیگ 2014 انجام شد که ایران توانست در آن دیدار برنده بازی باشد، اما امیر غفور امتیازآورترین و فرهاد قائمی بهترین زننده سرویس در آن بازی غایب این دیدار خواهند بود.

* ایران در اولین دیدار خود مقابل برزیل که با میزبانی حریف انجام شد در دیداری به یاد ماندنی 3 بر یک برزیلی‌ها را در سائوپائولو شکست داد.

* برزیل بعد از لیگ جهانی سال گذشته در هیچ تورنمنت مهمی شرکت نکرده است و از حضور در کوپا آمریکا، جام جهانی و مسابقات انتخابی المپیک معاف بوده است.

* اسپک پایانی امیر غفور در مرحله نهایی لیگ جهانی سال 2014 مقابل برزیل که به برد تاریخی در فلورانس منجر شد، یکی از ماندگارترین صحنه‌های والیبال ایران است که در اذهان باقی مانده است.

* برزیل آخرین کشوری بود که زنده یاد حسین معدنی به عنوان مربی در بازی مقابل آن روی نیمکت ایران نشست. تابستان سال  2014 یکی از تلخ‌ترین اتفاقات والیبال ایران با درگذشت او رقم خورد.

* بازی امشب سومین دیدار ایران در خانه برزیل خواهد بود. در دو بازی گذشته سهم هر تیم یک برد بوده است.

* با اینکه این دومین سفر ایران به برزیل برای شرکت در لیگ جهانی محسوب می‌شود، اما اولین تجربه بازیکنان در شهر ریو خواهد بود که تا حدود یک ماه دیگر در همین شهر بازیکنان باید در بازی‌های المپیک به میدان بروند.

* آخرین میزبانی ریو در مسابقات والیبال به فینال لیگ جهانی 2015 باز می‌گردد که برزیل حتی موفق به حضور در جمع چهار تیم برتر مسابقات از میان شش تیم نشد.

 

251 41

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه